Atiker MicroFast Benzinden Gaza Geçiş Teklemesi (Motor Sıcak - Soğuk) Farketmiyor...

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Özgür42 tarafından 11 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. Özgür42

Özgür42 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Öncelikle Böyle Güzel Bir Forumda Bilgi Paylaşımı Yapılmasında Emeği Geçenlere Teşekkür Ederek Başlamak İstiyorum.
    Aracım Vw Polo 2011 1.2 mpi Motora Sahip (3 Silindirli Enjektör Takılıdır)
    Atiker Microfast Sistem Var Aracın Üzerinde Sorunum Araç Benzinden Gaza Geçişi Esnasında Tekleme Yapıyor Bazen Stop Etmeye Kadar Gidiyor Bazen Tekleyip Normal Rolantisine Geri Dönüyor (Sadece Geçiş Tekemesi)(Motor Sıcak Soğuk) Farketmemektedir.
    Geçiş Teklemesi Hariç Lpgde Giderken Dururken Vs Hiçbir Sorun Yoktur.
    Lpg cilerde Bol Bol Ayar Yapmak İstiyorlar Kendimde Kablo Var Bende Yaparım Ama Ayarlık Bir Durum Değil Gibi Geldi.
    Sizinde Değerli Fikirlerinizi Almak İsterim

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Merhaba Kalibrasyondan sonra benzin zamanının lpde degismiyecek sekilde (0.1-2 hata ile) map tablosunun tamamını ayarlayınız
    Rpm yukselirken ayarını düşerken seçebilirsiniz
    Enjektor manifolt arasındaki hortumların
    Esit boyda kısa olmali.
    Gazda ve benzinde Ltft stft leri kontrol etmek de fayda var.

x-calibur bunu beğendi.
  3. MSC Elektronik

MSC Elektronik Administrator

Beğenilen Mesajları:
    66
    enjektör memeleri küçük, 1.8 ise 2.2 olarak büyültün.

powerkırk3 bunu beğendi.
  4. milano75

milano75 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    6
    microfast de o sorunu ben 1 seneden fazla uğraşdım,buradanda öneriler aldım çözemedim.1.8 den 2.5 e sonra 3 mm e çıktım,ayarlarla sürekli değişiklik yaptım,reg basıncını 1 .3 den 1 e kadar farklı yerlerde denedim,malesef çözemedim,halailk geçişte pırpırlama,1 dakka kadar olduğu yerde beklemeden gaza dokunursan stop etme veya edecek gibi olma,velhasıl yapamadım gitti.

Sayfayı Paylaş