Tomasetto archille adaptasyon sorunu

Konusu 'TOMASETTO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve sametcakal tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. sametcakal

sametcakal New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Her adaptasyonda farklı bi harita çıkıyor. Sebebi doğru yapamamam mı acaba. Araçta ne kadar elektrik çeken şey varsa hepsini açıyorum. Klima, teyp yüksek ses, tüm ampuller hatta cc bile açıyorum. Ardından adaptasyona başlıyorum ilk ekranda gaza basıp bırakın diyor( Press and release the accelerator rapidly. Repeat it untill the next request appears. ). Gaza basıp bırakıyorum 6000 devir yapıp çekiyorum. Sertçe basıp hızlıca çekiyorum ayağımı. Ardından 2500 ile 2700 devir arası tutmamı istiyor (Set engine's rpm between 2500-2700 rpm and don't change it until the autoadaptation is finished) Kendisi benzin-gaz yapıyor ben sabit tutuyorum 2600 da. Ardından adaptasyon bitti diyor.

Programın resimlerini ve birde harita paylaşıyorum.

Yukarıda ki adaptasyon sonrası oluşan harita. Aşağıda ki ise servisin yaptığı ayar farklı ve düşük.

Son haritada orjinal filtre ile 0,25 kuruş yakıyorsa performans açık hava filtresi ile 0,18-0,2 kuruş yakıyor. Filtreler orjinal ve yeni. Daha önce performans hava filtresi ile daha çok yakıyordu. Servisin ayarından sonra orjinal hava filtresi ile çok yakmaya başladı sorunum ne acaba??

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    her kalibrasyonda farklı map çıkması genelde regülatör basıncının stabil olmamasından kaynaklanır. Gaz verdiğinizde basınçta oynama olursa bu map sayfasında tutarsız çarpanların görülmesine neden olur.
    Öncelikle basıncınızı 1 bar yapıp akabinde kalibrasyon denemenizi öneriyoruz.

Sayfayı Paylaş