RENAULT CLİO4 0.9TCE - ATİKER GOLD LPG AYARLARIM

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve bektaş tarafından 16 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Senin arabada kaç tane ltft var? Vw kullanan bir arkadaş vardı o vagcomla bağlanınca 2 ltft değeri vardı bir rolanti birde devirde. Seninki de o şekilde mi?

leoncu bunu beğendi.
  2. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    torque pro var ondan baktım hepsınıde secdım ama gorunen sadece ltft stft 1 seceneklerı.2.5 nozulken cok sacma sapan oluyordu ama sımdı cok degısım olmuyor hocam.4500 gecınce +7 gıbı oluyor ltft closed loop ta -5 -9 arası ama 2000 devıre kadar +6 ve 0 arası :)ayrıca vagcom dada aynı cıkıyor torque ıle ama tek cıkıyor baska cıkmıyor..

3. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    çalıştığım yerin bakımhanesinde ufak matkap ucu yoktu bir iki bulduk bide zar zor 2,5 ..bende 2,5 yapayım bare dedim..inşallah güzel olur ayarlar.

x-calibur bunu beğendi.
  4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Yok bank 2 olayı olarak demedim, mesela benim Toyota da hareket halinde neredeyse haritadaki tüm kutularda ltft değerleri farklı çıkıyor, ama dediğim gibi vagcomla vw de arkadaş bakmıştı sadece rolantide ve devirde ltft değerleri görüyor idi. Rolantide atıyorum+2 ise devirde kaç devir olduğu önemsiz sadece +4 yazıyor gibi. Bunun gibi mi sizdeki diye merak ettim. Uzun süreli LPG kullanımında artık ltft ye göre kutuları direk ltft miktarı kadar değiştirebilrisiniz.

leoncu bunu beğendi.
  5. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    İnşallah hadi belki nokta atışı olmuştur

6. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    yok hocam aynen sızın toyota gıbı ama soyle soleyım.mesela araba degısık devırlerde ltft degısıyor ve rolantıye aldıgımda yavas yavas degıserek +6 oluyor cok devırlı kullanıp rolantıde stop etmeden -4-7 gibi oluyor ama karma kullanınca 0,8 ve +4 gıbı cıkıyor.valla anlamadım hocam bısey ama suan gayet guzel lamba olayı yok arada tarama yapıyorum 2,5 nozulken genelde p0172 zengın karısım verıyordu onu vermez oldu.bu ayarda devam edıp dedııgınız gıbı nokta atısına gececem Allahın ıznıyle yol ayarıyla..

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  7. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    dün akşam map sıfırlama yaptım sonra otomatik kalibrasyon yaptım..daha önce bu kadar çabuk kalibrasyon olmamıştı..arabanın çekişi ve gidişi çok iyi inşallah yakıtta iyi olur[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    .[​IMG]

powerkırk3 ve x-calibur bunu beğendi.
  8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Süper maşallah, güle güle kazasız belasız günlerde kullanın. Yolda giderken de gözlemleyin, sağ taraftaki GAZ KESME yazan yeri ve YAVAŞ ve HIZLI yazan yerleri.

leoncu bunu beğendi.
  9. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

x-calibur bunu beğendi.
  10. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    merhaba araç lpg de rolantide çalışırken ayağımı frene bastığımda ayağımda ayağıma pat pat gibi vuruyor bu dalgalanmanın verdiği bir tepkimi...yoksa bu ayarlarla oynamam için bir kaşıntımı:)

11. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Frenlediginiz anda devir inip cikiyorsa westinghouse da manifolda bagli oldugundan bu hisleri anlik yasayabiliriz. Bunlar lpgde daha cok hissediliyor. Eger lpg ayariyla alakali bir devir problemi varsa deyiminizle bu kasinti olabilir. Tabii westinghouseda, borularinda ekstra bir kacak yoksa.

12. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    herkese iyi akşamlar ben akşam akşam kaşındım...araçta rolantide dalgalanma tarzı birşey vardı.önce araç lpg deyken basıncı biraz yükselttim sonra eco resetleme yaptım sonrada map resetleme yaptım..tam otomatik kalibrasyon yapacaktım araç benzinden gaza geçmiyor..düğmeyede basıyorum geçmiyor
    acaba ne olmuş olabilir

13. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Rpm sinyalini programdan görebiliyor musunuz veya eski yedeginizi yükleyebilirsiniz.

x-calibur bunu beğendi.
  14. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    En olmadi akuyu sokun, deneyin. teyptir meyptir kodlari falan biliyorsaniz tabi.

15. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    Dediğinizi yaptım düzeldi..Allah razı olsun yoksa bu gece bitmezdi yatamazdım ben

powerkırk3 bunu beğendi.
  16. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

powerkırk3 bunu beğendi.
  17. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    ayarlarım hakkındaki değerli yorumlarınızı bekliyorum

18. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Güzel görünüyor sedece 8 msn satırını komple kopyalayıp 10 dan 22 e kadar satırlara yapıştırabilirsiniz

leoncu bunu beğendi.
  19. bektaş

bektaş Active Member

Beğenilen Mesajları:
    35
    Daha önce böyle birşey yapmadım. Bundaki amaç ne .. sadece 8 in olduğu satırımı yapacağım

20. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Bu ayar maycicek ustamızın afr cihazı ile edindiği tecrübesi sonucu tavsiyesi. amaç üst devirlerde motorun fakir kalmaması.

maycicek ve leoncu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş