SIRALI LPG SİSTEMLERİNDE REGÜLATÖR VE GAZ ISISI

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve speedystop tarafından 30 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. speedystop

speedystop Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    Selam dostlar. LPG sıvıdan gaz haline geçişin 40 derece olduğunu okudum bir sayfada. Şimdi bendeki sistemde gaz sıcaklığı bölümünde araç 80 derecedeyken gaz sıcaklığı 30 derece civarı oluyor. Bu durumda manifolda sıvı LPG mı gidiyor? Gaz sıcaklığı sensörü gazın girisindemi yoksa regülatör cikisindami? Yoksa benim sistemdemi sorun var?

2- benim araç 70+ derecelere gelmeden LPG ecusu % 20 zengin karışım yaptırıyor. 70 dereceye gelene kadarda bazen emisyon ışığı yaktiriyor. İşi düzeltme safefast yazılımında (microfast ECU) göremedim. Bunu azaltmanın bir yolu varmı?

Son düzenleme: 30 Ocak 2017
  2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hocam sizde kaç tane araba var? Sizin kitiniz atiker gold değilmiydi?

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, resimde ki ekrandan duzeltmeleri yapabilirsiniz. Tabi ki Ecu destekliyorsa. Bildiğim kadarıyla bu yeni eklendi.
    Lpg gaz halde veriliyor. Regülatör içerisinde gaz haline gelen lpg'nin enjekte zamanındaki ısısını okuyorsunuz 35 derece olarak.
    Enjektöre giren hortumu çıkarırsanız sadece hava sesi duyarsınız.
    Atiker Gold Safefast yazılımı kullanıyor Murat bey.

x-calibur bunu beğendi.
  4. speedystop

speedystop Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    Sayın adminim bendeki safefast yazılımında böyle bir ekran görmedim. Nerededir? Bendeki eski versiyon programını ECU mikrofast 7. Ayda taktırdım o kadar eskide değil. ECU nun desteklememesi mumkunmu sonuçta atikerin pahalı bir kiti. Bide sıcaklık düzeltme olmadan olmaz illaki vardır diye düşünüyorum. Çünkü isininana yüzde 20 zengin çalışıyor. Sizin paylaştığımız ekranda öyle büyük bir düzeltme yok demekki normal bişey değil.

5. speedystop

speedystop Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    1 tane abim.

6. speedystop

speedystop Active Member

Beğenilen Mesajları:
    38
    Evet safefast 1.1.4.0 yazılımında bu menüyü gördüm. Çok sevindim deneyeceğim. Sensörler kısmında barlı bir ayar gördüm o nedir ustalarım? manuel kalibrasyon ayarında yeni menüler gelmiş. Mesela ekstra enjeksiyon hassasiyeti ve hızlanmada karışım ayarları gibi bunlar nedir arkadaşlar
    ?

7. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    fw güncelleme yaparak deneyebilirsiniz .
    Çıkmazsa ecu desteklemiyor dıyebiliriz.

Sayfayı Paylaş