Prins teknomax ayar yardim?

Konusu 'PRINS LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve gökhan özüt tarafından 11 Eylül 2017 başlatılmıştır.

?

Prins teknomax ayar yardim

1. Ayar hakinda bilgi

oy sayısı 1
    100,0%
  2. Almak istiyorum

oy sayısı 0
    0,0%
  1. gökhan özüt

gökhan özüt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Hocam sizin araç zamanında çok zengin ayarda çalışmış ve uzun dönem ltft yüksek değerde -19.5% gibi benzinde çalışırken 25 % artı değer çıkması normal. LPG de de yüksek çıkması normal stft nin bu ltft de. Araç ecusu akü kutup başı sökülerek sıfırlanabiliyor ise sıfırlama işlemi yapın.ltft yani-19.5% sıfır olsun ondan sonra ayar yapın yada yapılamıyor ise benzinde kullanın aracınızı bir süre ve ltft değeri sıfıra yaklaşır ise o zaman LPG de ayar yapın. Mesela illede şu anda yapacak iseniz benzin stft si ne ise LPG de de o stft de olsun aynı ltft değerinde

3. gökhan özüt

gökhan özüt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba kardesim suan mevcut ayarda nasil yapabilirim aracin neyi gazı artırmammı lazım -19.5 benzin gaz aynı benzinde 25 olan yer gazda 12.5 bunu nasil 25e getirebilirim

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Evet topun bulunduğu nokta çevresindeki değerleri azaltmanız lazım ama şuda var stft de sizin benzindeki 25 değeri maksimum değer mi ki? Siz rolantide benzinde çalışarak -19,5 olan ltft değerini benzin aşağılara çeker ve benzin stftside düşer siz o zaman lpg de ayarı yaparsınız. Bu maksimum 25 ise geçerli, eğer değilse dediğim gibi değerleri azaltırsanız araç ecusu yakıt az geldiği için stft değerini yükseltir. Deneyerek doğru değerleri bulabilirsiniz %5 azaltın duruma bakıp azaltma arttırma yaparsınız

5. gökhan özüt

gökhan özüt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bu degerler rolantide cekilen degerler kardesim benzinde 25 rolantide komplemi %5 azaltmam lazim yoksa topun oldugu yerimi

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Genel durum nasıl rolanti harici?

7. gökhan özüt

gökhan özüt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kardesim uzaktan yardim yapabilirmiyiz bi el atıversen şu işe ben pek anlamıyorum

8. gökhan özüt

gökhan özüt New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Uzaktan Yardım yapabilirmiyiz acaba usta bi ince ayar cek benim aracima

9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Benimde çok anladığım söylenemez. Lovato biliyorum sadece. Siz benden daha iyi biliyorsunuzdur bu kiti, dediklerimi yapmaya çalışın

Sayfayı Paylaş