Afr yapılmış aracın lpg map ını kopyalamak

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve lampard tarafından 17 Şubat 2019 başlatılmıştır.

1. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra selamlar herkese.elazığda afr ayarı yapan yer olmadığı için,birebir aynı aynı araçtan arkadaşımda var motor tamamen aynı.bu aracın lpg map değerlerinin fotosunu aldım,%90 oranında haritadaki değerleri afr li map a benzetirsem sizce afr ayarını ciddi oranda yakalamış olurmuyum?
    Afr konularında baktığım kadarıyla sadece regülatör basıncı dışında bu ayarı bozan bir parametre yok.ha şu var kitler farklı bende zavoli 4lü kırmızı enjektör(orjinal değil) var afr li araç ise romano orjinal hızlı enjektörler var.sizce denemelimiyim.yani yedek alıp hemen deneyecektim de fikrinizi almak istedim.
    Bişey dikkatimi çekti afrli map ın üst ms lerine doğru yakıt kısılmış o bölge gerekenden fazla kısılmış.bu arada bu afr ayarı yapıldıktan sonra tam 5 yıllık lpg ye geçişte titreme lamba yakma stop etme sorunu da tamamen ortadan kalktı.burada sayfalar dolusu yazı yazdım araştırdım.meğer afr ile çözülecekmiş

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    503
    Farklı kit se olmaz diye düşünüyorum ama denemekten de zarar gelmez, bence yapın stft ve ltft değerlerine bakın, sizin orjinal ayarınızdan daha iyi sonuç verirse onu kullanmaya devam edersiniz yok olmazsa eğer eski ayarlarınızı geri dönersiniz

3. Attila

Attila LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    92
    Olmuyor hocam ayni araba ayni kitlerde bile farkli sonuçlar cikiyor kaldiki sizinki farkli kit.

ALPEREN5939 bunu beğendi.
  4. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    hayır. Türk aklı burada iş görmüyor malesef :)

alusta bunu beğendi.
  5. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Candan mühendislik aynı araçların haritalarını direk yükleyip küçük rötuşlarla bitiriyor afr ayarını.yılmaz bey canlı olarak söyledi bunu.ama kit farklı olursa nolur söylemedi.o yüzden sordum

6. eymen yagız

eymen yagız Member

Beğenilen Mesajları:
    22
    Hocam map harita resmi paylasabilirmisiniz araç nedir bendede romano var karsılastıralım

7. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Vectra 2008 araç

8. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Nozul çağı, hortum boyu, regülatör basıncı aynı ise mümkün.
    Kaç kişi bunları aynı yapabilir:)

alusta, RomanoyaAyarVerenAdam ve YLMZER bunu beğendi.
  9. lampard

Beğenilen Mesajları:
    33
    Regülatör basıncı ve nozul çapları aynı.benim eski aracım biliyorum.ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum artık

10. MrPetrelli

MrPetrelli Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    parmak izi gibidir.. yakın olur ama tutmaz..

x-calibur bunu beğendi.
  11. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    969
    Maalesef olmaz. Birsürü araca ayar yaptım, bir araçtaki ayar diğerinde tutmaz. Bahsettiğiniz kopyaşama yapılsa bile düzeltme gerekirki bu kopyalamayı lpg servisi yapıyor, araçlara kendi standartında montaj yapıyor.

Örneğin lpg regülatörünüzde basınç oynaması kopyalacağınız araca göre daha fazladır yine tam uyum sağlamaz.

Kopyalamakla uğraşacağınıza kendiniz Yol ayarı yapın:) afr kısmı çok sert kullanmıyorsanız deneme yanılma ile çözülür bir nebze :)

alusta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş