Atiker Fast Lpg Ayar

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve ali_58 tarafından 13 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. ali_58

ali_58 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1
    Aracım opel vectra B 1.6 100 beygir. Kabloyu ilk takıp ayar yaptığımda basınç 1.06 idi nozul büyük uyarısı aldım. Bu gün tekrar ayar yaptım ve basıncı 1 bara düşürdüm nozul büyük uyarısı yapmadı fakat araç fakir de çalışıyor gibi geldi. Bende çarpanları 1.2 civarına yükselttim yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Ali hocam nozul büyük uyarısı önemli değil.ben hep alıyorum. basinc ve nozul uygun degerde.
    Kalibrasyondan sonra benzindeki benzin zamani lpg de +-.1 hata ile degismiyecek şekilde carpani komple ayarlamalisiniz.araci kullandıkça yesil lpg mavi benzin çizgiler olustuktan sonra çarpan da noktasal müdahale yapabilirsiniz.
    Birde regülatör üzerindeki lpg sicaklik sensörü nü filtre veya enjektör kütüğüne olmak daha sağlıklı olacaktır kolay gelsin

ali_58 bunu beğendi.
  3. ali_58

Beğenilen Mesajları:
    1
    Yorumunuz için tesekkur ederim ayar konusunda yeniyim bilgi ve tecrübem pek yok carpanlara noktasal mudahele olayını tam bilmiyorum. Rolantide Benzin süresi değişmeyecek sekilde ayarladığımda 1 in altında kalıyor ve bu da fakir karışım olarak biliyorum.

4. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Söyle anlatayım
    1.turuncu carpan cizgisinin 1 altindan basliyor olmasi fakir karisim anlamina gelmiyor.fakir karışım araç lpg ye geçtiğinde benzin zamanının artmasıyla anlaşılır azalıyor sa zengin anlamina geliyor.siz benzin zamani degismeyecek sekilde ayarlayın
    2.noktasal müdahale yesil lpg mavi benzin cizgileri olustuktan sonra turuncu carpan cizgisine sag tıklayarak nokta olusturun sol tikla isaretleyip yesil cizginin farki kadar ters yonde ayarlayin lpgde calistikca arac yesil cizgi şekillenecek...

ali_58 bunu beğendi.
  5. ali_58

Beğenilen Mesajları:
    1
    Verdiğiniz bilgiler için saolun tekrar bir ayar yapıp buraya resimleri paylaşıp yorumlarınızı tekrar alırım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    865
    Vay be,dogru nozzle hatta birazda büyük nozzle takılmış bir uygulama gordum sonunda :)

ali_58 bunu beğendi.
  7. ali_58

Beğenilen Mesajları:
    1
    Dün akşam oto adaptasyonu açtım biraz uğraştım böyle bir sey ortaya çıktı. Doğru nozul olmasına sevindim.

Ekli Dosyalar:

• Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      380,8 KB
      Görüntüleme:
      65
  8. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Ayarlar gayet güzel
    otomatik adaptasyon penceresindeki değeri 2.0 ayarlamayı unutmayın veya adaptasyonu kapatın.
    lpg ısı sensörünü filtre veya enjektör kütüğüne takmanız faydalı olacaktır. Güle güle kullanın.

9. cem_day

cem_day New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Aracım 1.6 fluence 110 bg otomatik ayar yaptığımda benzin ms 3.5 iken lpg ms 7.1 oluyor çarpan çizgisi 1.6 larda ltft %8 civarında basınçta 1.08 çarpan çizgisini aşağı çektiğimde benzin süresi artmaya başlıyor fakirde kalmaya başlıyor basıncı 1.20 lere getirdiğimde lpg süresi 6.5 ms lere iniyor ancak fark yinede fazla ne yapmalıyım acaba yakıta etki eden bir durummu

10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Sayın Cem_day nozullar küçük bu şekilde yüksek devirde araç fakirde çalışacaktır nozul değiştirmek yakıtı değiştirmez üst devir performansını arttırır ve lpg daha uyumlu olur.
    Çarpan çizgisini lpg de benzin zamanının değişmeyecek şekilde ayarlamalısınız..

11. cem_day

cem_day New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  12. cem_day

cem_day New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Sayın powerkırk
    Aracın ayarları resimde olduğu gibidir lpg nozulu satış yapan yer pek yok kocaelide atiker servisi kendim bakarım ısmarlama iş yapmam diyor.bu sitede satış varmı acaba

13. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    cem_day ve maycicek bunu beğendi.
  14. ali_58

Beğenilen Mesajları:
    1
    adaptasyon sonrası ayarlarım bu şekilde 1 in altına düştü fikirlerinizi alabilir miyim? Daha önce turbo motor seçilmişti ve enjektör hata zamanı 100 dü 200 yaptım.
    25.11.2016 lpg ayar.png
    25.11.2016 lpg ayar parametre.jpg

15. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Ali Bey ayarlar güzel.Yeşil ve mavi çizgi arasındaki fark çok önemli değil adaptasyonla bir süre daha kullanıp nasıl olduğuna bakabilirsiniz. Veya turuncu çizgideki sarı noktaları, yesil çizgi mavi çizgiye yaklaşacağı oranda ve yönde değiştirebilirsiniz.Yeşil lpg cizgisi aracı kullandıkça şekillenecektir.
    Enjektör hata zamanı lpg ye geçişte lpg enjektörlerinin ne kadar zaman aralıkla devreye gireceğini belirliyor 1000 msn = 1 sn bazı araçlar da 0 yapınca sarsıntısız geçiş yapıyor bazılarında deneyerek bulunuyor .
    Motor tipini normale çevirmeniz iyi olmuş artık haritayı daha ayrıntılı kontrol edebilirsiniz.
    lpg sıcaklık sensörünü filtrenin üzerine almanız daha sağlıklı olacaktır.

ali_58 bunu beğendi.
  16. ali_58

Beğenilen Mesajları:
    1
    Yorumunuz için teşekkürler. Sıcaklık sensörünü nasıl alacağımı bilmiyorum.

17. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Hocam Regülatöre giren bakır borunun hemen oradaki sarı (kablo çıkan) parça ısı sensörünü söküp yerini kapatacaksınız onu filtrenin üzerine diş açtırıp takılacak veya ısı sensörlü filtre alıp takılacak seçim sizin kolay gelsin

Sayfayı Paylaş