ATİKER NEW MULTİFAST SIRALI SİSTEM LPG AYARI RESİMLİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necmi Işıklı tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Necmi Işıklı

Necmi Işıklı LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    63
    İyi çalışmalar. Sitenize yeni üye oldum. Ancak uzun zamandır takip etmekteyim. Sorununa gelince aracım 2004 model toyota corolla 1.6 vvti 16 v 110 bg. Ağırlığı ise 1335 kg. 100 km sabit hızla yol bilgisarinda ise 85 km hız ortalamasıyla 180.8 km de 29.5 TL yakıt tüketti. Gaz fiyatı ise 1.83 TL. 100 km de 9.01 lt tüketim olmuş. Genel olarak Arıza lambası yandığını hiç görmedim. Eski ecü yü devir okumadığı için tamir görmüş olanla değiştirdik. Ustam sağolsun hiç bir işlem, kalibrasyon ayar yapmadan tamam dedi ve gönderdi. üzerindeki nozullar 1.8 mm. Rampalarda çekişten düştüğünü hissediyorum ve yakıtı ise fazla yaktığını düşünüyorum. Soğuk havalarda gaza geçmeme stop olayları yaşadım. Online satış sitesinden birkaç güne kadar regülatör, kablo ve enjektör sipariş vereceğim. Aracımın sizce genel olarak bir sıkıntısı varmıdır. Kolay gelsin

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Merhaba,
    aracınızın yakıtı normal. Stop olayının bir çok nedeni olabilir: enjektör, regülatör vs.
    Değerleri görerek yönlendirme yapmamız daha isabetli olacaktır.

3. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Kalibrasyon ile stop olayının düzelme ihtimalide mevcut.
    Regülatör ve enjektör siparişi vermeden ayar yapmanızda, yaptırmanızda fayda görüyoruz.

4. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Sayın msc. sistem takılalı yaklaşık olarak 70000 km civarı olmuş. Anlayacağınız kafama göre bir usta bulamadım. İşyerim Ankarada aracım ise Kırıkkalede şayet Ankara merkezde iseniz bir hafta sonu size veya tavsiye edeceğiniz bir ustaya aracı göstermek isterim. Montajda pek hoşuma gitmedi. Enjektörleri manifoltun sağına doğru yaklaştırmış. ortalı değil biraz düzeltmeler yapılması gerekli. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Birde usta multifast sisteminin yüksek basınçla çalıştığını söyledi. yaklaşık olarak yanlış gördediysem 1.47 gibi birşeydi. Bu konuda yorumlarınız olurmu. 110 bg araç için nozullar 1.8 mm. Ankarada İskitlerde tesviyeci caddesinde bir atikerciye baktırdım ya enjektörler yada regülatör arızalı dedi 350 TL civarı bir masraf çıkarttı. O nedenlede siteden malzeme siparişi vermek istiyorum aracı alalı 3 ay oldu. En azından bildiğim malzemeler olur dedim. Saygılar.

5. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    necmi bey,
    bu forum bulunduğumuz yerdeki ustaların iyi olmamayışından usta bulamamaktan dolayı sağolsunlar msc elektronik açmış. doğru adrese gelmişsiniz eliniz anahtar tutuyor ve bilgisayar kullanmaktan anlıyorsanız , msn elektronik e ayit sanal pazarda kablo satışı mevcut msc elektronik in vermiş olduğu adresten kabloyu alıp aracınızı bilgisayara bağlayıp ekran görüntülerini paylaşırsanız msc elektronik ve ustaları size ne yapmanız gerektiğini detaylı birşekilde anlatır sizde yaparsınız sorunlarınız kalmaz
    kullanıcı olarak benim sormak istediğim 70.000 km rede regulatör ve enjektörler hiç değişmemişmi ?

6. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    necmi bey
    kablo spariş ederken uygun nuzull ölçülerinide sipariş etmeyi unutmayın

7. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Mahir bey ilginize teşekkür ederim. Zaten yukarıdaki mesajımın içerisinde söylemiştim. Sanalpazarda regülatör, enjektör, ve kablo (üçlü set) onu almayı düşünüyorum. Şükür elim anahtar tutar ufak tefek işleri kendim hallederim. Bilgisayarımda fena sayılmaz bozmakta üstüme yoktur. Dediğiniz gibi usta bulamamaktan şikayetçiyim her biri farklı farklı cevap vermekte buda sıkıntı yaratıyor. Kimse hata burda bunu yapalım tamam demiyor. hep mışlı, mişli konuşuluyor. Önceki aracım yine 1.3 corolla 1998 model di uzun yolda 6 ila 6,5 litre arası yakıt tüketimi oluyordu. 30 (litreyle üzerindeki tank 32 lt) 460 km yol yaptım geçen sene bu benim için bir rekordu. Genelde de sakin kullanırım. Yeni aracım 9 litre yakıyor gerçi birçok etken var (soğuk hava kış lastikleri vs.)
    Bildiğim kadarıyla LPG takıldıktan 20000 km. sonra sadece enjektörler garantiden değişmiş. Ecu değiştiğinde söylediğim gibi usta herhangi bir işlem yapmadan tamam dedi gönderdi. Ama taktiği ecu sıfırlandımı, yoksa eski aracın üzerinden söküldüğü gibi mi takıldı hiç bilmiyorum. Kaliprasyon ayar falan hiç birşey görmedim. Artık siz kıymetli ustaların yardımına müracaat edeceğim. Desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim. MSC elektronik ustalarımız şayet Ankarada ise de birebir görüşmek istedim. Saygılar.

8. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Mahir bey artık onu nasıl hallederiz bilmiyorum. Araç bilgilerim var. kaçlık nozul kullanılmalı onu bilmiyorum.

9. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    nuzul 2,1 mm olması gerekiyor diye biliyorum
    doğrusunu ustalarınm bilir msc elektronik yoğun olduğundan gündüzleri pek cavap veremiyorlar siteye girdiklerinde uygun nuzul ölçüsünü yazarlar

Necmi Işıklı bunu beğendi.
  10. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Valla Mahir bey onların cevabını bekliyorum. Elim tetikte sipariş vermek için hazır ve nazırım. :)

11. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
    aracınız için 2.2mm nozul uygundur diye düşünüyorum.Recep beyden bende 2.2mm. fabrikasyon ölçü nozul almıştım.1.6 120bg. civic için.

12. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    ben nuzulları delme taraftarı değilim şipariş etmişken 2,2 mm ve 2,5 mm iki takım şipariş et bazen değerler istediğin değerlere gelmiyor

13. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
    İşçilik güzel olursa aynı şey.

14. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Özelden görüştüğümde 2.0 nozulun uygun olacağını söyledi. Diğer siparişleri verdim uygun nozullarla birlikte gönderileceği söylendi.

15. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Herkese kolay gelsin bu atiker new multifastin indirdiğim versiyonu V.3.00 (14.01.2010) olarak gözüküyor. Beş yıldır herhangi bir güncelleme yeni yazılım yapılmadımı acaba.

16. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
    Atiker fast için 2014 yazılım mevcut.Onun içinde vardır büyük ihtimal.

17. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    İyi akşamlar. Arıyorum ama bulamadım. Yardımcı olurmusun.

18. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Multifast malesef devamı olan bir ürün değil.
    Son versiyon 3.3 mesaj ile gönderildi.

19. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Teşekkür ederim. İndirdim. İyi çalışmalar

20. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG][​IMG]

Sayfayı Paylaş