Yardım ,soğuk motora Benzin ile Lpg yi birlikte veriyor

Konusu 'STEFANELLI LPG AYARI VE LPG PROGRAM DETAYLARI' forumundadır ve AhmetHamza tarafından 26 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. AhmetHamza

AhmetHamza New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Merhaba ,aracıma 1 ay falan önce stefanelli lpg ayar kablosu almıştım.Ayarları az çok öğrendim.Fakat şuan bir sorun yaşıyorum.Hava aşırı soğuk olduğu günlerde motor soğukken kontağı açınca Lpg düğmesinde hem LPG hemde Benzin ışığı birlikte yanıyor bip bip şeklinde uyarı sesi veriyor ve benzin ile lpg yi birlikte veriyor.Araçda doğal olarak boguldugu için çalışmıyor. Kabloyla bilgisayara bağlıyorum benzinde çalıştırıyorum. Isınınca gaza geçiyor.Sebebi ne olabilir ? Gaza geçiş sıcaklığı 50 derece , motor suyu soğursa benzine geçme sıcaklığı ise 5 ile 20 derece arası denedim bişey değişmedi. 50 derece çok değilmi derseniz ,motor sogukken zaten 14 derece gösteriyor sıcaklık sensörü .Acaba Beyinmi yoksa ecuda mı bir arıza var ? Buz gibi motora neden gaz gönderiyor ?
    Ekran Görüntü.jpg

Son düzenleme: 26 Ocak 2016
    RomanoyaAyarVerenAdam bunu beğendi.
  2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,

enjektörler yeni mi?

3. AhmetHamza

AhmetHamza New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Yeni değil

4. AhmetHamza

AhmetHamza New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Benim düğme işlev yapmıyor onuda belirteyim daha önce açtıgım bir konuda belirtmiştim. Düğmeye basınca gazdan benzine benzinden gaza geçmiyor.Gazda çalışırken yeşil ışıklar ,benzindeykende kırmızı ışık yanıyor . Acaba düğmemi bozuk ? Çünkü bilgisayara bağlayınca kontak açıkken düğmenin benzin tarafındaki kırmızı ışık yanıyor .bilgisayar bağlıyken Lpg ile benzin ışıklarını aynı anda yakmıyor

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Düğme ya da ecu bozuk olabilir. Düğm eolacağını sanmıyoruz ecu ile alakalıdır.

6. AhmetHamza

AhmetHamza New Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Düğmeyi söküp baktım ,düğmenin içinde herhangi bir entegre ,çip vs yok.Sadece düğme ve ledler var.Gaz ile benzini birlikte verdiği bir gün düğmeyi soketinden çıkarttım.yine aynısını yaptı.Galiba benim ECU bozuk.

7. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Ecu bozuksa ustalara gönderin derim. En azından bozuk değilse de size söylerler. Yazılım üzerinden benzin lpg geçişi deneyin onda da sorun varsa ecu olma ihtimali var. Tabi ustalar bilirler

Sayfayı Paylaş