STEFANELLI SIS PLUS ANLAYAMADIĞIM BİR DETAY. LPG2CİLEİRN YAPTIĞI GAZ AYARI...

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve elkmuh tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    cevaplar için teşekkürler.
    bahsettiğiniz hortuma bakacağım. daha önce sızdırma nedeniyle regülatör değişti aynı usta. regülatör yeni yani. dediğim gibi arıza kendini belli etmedi birden kesildi. Yalovada maalesef stafanelliye bakacak usta yok. Aracımı en yakın nerede kontrol ettirebilirim. kimi önerirsiniz?

enjektörler konusunda ki paylaşımınızdan sonra ne kadar kaliteli olduklarını anladım. öyle ki aracı 5 gündür benzinde kullanıyorum inanın tüpü arıyorum. lpg deyken daha atak davranıyor araba (yokuşlar hariç).
    sanırım bir kablo edinmem gerekecek. önce problemi bir bulayım da.

2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Daha önce regülatörü de parçaladım ki fotoğrafları forumda olması lazım . O regülatörde bırakın sızdırmayı üzerinden tank geçse bir şey olmaz . Nasıl tespit etti usta regülatörde arıza olduğunu ? Ayrıca stefanellinin bırakın ustasını fabrikası bile yok artık , eğer uğraşırım derseniz kendiniz çözmek zorundasınız .

3. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Desenize yeni sistem almak zorunda kalacağım. çünkü nereden başlayacağımı bilmiyorum. hiç anlamadığım bir şey.

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    El pratiğinize bağlı . Bir şeyleri tamir etme beceriniz varsa çözülmeyecek sorun yok . Ne taklalar attırdık biz bu sistemlere . Ben stefanellinin sıcaklık sensörünü bulamadım hatta kendim yaptım internetten elektronik parça alıp , daha neler neler....

Hsn63, powerkırk3 ve Cliosymbol bunu beğendi.
  5. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Öyleyse benden yardımınızı esirgemezsiniz inşallah ki problemi çözeyim. Whatsapp üzerinden olur diye düşünüyorum.

6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Ben whatsapp dan ve özelden yardım etmiyorum maalesef , yapılan paylaşımların herkese faydası olması lazım . Buradan yazacağınız her türlü soruya bilgim ve tecrübem dahilinde yardım etmeye çalışırım .

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Öncelikle kontrole nereden başlamalıyım. Aşamalar, olası arızalar, ne yaptığımda ne cevap almalıyım.

Sorunumu tekrar yazayım. Araç lpgye geçmeyip uyarı veriyor. Kesici üzerinden direk akü bağlantısı yapılınca düğmede geçmiş gibi görünse de enjektörlere giden boruları kontrol ettiğimizde hiç-bir değişim olmuyor yani jpg de değil benzinle çalışıyor. Bunun üzerine usta ecu arızası dedi. Şimdi ne yapmalıyım.

8. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Programla bağlanıp ekran görüntülerini paylaşmadan sorun tespiti konusunda yardımımız zor biraz . Enjektör kütüğüne kadar gaz geliyor mu gelmiyor mu bunun tespiti lazım ilk önce. Yeterli gaz basıncı yoksa direk kendini benzine atar . Gaz kesicisi de arızalı olabilir . Zaten masrafa girmişsiniz iyi kötü . Bir 70 lira daha masraf edip bir kalibrasyon kablosu edinin , ekran görüntülerini paylaşın , üzerinden yorum yapalım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  9. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Tanktan vanayi kapayin, kitin sigorta varsa cikarin akunun oralardadir, enjektore giren boruyu sokun. Epey epey bir Pist :rolleyes: gaz cikiyorsa gaz geliyor muhtemelen.
    Ve onden tik sesi gelmiyor mu? Geliyorsa ondeki kesici aciyordur; tanktakini kontrol ettirin.
    Bunun disinda servise gittiginizde lpgye gectigi durumda lpg ms'leri okunmuyor muydu? Dikkat ettiniz mi?
    Denildigi gibi goruntu de lazim. Kolay gelsin...

10. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Senden de bu performansı bekliyorum .

Cliosymbol ve Hsn63 bunu beğendi.
  11. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Başarılı...:p:D:eek::oops:

12. Hsn63

Hsn63 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    62
    ruslar bu işi biliyor :)

13. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    dediklerinizi yapabilmem için önce sindirmem lazım konuyu.
    Kablo aldım şu an, gelince ecü bilgilerinin görüntülerini paylaşırım.

bir sorum daha olacak. arabam benzindeyken düz yolda daha hantal oluyorsa bu bir problem midir? yoksa normal bir şey mi?

14. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Tabii, zamanla olur da gozunuzde de cok buyutmeyin. Baglanin, yollayin tabi.
    Motor isigi yakiyor mu? Daha once soyle iyiydi, soyle soyke bir sey oldu, ondan sonra degisti dediginiz bir milat olay var mi? Aldiginiz yakit bile etkileyebilir. Surekli ayni yerden almayin bana sorarsaniz. Misal, ekseriya surekli ayni yerden alir yakiti da, o yakitta problem varsa surekli problemli yakit almis olur. Boyle boyle test edebilirsiniz. Belki bir sensorde problem olabilir. Yakit sisteminde olabilir. Cok genis skala. :rolleyes:

elkmuh bunu beğendi.
  15. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Bir süre benzinde kullandıktan sonra LTF ve STF değerleriniz yerine oturur , büyük ihtimal gaz kullanımı yüzünden sapıtmıştır , eğer bir süre benzinde kullandıktan sonra hala aynı kıvama gelmiyorsa başka sorunlara bakılabilir , ELM 327 cihazı ile aslında bir LTF ve STF kontrolü yapmasınız iyi olur aslında . Sakın bunlar ne demeyin :)

16. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Uzun dönem yakıt kesme –3.9%
    Kısa dönem 0,8%
    Motor sıcaklık 76 hesaplanan yük %30

Lpg verileri
    Sol taraf idle zamanı 1.5 yük 1.4
    1 1.81
    2 1.83
    3 1.81
    4 1.82
    Sağ taraf kapalı 0
    750 rpm
    85 derece
    0 bar
    benzin.

Düğme aktif olunca basınç alarmı veriyor. Hiç bir değişiklik yok.

17. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    10dk rölantiden sonra kısa kesme
    0,8. –1.6 arası değişiyor uzun donem sabit 1.6

Gaza basınca tüm değerler birkaç dakikalığına yüksek seyrediyor.

18. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Gaza geçmiyor dediğinize göre söylediğiniz enjeksiyon değerleri benzin için görünen değerler . Gaz basıncı peki ne gösteriyor ?

19. Simerkan

Simerkan New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Gaz basıncı monitör kısmında nerede ki. Nerdeyse bütün değerleri yazdım. Nereden bakmak lazım.

Bu arada resim yükleme sitesi önerir misiniz böyle yazıyla olmuyor.

20. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857

Sayfayı Paylaş