soğuk motorda boğulma ve ltft değeri

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve ismail selçuk kayalı tarafından 1 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. ismail selçuk kayalı

ismail selçuk kayalı New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    2011 bmw 3.16i aracımda omvl marka kit bulunmakta ve soğuk motorda ilk çalıştırmada devir dalgalanması var, boğuluyor gibi oluyor (300-400e düşüyor) ve gaza basınca hemen toparlamıyor. gaza tepki vermiyor. Lpg yi depodan kapatıp aracı kullanınca hemen ertesi gün düzeliyor. Lpg ayarı için obd cihazı aldım ltft değeri sürekli -0.8 görünüyor. Obd cihazı değiştirdim onda da aynı. Sizce ltft bu şekilde görünmesi normal mi?
    stft -3 ile +5 arasında değişiyor.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Regülatörden yada enjektörlerden LPG kaçağı vardır, öncelikle regülatöre odaklanın

leoncu bunu beğendi.
  3. ismail selçuk kayalı

Beğenilen Mesajları:
    0
    regülatörden veya enjektörlerden kaçak olsa çalışmadan boğulma yapmaz mı? benim araç ilk marşta çalışıyor, çalıştıktan sonra problem başlıyor. regülatörü 5 ay önce falan değiştirdim, o dönemde enjektörleri de köpükleyip hava kompresörü ile kontrol etmişlerdi.

4. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    enjektör olma olasılıgı var regülatör yeni sayılır ama arızalı olma durumunu degıstırmez.muhtemelen araç boguluyor.peki gun ıcerısınde sıcak motor stop edıp yarım saat sonra felan calıstırdıgınızda aynı durum oluyormu ?

x-calibur bunu beğendi.
  5. ismail selçuk kayalı

Beğenilen Mesajları:
    0
    kısa süreli beklemelerde hiçbir problem yok. lpg 'de kullanırken de tekleme falan benzeri durumlar yaşamıyorum. 8:00de işyerime geliyorum öğle arasında çalıştırdığımda yapıyor. sonra akşam çalıştırdığımda 18:00de tekrar yapıyor. ama son dönemde işin ilginç tarafı sabahları çalıştırdığımda yapmıyor.

6. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    benim araçta da ltft değeri sabit, hiç değişmiyor. obd cihazı değiştirdim, program değiştirdim, hep aynı. artık aracın özelliğidir deyip uğraşmaktan vazgeçtim. arıza lambası yanmıyorsa tamamdır modundayım.

7. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    enjektorler işiyordur hocam kontrol ettırın.ılerıkı zamanlarda sıcak motor stop edıp marşa basdıgınızda 6-7 marşa kadar uzar gider.eski lpg kitimde bu sorunu yasamısdım.

8. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Stft değerinin benzinde maksimum + - kaç olması normaldir anlık olarak yükselmesi ve düşmesi

9. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Basıncı kontrol ettirin, bende de aynısı olmuştu basınç fazlalığı vardı, 1300 mbar civarına çektirip yeniden ayar yaptırdım düzeldi.

Sayfayı Paylaş