Zavoli regülatör üzerindeki bu vidanın görevi nedir?(resimli)

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve lampard tarafından 11 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    Arkadaşlar bugün motor kapağı açıkken kırmızı ok ile işaretlediğim vidanın altından çok ama çok küçük kabarcıklar çıktığını gördüm.oradan yağ gibi bişey sızıyor sanırım.bu vida regülatörün bu kapağını sabitleyen vidalardan biri değilmi nedir acaba ?
    teşekkür ederim

2. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    bu vidayı anahtar ile sıksam düzelirmi acaba ne yapmak gerekir yeni regülatör mü almalıyım ?

3. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    O yağ gibi dediğiniz şeyin orada ne işi var ki? Regülatöre lpg ve motor soğutma suyu geliyor sadece, sızan şey katkılı lpg nin katkısı falan mı ki?

4. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    O civatalar regülatör kapaklarını ve diyaframları toplar sizin sanki diyafram eskimiş gibi görünüyor ama siz yinede tüm civataları aynı oranda sıkılayın yine tekrar aynı olursa tamir takımı oluyor veya yeni regülatör gerek yedek parça ihtiyacınızı da bu siteden tedarik edebilirsiniz iyi akşamlar

lampard bunu beğendi.
  5. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    Bir konuda sizi uyarma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum küçük kabarcıklar diye açıkladığınız bana kalırsa yüksek ihtimalle gaz kaçağı çok sakıncalı mazallah yolda yanan alev alan araçların haberlerini alıyoruz mutlaka takip edin tedbirini alın derim

lampard, Hsn63 ve x-calibur bunu beğendi.
  6. Hsn63

Hsn63 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    62
    Öncelikle o bölgeyi temizleyip sonrada bayram arkadaşimızin dediği gibi sıkip köpükle test edin. Sorun devam ederse tamir veya değisim gibi duruyor.

lampard bunu beğendi.
  7. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Evet yüksek ihtimalle gaz.vidaları hafif sıkıp düzelmezse derhal değişim yapacam.zavoli uyumlu bir regülatör var sitede 150 tl.yorumlar olumlu ne dersiniz onu alıp taktırayım mı sorun yaşarmıyım.

8. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Siteden satın almak istiyorum ama nerden alacam bulamadım.lpg yedek parça ile aynımı oluyor anlamadım gitti

9. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Burası lpgkablo sitesinin destek bölümü, yani aynı. Alışverişi de daha önce nasıl yaptıysan öyle yapacaksın.

10. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Gaz kaciriyor dostum, boyle gazsa binme bence. Halledene kadar kapat vanayi tanktan. Kalan gazi da sok boruyu bosalt. Yine kendin bilirsin tabi. Kolay gelsin.

11. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Arkadaşlar regülatörün vidalarını sıktık iyice sapıttı her yerinden gaz gelmeye başlayınca orjinal ile değiştirdik.
    enteresan olan şey ise aracın lpg de çalışması daha düzenli gibi şimdi.gaz pedal tepkileri çok fark etti.çekiş arttı psikolojik değil tabi :) bir de ilk marş daha hızlı alıyor gibi önceden çok küçük pırpırlama yapıyordu.ve bir de lpg kaçağı olduğu için yakıtın düşmesini bekliyorum.
    sonuç olarak lpg regülatörünün bu kadar önemli olduğunu tahmin etmemiştim.tavsiyem sorunlu regülatörle asla uğraşmayın tamir yoluna gitmeyin ve doğru basıncı yakalamak için orjinal kullanın.
    değerli yorumlarınız için teşekkürü borç bilirim

Hsn63, Cliosymbol, Bayram ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. Bayram

Beğenilen Mesajları:
    76
    İsabet olmuş sizin regülatör baya eskiymiş regülatör çok mühim sıralı sistem de stabil basınç önemli çünkü yoksa araç istikrarlı çalışmaz aslında iyi birde ayar ister bence

13. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Peki arkadaşlar gasitaly f1 regülatör de üstte enjektörlere gelen gaz çıkışının yanında boşta duran nozul nedir ne işe yarar

14. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
  15. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    Arada LPG MAP sensörü olur oda manifolda gider

16. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    Map sensörüne giden ayrı
    Birtane de boşta duruyor

17. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.064
    O herkeste boşta herhalde. Montaj şemalarında oda manifolda giriyor ama bende ki de boşta. Hava atıyor herhalde oradan

mt_44 bunu beğendi.
  18. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    usta güzel bir ayar yaptı zaten beğendim.komple ayarları sıfırlayıp baştan yapıldı bütün ayarlar ve kalibrasyon.yol ayarını artık yaparım yavaş yavaş ama çok beğendim pedal tepkilerini o yüzden uzun bir süre kurcalamam heralde.
    Bozuk regülatörle her zaman çıktığı yokuşu her çıkışta hemen hemen farklı güçle çıkıyordu(bir gün rahat birgün zorlanarak) şimdi sanki motorun lpg gücü hep aynı hep stabil

Bayram bunu beğendi.
  19. mubas

mubas New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    O ilk resimdeki civata, regülatörde biriken lpg gazının yağ olarak biriken pisliklerini ara ara açıp temizlemek, yani boşaltmak için olan tapa değil mi? Temizlenmediği zaman diyafram yağ içerisinde hareket kısıtlılığı yaşıyor diye biliyorum. Özellikle regülatör soğukken...

Sayfayı Paylaş