Sürekli Turuncu Işık Yanıyor ve LPG'ye Geçmiyor (BRC)

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve raiko tarafından 2 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. raiko

raiko New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba,

Aracım 95 model Opel Vectra 2.0 Gti BRC Marka sıralı lpg takılı. Aracım belli bir sıcaklığa çıktıktan sonra 95 derece üstünde. Işıklarda durduğumda kendiliğinden benzine geçip, 5-10 sn içinde tekrar gaza geçiyordu. sabahları bazende benzinde düşük devirde tekleme yapıyordu gaza geçtiğinde sorun kalmıyordu. 2 Haftadır Bu problem vardı vakit bulup bir servise götüremedim. En son yine bu sorunu yaparken aracımı park ettim ve yarım saat sonra tekrar çalıştırdım. Aracım sürekli turuncu ışıkda takılı kaldı. Araba normalde ilk çalıştırmada kırmızı ışık yakar ve belli bir mesafe sonra yeşile döner lpg' ye geçerdi şimdi iste sürekli turuncu yanıyor. Kontagı açar açmaz turuncu ışıkda. Bugun bir lpg servisine götürdüm aracı bilgisayara bağladılar ama bu seferde ecu bilgisayara bağlanmadı başka bir servise yönlendirdiler orda da aynı sorun oluştu. Ecu bilgisayara bağlanmadığı için sorunun kaynağını bulamayız dediler. İnternetten bir araştırma yaptım map sensorunu temizledim ama sonuç yine değişmedi. Sizce ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlar tavsiye verebilir mi ?

2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    BRC de burlara düşermişmiş yahu :) Programdan ekran görüntüsü almadan arıza tespiti yapmak çok zor. Servis yapamadıysa durum zor.

3. raiko

raiko New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu var araç normalde kırmızı ışık ile çalışması gerekirken daha kontağı çevirdiğimde sarı ışık ile çalışıyor beyin. elektriksel bir arıza olabilir mi ? Elektriksel bir arızada ECU'dan pc ye bağlanamama gibi bir durum olabilir mi ?

4. raiko

raiko New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Galiba bu konuda fikri olan yok. Kendim lpg ayar kablosu alarak bağlanmayı düşünuyorum. BRC ile uyumlu olan bağlantı kabloları hakkında yardım edebilcek biri var mı ?

Sayfayı Paylaş