Toyota Verso 1.6 132hp - lpg tavsiye

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve Burak tarafından 21 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    Herkese merhaba,
    2011 model Toyota Verso 1.6 132hp araç almak üzereyim. Senede 15-18bin km arası yol yaptığım için alınca lpg taktırmayı düşünüyorum. Bu araçlara lpg uyumlu sanırım? Bu araç için hangi marka lpg tavsiye edersiniz? Araç 7 koltuklu. BRC'nin Sequent 32 lpg kitleri iyi gibi geliyor.

Bir de simit tank olacak mecburen. ama bana simit tank pek güvenli gelmiyor. arkadan bir darbe alsa, tank sıkıntı çıkarır gibi geliyor. sizin görüşleriniz nedir bu konuda? Bundan dolayı belki aracı almaktan bile vazgeçebilirim. tecrübe ve tavsiyelerinizi iletirseniz sevinirim.

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Valvematic motor mu? Benim Avensiste Valvematic, benzinden farkı yok maşallah. Ama hassas ayar yapmak lazım

3. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    lpg tankının üzerinden m48a5t2 geçmediği sürecek tehlike oluşturmaz. Yani bu şu demek aracınızı hurda araçları ezen pistonlu ezicinin içine koymadığınız sürece tehlike oluşturmaz.
    atikler grand yanda lovato OBD2 sizin aracın motorunu kullanan diğer Toyota araçlarında sorunsuz kullanan ve tanıdığımız bayağı kişi var. iyi bir usta araştırın.
    başka kit taktırmayın

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Bu foruma üyesinin, LPG ayarı ile bilfiil uğraşıyorsunuz ama gidip brc kit mı taktiracaksiniz :)

Obd li enjektoru düşük omajli olan aynı zamanda ayar yapılabilen kit tavsiye ederim.

Atiker grand
    Romano
    Akl obd + romano enjektör (combo :))
    Vs.vs.

5. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    evet Valvematic motor sanırım.

:) Ustadım, lpg ayarı ile uğraşıyoruz evet ama yine de ben aracın manifoldun sökülmesi delinmesi taraftarı değilim. Düzgün usta lazım ona. Düzgün ustaya denk gelir miyiz bilmiyorum.
    bir de gördüğüm brc sistemleri her zaman daha derli topluydu. O yüzden bir sormak istedim.

6. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Brc
    BRC de pipo sistem var diyorlar ama montaja gidince sizin sistemle uyumlu değil deyip manifold deliyorlar diye biliyorum

7. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    BRC'de Pipo var OBD var, ne sorsan var ama sanal :)

x-calibur bunu beğendi.
  8. zcustun

zcustun LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    38
    Toyotalar için lpg sonrası rolantide çok fazla dalgalanma yaptığı söyleniyor. Çok iyi araştırın iyi bir usta bulun markadan ziyade

9. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    manifold sök-del-geri tak yerine ben de pipoyu mantıklı buluyorum ki benim montaj öyle. işçilik de iyiydi gerçi, gayet derli toplu duruyor.
    benim de aklımda aşağıdaki linkten pipo alıp sonra istediğim montajı yaptırmak var :)
    http://www.lpgshop.co.uk/drilling-free-bosch-injector-adapters-single-seal/

bilmediğim için soruyorum, benzin enjektör soketleri üniversal mi oluyor? yani lpg için sinyal alırken kablo kesme vs. oluyor mu?

10. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    manifolt plastik delinse kaç yazar.?
    bu kadar takıntı varsa hiç bulamaşmayın.
    aracın altı delinecek
    manifolt delinecek
    enjektör kabloları kesilecek.
    düğme içeri alırken konsola takarken takacağı yeri delecek.
    aklıma gelen bunlar

x-calibur ve karatech bunu beğendi.
  11. ersin310

ersin310 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    aslında takıntıdan ziyade ne kadar az müdahale olursa hata ihtimali o kadar azalır mantığı. sonuçta işi bilmeyen bir ustaya manifold deldirmek komple risk, ama aynı usta pipo takıyor olsa hata yapma şansı yok gibi. (amacım kit övmek falan değil, sadece montaj hatasına dikkat çekmek)

enjektörü şu yüzden sordum, şimdiki aracımda kesme vs. olmadı. tüm montajda sadece bagaj delindi. şansa pipo manifolda uydu, gaz kelebeği sonrasında ekstra vakum çıkışı vardı, vakum oradan alındı, map sensörü zaten yok, enjektör soketleri de benzin ile birebir aynıydı, sonuçta baya baya orjinal oldu sistem. yeni aracıma brc taktırmayacağım için diğer kitlerdeki durumu merak ettim.

Burak ve RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Bagajdaki devasa delikleri napicaz :)

13. Burak

Beğenilen Mesajları:
    244
    bagaj deliği önemli değil. ama motor da biryerleri deldirmek sıkıntı. iş bilmez ustaya düşersek manifoldu sökmeden deler. yanlış yer deler, keser biçer. ya da yanlış yer deler. düzgün takmaz. sonra sana motor ustası ile lpg ustası arasında mekik dokuturlar.

en basiti, ustalar işini düzgün yapsaydı bu forum olmazdı. kimsenin lpg kablosu, elm , vagcom hatta afr cihazı :) vs. almasına gerek kalmazdı. Montaj sonrası tek seferlik doğru ayarla araçlarımıza ömür boyu sorunsuz binerdik.

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Ama siz konuşmamızı baştan manifold sokulecek ve dışarda delinecek, nozzle lar emme yuvalarına olabilecek en yakın yerden yapılacak derseniz manifold delinmesi sorun değil bence.

Benim ilk LPG li aracimda acemilikten yanlış olmayan delillerle muhatap olmuştum.

Kendim manifoldu sokup, 4 tane uygun açıda ve yerde yeni delik deldirmistim.

Eski delikleride setiskur cıvata ve loctite ile kapatmıştım. Çok güzel olmuştu.

Yani manifoldda delik çok sorun değil bence.

Sayfayı Paylaş