Regülatör'de Su Kaçağı

Konusu 'AKL LPG AYARI VE AKL LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve spawnem tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Merhaba,
    İlk basta Hortumlardan yada kelepceden olabileceğini düşündüm ama hortum ve kelepce değilmesine rağmen durum aynı.Damla damla kacrıyor.Arac sıcakken kacak yok aradan 5-6 saat gectikten sonra arac tamemn buz gibi olduktan sonra kacaklar baslıyor.Ancak regülatör su bağlantı dirseğine elimi sürdüğüm zaman ıslaklık anlasılıyor.Aracı Kullanmadığım her saate bu kacak artarak devam ediyor.Regülatörüm yeni sayılır daha 5 aylık markası AKL.Bu dirseğin değişmesi mümkünmüdür.eğer değişebiliyorsa nasıl?Uzaktan baktığım kadarıyla regülatöre yekpare bağlanmıs gibi duruyor?Yada garantiden bunu yaptırabilirmiyim??

Yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

2. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Aslında su kaçağı sıcakken de var ama sıcaktan dolayı buhar olup uçtuğu için farkedemiyorsunuz... Garantiden halederler ben accent aracımda gaz kaçağından dolayı 3 defa regülatör değiştirttim garantiden ücretsiz ha bazen işçilik ücreti alabiyorlar

3. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    muhtemelen oyledir olabilir.Ama ben regülatörü burdan aldım.Kargola geldi bir lpgcıdede taktırdım.Herhangi bir akl servisibunun değişimini yada tamirini yaparmı?

4. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Garanti belgesi olduğu sürece yapmak zorundalar diye biliyorum... sonuçta bir zararları yok eski regülatörü fabrikaya gönderecekler artı aldıkları işçilikte kendi karları olacak aslında almamaları gerekior ama sistemin genel garantisi bittiyse sadece regülatör değişimi için alınabilir... Yinede en sağlıklı cevabı
    MSC Elektronik
    verecektir beklemenizi tavsiye ederim

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    faturanızla birlikte yetkili servise başvurmanız gerekmektedir.
    Atiker, Akl ürünlerde garanti işlemleri üzerlerinde bulunan seri numaraları ile takip edilmektedir.
    Fatura garanti başlangıcını belirler.

6. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    az önce Akl konya ile gorustum.Durumu anlattım.Ürünü akl servis dısında biryere taktırdığım için garanti dısı kaldığını söyledi.:(Şimdi ne yapabilirim.Bir yeni regülatör dahamı alacağız?:(

7. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Plastik çıkışlar önceden değişiyordu.
    Eğer yapısal bir değişiklik yapılmadı ise yine değişmesi gerekir.
    Resim koyabilir misiniz?

8. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
  9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Evet bizden aldınız. Bu durum hakkında bilgimiz yoktu. Bundan sonra yapacağımız satışlarda müşterilerimiz uyarılacaktır.
    Neredeyse maliyet fiyatına aldığınız ürünü iade edebilirsiniz.

10. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    anlayısınız ve ilginiz için teşekkür ederim.urunu yarın cıkartırıp tarafınıza gönderiyorum.

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Kargo ücretini bizim ödememizi istiyorsanız kargoyu ptt kargo ile şube teslim göndermeniz gerekiyor.
    Diğer kargolarla gönderim yaparsanız kargo ücretini ödemeniz gerekir.

12. spawnem

spawnem Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Regülatörü cıkartmak için gittiğim Lpg servisindeki usta bunu tamir edelim eskisinden daha sağlam yapabilirim deyince dedim" yap bakalım".Usta dirsekleri yenisiyle değiştirip o-ringlerin üstüne birde sıvı conta sürdü.Cok güzel oldu tamda süper oldu.2 günder kullanıyorum.Hersey normal gibi.İşallah boylede devam eder.Bence yerli yeni regülatör alırken yapılması gereken sey bu.Sonradan mide bulandırmasın.
    Müşteri memnuniyeti konsundaki ilgi alaka ve anlayısı ile Recep beye (Destek) tekrardan tesekkür ederim.Ürünün herdaim arkasında.

mt_44 bunu beğendi.
  13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Geçmiş olsun.
    Bir sorun çıkacağını sanmıyoruz.
    Tşk.

14. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    sayın destek gerçekten çok özverili ve kaliteli bir çalışma içerisindesiniz başarılarınız daim olsun inşallah.

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Tşk. ediyoruz. Kazandığımız her kuruşun helal olması için elimizden geleni yapmanın gayretindeyiz.
    Ürünlerimiz ile ilgili bir sıkıntı yaşayan müşterilerimize illaki bir çözüm bulmaya çalışıyoruz.
    Atiker, Mimgas, Vikars, Lovato, Dymco markalarının her türlü yedek parçasını "hiç bir yerde bulamayacağınız fiyatlarla" bizde bulabilirsiniz.
    http://www.sanalpazar.com/dukkan/Msc-Electronics__u863363

16. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Sayın destek merhaba yeni regülatörümü araca taktıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanıyorum fakat hava sıcaklığının gece -5 lere düştüğü izmirde şu günlerde radyatör hortumlarının regülatöre bağlantı yerlerinden sanırım damla damla su kaçırıyor. Kelepçesini fazlasıyla sıktığım halde suyun nerden damladığınıda çözebilmiş değilim ama plastik korumanın üstünde hortumun dirseğe bağlandığı yerin tam aşağısında su damlamasından kaynaklı izler görüyorum. Yaklaşık 1 - 1,5 aydır hiç su koymadığım halde radyatör yedek depoda 4-5 milimetre bir alçalma oldu. Çok önemli bir su eksilmesi değil, su seviyesi L çizgisinin hala üstünde ve altına inecek gibi de durmuyor. Sormak istediğim regülatör yeni olduğu için ilk zamanlar biraz sızıntı normalmi ya da plastik dirsekleri çıkarıp bi sıvı conta uygulaması yapsam bu damlamaları engelleyebilirmiyim, teşekkürler

17. emrahdt

emrahdt Active Member

Beğenilen Mesajları:
    177
    Ben getzimde yeni değiştirttim atiker marka regülatörü sanayide. Eskisini evde söküp darmadağın ettim anladım ki boşuna değiştirmişim.. Aslında yapı olarak çok basit. Birbirinden bağımsız ön ve arka odası var. Ön odada gaz arka odada su dolaşıyor. Ön oda içinde gaz debisini ayarlayan dışarıdaki alyana bağlı vana var. Sıcak suyun olduğu odanın içinde ve çeperlerinde bulunan yekpare contanın eskimesi çok zor. Belki eskirse gaz tarafındaki membran esnekliğini kaybedip yırtılabilir; ki zaten yırtılırsa gaz kaçağı olur su kaçağı olmaz. Dirsekler çok basit (dandik) bir yapıya sahip. Dirseklerin contasını kalın bir conta ile değiştirmeyi, sıvı contayı veya dirseklerdeki su sızıntısını girebilecek herhangi bir yöntemi uygulamanızı tavsiye ederim. Dirseklerin dönerek hareket etme ihtimaline karşı teflon bant veya kendir takviyesi de yapılabilir. Su odasına ve hattına bantın, kendirin veya sıvı contanın kaçmamasına özen göstermeniz lazım. Dirsekler bir şekilde sabitlenirse bence regülatör evladiyelik olur. Açıkçası bakır lpg borusunu söküp takması gözümü korkuttuğu için değiştirmeye korktum ama şimdi olsa kesinlikle dirseklere çözüm bulmanın yoluna bakardım.
    @ksk_cem

18. ksk_cem

ksk_cem Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Değerli yorumunuz için öncelikler teşekkür ederim. Bakır boru yüzünden bende çekiniyordum ama kendim halletim bu regülatör değişimini. Benim regülatör 2009 montajı olduğundan gaz giriş yeri iki dirseğin arasında olan modeldendi ve dirseklerin değişimi ve tamiri için önce gaz giriş borusunun somununu sökmek gerekiyordu. Denemediğim anahtar kalmadı kaynamış resmen regülatör eski olunca birde heryerinden kaçırınca yenisini almaya karar verdim. Eskisini onarabilirdim ama değiştirmek uzun vadede daha mantıklıydı benim için. Dirsekler için titiz bir sıvı conta uygulaması bencede mantıklı.Regülatör yeni olduğundan sökmek istemedim ama bir kaç ay sonra söküp sıvı conta uygulaması yapmayı düşünüyorum. Teflondan ziyade kaliteli bir sıvı conta ve dediğiniz gibi fazla sıkmadan titiz bir uygulamayla regülatör ömrü uzatılabilir. Antifirizin önemini burda yine vurgulamak lazım antifiriz koyulmayan araçlarda suyun kireci dirsek contasını ve radyatör hortumlarını yıpratıyor ve akabinde su sızıntıları başlıyor.

Sayfayı Paylaş