Klimalı Çalışma Sonrası Hata Işığı

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve koplet tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. koplet

koplet New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    En sonunda aracımın ara ara yanan arıza ışığının sebebini klimalı başlangıç olarak tespit ettim. Aracımı çalıştırıp hemen serinletmek için daha gaza geçmeden yüksek seviyede klima açtım. Araç daha hareket etmeden arıza ışığını yandı ve test ettiğimde de klima açınca araçta az da olsa titreme olduğunu farkettim. Acaba otomatik kalibrasyon yaparken klima açık yapsam bu sorun geçer mi yoksa başka bir ayarlama mı yapmalıyım?
    Teşekkürler...

2. alperuzi

alperuzi Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Araç biraz ısınmadan klima açmak çok sağlıklı bir durum değil ki zaten.

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Merhaba,
    kalibrasyon yapılırken bütün yükler kapalı olmalıdır.
    Ayar düzgün yapıldıında gerekli müdaheleyi aracın kendisi yapacak ve sorun olmayacaktır.
    Kalibrasyon yaptıktan sonra kalibrasyonun sağlığı konusunda fikir sahibi olmak için klima açılıp duruma bakılabilir.
    Sorunsuz bir montaj ve ayardan sonra rolantide kıpırdama olmaz.

4. hondamurat

hondamurat Guest

Klima araba ısındıktan ve rolantiye dustukten sonra açılmalıdır. Klima gazınıza baktırın.bakım yapıldıktan sonra kalibrasyon yapın ve gerekli olursa rolantiyi biraz zengin bırakın.

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    arkadaşlar, bunca senedir araba kullanıyorum, klimanın böyle kullanım kuralları olduğunu bilmezdim..

hava sıcaksa acımam açarım klimayı anında, motor ısınsın, rölanti olsun beklemem.. daha da 1 kere bundan kaynaklı bir sorun yaşamadım.

gelelim konuya:

klima açılınca neden arıza ışığıa yanar, açıkçası hiç anlamadım? öncelikle bu arıza ışığı nedir? uygun ekipmanı olan bir serviste arıza ışığının neden olduğuna baktırabilirsiniz

devamında: enjeksiyon süreleri ne durumda aracınızda? nozzle uygun ölçüye getirdiniz mi?

gazda ve benzinde çalışırken ki enjeksiyon süreleri eşit mi? ve kaç ms?

Sayfayı Paylaş