Honda CR-V 2011 model Atiker Gold kit ve Atikfast programı

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Mehmet Cihan tarafından 12 Ocak 2024 başlatılmıştır.

1. Mehmet Cihan

Mehmet Cihan New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamlar. Aracım Honda CR-V 2011 model. Atiker Gold kit takılı. Nozul çapları 2,4mm. Gaz basıncı 1,2.
    Enjeksiyon zamanları ve diğer sensör verileri vs. olması gerektiği gibi. Araç bu güne kadar hiç arıza lambası yakmadı. Çekiş iyi, rolanti ve geçişler sorunsuz fakat araç çok fazla LPG tüketiyor.

Gold kitte OBD bağlantısı var ve otomatik anlık ayarlama yapıyor bilindiği gibi. Öncelikle anlamadığım konu ile ilgili sorum olacak. Atikfast yazılımı ile bağlanıp LPG enjektör zamanlarına baktığımızda. Araç LPG de iken benzin enjektörleri de çalışmakta. Benzin enjektörleri yakıt püskürtmeseler bile çalışması normalmi. Bunun enjektörlere zararı yokmu.

Benim aracımda AFR değerini okuyacağım sensör mevcut ve yolda değeri takip ediyorum. 14,7 nin altında değerler. 14, 14,2 14,5 gibi. Yani zengin karışım durumunda. Haritadan gaz ayarlarını değiştirip kısa ve uzun döngüleri sıfırladığımda normale geliyor AFR değeri fakat otomatik adaptasyonu açınca yine zengin karışım durumuna geçiyor. Buda aklıma aracın benzin ayarlarında bir sorun olduğunu getirdi fakat hiç bir hata kodu da almıyorum.

Şu an düşündüğüm şey, yine elle ayarları yapıp otomatik adaptasyonu kapatacağım.
    Fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Sayfayı Paylaş