Rölantide Uğultu

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Chem06 tarafından 17 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Chem06

Chem06 LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    5
    Merhaba arkadaşlar,

Aracımda landirenzo kit var. Şöyle bir sıkıntım var. Rölantide iken hafif bir vuuu vuuu diye kesik kesik böyle birisi çok hafif gaz verip çekiyor gibi ses geliyor. Bu sıkıntıyı benzinde yapmıyor. Sıkıntı neden kaynaklanıyor olabilir?

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    MAF sensörü ve boğaz kelebeği temizliği nasıl hocam arabada?

3. Chem06

Beğenilen Mesajları:
    5
    MAF sensöründen olsa hiç çalışmaz diye düşünüyorum. Boğaz kelebeğini ise aldığımda 1 yıl önce temizletmiştim.
    Ama bende boğaz kelebeğinden şüphelenmiyor değilim. Kendim temizleyebilirmiyim acaba?

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hocam maf sensörü hava akış metre aracın modeline göre alınan havanın sıcaklığını ve debisini ölçer, üstünde çok hassas elektronik devre elemanları var, bunların üstü zamanla toz vb ile kaplanınca sağlıklı ölçüm yapamayabiliyorlar. Temizleme spreyleri var, yağsız olan elektronikçi spreyleri kontak spreyleri ve bazende balata spreyi ile temizleyenler var. ama yağsız olmalı mutlaka ve kesinlikle ellenmemeli yada bezle vb şeylerle temizlenmemeli. Boğaz kelebeği de hava almayı etkiler, aracın marka modeline göre google da arama yapabilirsiniz. bazısı söküldüğü yada ellendiği zaman adaptasyon istiyor.

5. Chem06

Beğenilen Mesajları:
    5
    Sadece bu spreyi sensörün üzerine sıksak ellemeden ve bezle pisliği almadan yapsak olur heralde anladığım kadarıyla. WD-40 ile olur mu?

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Aman hocam WD-40 olmaz, dediğim gibi yağsız sprey olmalı. Maf sensörü sökümü kolay oluyor genelde, çıkartıp spreyi sıkacaksınız bolca ve kurumasını bekledikten sonra araca takacaksınız. Google da youtube ta videolar mutlaka vardır.

elkmuh ve Chem06 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş