TOMASETTO T4 SIRALI SİSTEM LPG AYARI KALİBRASYON VİDEO&RESİMLİ WOLKSVAGEN Polo 97

Konusu 'TOMASETTO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Yiğit Erkan tarafından 14 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Yiğit Erkan

Yiğit Erkan LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhabalar,

Öncelikle son değerleri maalesef paylaşamıyorum çünkü harddiskim bad sector hatası verdiği için bilgisayarı şu an kullanamıyorum. Ancak sorunlarımın neredeyse hepsi çözüldü diyebilirim;

-Sabahları stop etme sorunum vardı. Akü kutup başını söktüğüm zaman ilk 1-2 gün stop sorunu bitiyor sonra tekrar başlıyordu. Şu an hiçbir problemim kalmadı
    -Lpg de çok ciddi performans düşüşü vardı. Şu an lpg de kaybettiğim beygirleri geri getirdik sayenizde
    -Yolda giderken gaz/benzin geçişleri çok hissedilir düzeydeydi. Yine hissediliyor ancak çok çok hafif bir şekilde.
    -Aracım lpg de çok sesli çalışıyordu. Motor rahatladı ve ses azaldı
    -Direksiyonu çevirdiğimde rölanti düşmesi yaşıyordum. Şu an fan, rezistans, farlar açıkken bile direksiyonu çevirince çok çok hafif bir oynama oluyor.

Aracın yaşına, km sine ve üzerindeki kite bakarak bence en uygun ayarı yakaladık diyebilirim. Rölantide geçişlerde benzin enjektör süresinde yine değişme var ancak çok fazla değil. Eskisine göre aracım uçuyor diyebilirim..

Size son olarak sadece bir soru sormak istiyorum. Şu an aracım istediğim ayarlar geldi ancak bu ayarlardan sonra bir kez daha otomatik kalibrasyon yapayım mı yoksa şimdiki ayar (kalibrasyondan sonra harita ile oynama) doğru mu?

Hepinize çok teşekkürler. Sayenizde bugün aracı kullanmaktan zevk aldım. Ve aldığımdan beri bu şekilde(fakir karışım) kullandığım için kendime çok kızdım..

oktayoo, maycicek ve powerkırk3 bunu beğendi.
  2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    mevcut ayarlarını bir dosyaya kaydedip sakladıktan sonra istediğiniz şekilde ayar yapabilir, defalarca kalibrasyon denemesi yapabilirsiniz.
    Dosyadan istediğiniz zaman ayarları geri yükleyebilirsiniz.
    Azcık istekle bu işlemler yapılabiliyor. Lpg de sorun yok sorun ayarlarda diyoruz ve sizi tebrik ediyoruz.

3. Yiğit Erkan

Beğenilen Mesajları:
    15
    Şu anki ayarı hiç ellemiyorum o zaman. Sanırım harita iyice oturmaya başladı çünkü 3000 devirdeki titremeler ve gazdan ayağı birden çekince verdiği o gereksiz tepkiler de yavaş yavaş kayboluyor.

Bu cumartesi Bursa'ya kız istemeye gideceğiz:) uzun yolda daha iyi tecrübe ederim. Yakıtta bir artış bekliyorum ancak umarım çok uçurum bir artış olmaz. Şimdilik şamandıra sensörüne göre çok fazla bir artış yok gibi.

5 ay önce aracıma ayar yaptırdıktan sonra aracın performansı fazlasıyla düştü ve acayip bir şekilde yağ yakmaya başladı. Umarım yağ yakma da kesilir çünkü bununla bağlantısı olabileceğini düşünüyorum.

Kabloyu alırken çok tereddütlerim vardı ancak kabloyu aldıktan sonra dua edersin demiştiniz. Hakikaten Allah Razı olsun sizlerden. Benim başıma ne geldiyse Tomasetto'nun distribitörü ilsay lpg den geldi. Enjektör hortumlarını hava hortumuyla değiştiren adamlar bunlar. Regülatöre kesici filtresi takıp (hadi yanlış filtreyi taktınız onu geçtik de.. Kardeşim bari yanlış bile olsa orjinal filtre tak değilmi) beni aylarca git-gel yaptırtıp, üzerine bir ton paramı aldılar. En son beyin değişecek dediler ve bana 300 lira masraf çıkarttılar.

Herneyse olan oldu ve bu kötü tecrübeden sonra sayenizde uyandım. Çok teşekkürler elinize ve emeğinize sağlık.

Destek, maycicek ve powerkırk3 bunu beğendi.
  4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Lpg ayari ile yakit artmaz, hele uzun yolda ayni degerler yakalanir.

5. Yiğit Erkan

Beğenilen Mesajları:
    15
    Merhabalar,

Konuyu kapattık ancak son bilgileri veriyorum. Yaklaşık 1000km yol yaptıktan sonra harita tam olarak oturdu. En son boş depoya (köküne kadar kullanıp bomboş şekilde) 33.5LT gaz aldım. Tam 410km yol aldım(Lpg:Milangaz 2.11 tl, Km'de 17 kuruş yakmışım). Hakikaten de söylediğiniz gibi ayarlardan sonra çekiş arttı ancak yakıt artmadı. Uzun yol yakışından gayet memnunum. Araçta 3 kişi (Kilolar ortalama 100 ) + 2 tane büyük bavul olacak şekilde yol aldık. Yokuşlardaki performansı gayet tatmin edici. Şu an için sadece dur kalklarda ufak bir silkeleme farkediyorum ancak can sıkıcı cinsten değil. Sanırım rölantideki halinden enjektör süresini biraz kısmam gerekiyor ancak pek oynamak istemiyorum çünkü çok memnunum.

Lpg ustaları bizlerin gözünü o kadar korkutmuşlar ki, dokunmaya hep çekinirdim. Bundan sonra ne ayara, ne filtre değişimine ne de enjektör değişimi için lpg'ciye gitmem.

Herşey için teşekkürler..

mahirK, maycicek, oktayoo ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    enjeksiyon süreleri normal, map olması gereken aralıkta.
    Her hangi bir sorun olmaması lazım ayarınız güzel gözükğyor.

7. Yiğit Erkan

Beğenilen Mesajları:
    15
    Çok teşekkürler. Uzun uğraşlar sonucu yapabildiğim en iyi ayar oldu. Bu yorumunuzdan anladığım kadarıyla map sayfasındaki rakamların bir üst veya alt sınırı yok. Çünkü arkadaşımın atiker sisteminde harita 180'leri gösteriyordu. Acaba olması gereken rakam nedir diye düşünüyordum. Çok teşekkürler..

8. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    İdeale yakın değer program araca bağlı değilken çıkan değerlere yakın değerler.

9. fthsncll

fthsncll New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    selamun aleykum herkese kolay gelsin BURSA DA TOMASETTO SERVİSİ VARMI?
    VARSA ADRESİ VARMI ? Bİ TÜRLÜ BULAMADIM.

Sayfayı Paylaş