TOMASETTO LPG AYARI GAZA GEÇİŞ ISISI KAÇ OLMALI YARDIM

Konusu 'TOMASETTO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve RIDVAN tarafından 11 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba
    Aracım clio 2 hb tomesetto t4blue var arac gaza 1km sonra geciyordu ayarını yaptırdım sıcaklık 30 35olmalı dedi usta 30 yaptı birkaç ayar gibi birşeyler yaptı ben anlamıyorum herşey normal dedi ertesi gün aracılığıyla calıltırdıgımda 10 sn sonra gaza geciyor ama arac stop ediyor 3 5 defa sonra çalışmasında problem yok aracın çekişi düştü gibi. Şimdi ayar kablosunu sipariş ettim kendim ayar yapayım diyorum yardımcı olurmusunuz hiç anlamıyorum nasil yaparım bu işi bilgisayara bagladıktan sonra yapabilir miyim istediğim çok geç de gecmesin gaz erkende aracına sıkıntı vermesin

Yardımlarınızı bekliyorum

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Mrb, bağlantıyı yaptıktan sonra ekran görüntülerini paylaşın kontrol edelim.

3. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  4. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba, su sıcaklık sensörünüz arızalı. Yüksek okuyor. Isı sensörünü yenileyin lütfen. Sorunun nedeni o.

5. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  6. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Lütfen yardımcı olur musunuz ısı sensörü dediğiniz nedir tam olarak daha önceden bir problem yoktu ayarı değiştikten sonra böyle oldu ayarlarını ne olmalı sıcaklık devir gecikmeler bölmesi falan standart ayarları yapalım sorun tekrar teşkil edecek mi acaba

7. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    ısı sıcaklık sensörünün direnç türünü yanlış seçmiş olabilirler. önce ona bakın. hala hatalıysa sensörü öyle değiştirirsiniz.

8. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Nasıl bakacağım ona yardımcı olur musunuz bulunduğum yerde bunlardan anlayan yok

9. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    https://hizliresim.com/0B5ZzL
    İşaretli olan kısımdan mı değişiyor

10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    ısı sensörü değişimi tavsiye edildi.

11. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Isı sensörü değişti regülatör değişti araç gçhalen stop ediyor ve buhar sıcaklığı sabah dahi 41° gösteriyor bulunduğum yerdeki ustalar anlayamadı nedendir sorun lütfen biri yardım etsin

12. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Rıdvan sorunlarını çözdü mü ki?

13. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Hayır sorun devam ediyor.

14. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Sorun aynı devam ediyor.sıcaklığı 60° yaptım bu seferde geç gaza geçiyor ama geçtiğinde stop ediyor.tahminim doğru okumuyor sensör ama değişti yine yanlış okuyor sabah 40° gösteriyor imkanı yok böyle olmasına

15. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Bende de T4 blue var. Daha önce yazamadım, çünkü bilmiyordum.
    Şimdi ise kendi aracımda ve forumda elde ettiğim bilgileri paylaşma düşüncesindeyim.
    Aracım 1.2. 2. el aldım. ısı sensörünün regülatöre bağlı olan var, diğeri yoktu. Tesisat içinde iptal edilmiş kabloyu buldum, bir tane sensör alıp, enjektör çıkışına bağladım. Map bağlantılarındaki hatayı da düzelttim.
    Sen tüm tesisatını bir gözden geçir. Tesisat bağlantı şeması lpg programının yardım menüsünde var. Gaz hattını depodan, enjektörlere kadar yorumla. Mesela, tankta gaz tam açık olmayabilir.
    Isı sensörü seçimi F3 biçimlendirme/expert menüsünde, bende 4.7 Kohm seçili. Yukardaki resimlerde gaz sıcaklığı 11 derece. Sensör var fakat eksik ölçüyor. Yerini bulup bakmak lazım.
    Regülatöre bağlı sensörü değiştirmenizde fayda var. Zaten destek" özellikle işaret etmiş, Eğer sensör yüksek okursa erken gaza geçer, soğuk gaz sisteme, motora zarar verir, araba çalışmaz.
    Eğer motor ve lpg sistemini gösterir bir kaç foto eklersen her şeyi yerli yerince değerlendiririz.
    Karışık ve uzun olduysa kusura bakma. Selamlar.

x-calibur bunu beğendi.
  16. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Pek anlamıyorum bende aslında i.ısı sensörünü değiştik regülatör değişti sorun yine aynı.tam olarak ne yapayım nasıl kontrol edeyim anlamadığım için biraz daha açık anlatırsınız çok sevinirim.ilginiz için çok sağolun

17. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Benim yazdığımı tam okuyup anlamadan tekrar cevap istemen aceleci olduğunu gösteriyor.
    Kendi sistemini acele etmeden yorumla. Tavsiyelerimi madde madde ele. Mesela; Sensör seçimin doğrumu, menüye gir, bak. Çünkü usta dediğin kişiler biçimlendirme menüsünde "varsayılan" seçip geçiyor. Sonuç: Basınç sensörü 5 bar, ısı sensörü 10 ohm oluyor.
    Lütfen programa bağlan, biçimlendirme/expert menüsünü aç, bakalım.
    Motor kısmında lpg bağlantılarını da gösteren resimler paylaşırsan daha çok göz bakar. Birinden kaçanı diğeri görür.

18. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, son durum bu fotolardaki gibi midir?
    Buradaki gibiyse regulator basinci fazla, uzerinden dusurun.
    Buradaki yer enjektor secimi. 3ohm ise dogru secilmis. Muhtemelen dogrudur.
    Agustosta mesaj atmissiniz. Degistiyseniz de bunlarda su an bir sorun yoktur. Sicak yerde mi yasiyorsunuz? Bunun da etkisi olur gecislerde.
    Durum ilk fotolardaki gibiyse -1,4- basinci dusureceksiniz, bu sefer nozul buyutme sikintisi cikar, onlari buyuteceksiniz.

Bu arada konuyla alakasiz; sizin yazilim da Mimgas SGI yaziliminin biraz daha gelismisiymis. :rolleyes:

19. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bağlantı ve programın görüntülerini göndereyim daha rahat sorunu çözeriz

20. RIDVAN

RIDVAN Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Hocam sıcaklığı 60°yaptım soğuk yerde yapıyorum regülatör den düşür falan demişsin pek anlamadım.aslında sorun şu benim anladığım.sıcaklık derecesini 40° yapınca normali böyle olması gerekiyor Muş galiba 40°yanarmış gaz her neyse araç sabahları programa bağlandığın da 40° gösteriyor sıcaklığı halbuki 0-5 °olması lazım.ve araç benzinle çalışıyor 10 sn sonra gaza geçiyor ve hemen stop ediyor. ısı sensörü değiştim Atiker regülatör taktık sorun yine aynısı devam ediyor.yardımcı olursanız ben yaparım bu markadan anlayan yok ayar yaptırayım dedim atikerden başka ayar bilmiyorlar kablo var yardım edin çözeyim .Birde sürekli devir saati oynuyor rölanti bozuluyor benzinde hiçbir problem olmuyor.video mevcut.

Sayfayı Paylaş