İlk geçişte kaloriferde gaz kokusu!

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Excellent56 tarafından 19 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. Excellent56

Excellent56 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    75
    Merhaba arkadaşlar Astra j aracımda zavoli kit mevcut. Araç LPG ye ilk geçişte kalorifer açıksa içeriye gaz kokusu veriyor araç ısınınca koku kalmıyor. (Acaba ısınınca burnum mu alışıyor kokuya diye düşündüm bir müddet dışarı çıkıp araca binince koku yok) Kaçak vardır diye düşündüm tabi bi lpgciye götürdüm aradı taradı ama bişey yok hatta muayenede de bakıldı ama kaçak yok görünüyor. Sorun ne olabilir acaba?

2. husnu

husnu UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    504
    Kaçak olmasa koku olmaz, ilk geçişte gaz kokusu geliyorsa o esnada kontrol edilsin tüm girişler (regülatör, kesici enjektör giriş vss)

3. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    246
    Kaloriferden gaz kokusu gelmesinin sebebi lpg regülatöründeki diyaframın yırtık olmasından kaynaklıdır. Soğutma suyunuza gaz karıştırır.

Regülatörler için diyafram tamir kiti vardır, ustasına gelirseniz tamir kiti ile işinizi görür. Diğer türlü regülatörü komple değiştirmeye kalkarlar.

Excellent56 ve husnu bunu beğendi.
  4. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    İlk geciste anlik olarak borudaki basinc yuksek olur o esnada en gevsek baglanti kismindan kaciriyor olabilir..

Sayfayı Paylaş