MEGANE 2 ATİKER GOLD LPG AYARI

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Aceryeni tarafından 3 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Aceryeni

Aceryeni LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    148
    arkadaşlar merhaba
    bugun obd min bağlantısını yapmaya gittim. Fakat obd yine bağlamamışlar galiba. uzun kısa yakıt kesme değerlerini yine göremiyorum. obd şuan aracımda bağlı değil demi ?
    kendimce benzindeki performansına yönelik bir ayar yaptım. sizce düzeltmem gereken nereler var. aracım megane 2 (2008 model)1.6 16v lpg kiti atiker gold

Moderatör tarafından son düzenleme: 4 Şubat 2017
  2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Lovato ile aynı mantık :) obd protokolü seçiminde otomatik seçip denedin mi? Sanki veri alışverişi yok gibi belkide tek kablo bağladılar, bir kaç site baktım seninkisi can bus protokol gibi. İstersen obd bağlantısı kablolarını kontrol et 2 kablo bağlanmış olmalı.

3. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    hocam obd aktif olsa ayar yapmasını sayende öğrendim ama can busların hepsini denedim yakıt kesme tablosu bir türlü çıkmadı.

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Dediğim gibi istersen bi obd portunun arkasına bir bak KLINE zannedip tek kablo yeşil kabloyu bağlamış olabilirler. İyi bir araştır CAN mı yoksa İSO vb mi senin arabanın obd protokolü. Atiker lovato obd aynı firma sayılır :)

powerkırk3 ve Aceryeni bunu beğendi.
  5. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    Hocam şimdi soketini arkasına baktım. 2 kablo bağlanmış. Ama verileri okumuyor. Lpg kitinden mi yanlış aldı kabloları acaba

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    powerkırk3 ve Aceryeni bunu beğendi.
  7. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    Hocam tam ulaşamadım soketin arkasına sadece iki kablo bağlı olduğunu gördüm. Lpg beynindeki kablo bağlantısı yanlış olabilir gibi geliyor. Ben lovato yu da bu adamlara taktirdim. Adamlar tam eşek. Rezil ettiler bizi

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Lpg beyninde yanlış olmaz çünkü kablo demeti olarak geliyor. Senin orjinal kabloları kesmişler mi bugün ayrıca yeni kablo mu çektiler yoksa orjinal kabloları mı taktılar? Neden böyle şüphelendin.

powerkırk3 bunu beğendi.
  9. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    Hocam megane kardeşimin corsa benim. Kardeşim aracı bırakıp gitmek zorunda kalmış. Ona söyledikleri ise tekrardan kablo demeti çektikleri. Nozullari 2.0 yaptır dedim. O söylemeden ustacik söylemiş 2.0 yapsak daha iyi olur diye. Az önce nozullara baktım değiştirmemis nozullari 1.8 üzerinde duruyor. Obd Soketindeki yeri doğruya benziyor ama beyinden yanlış mı aldılar diye düşündüm öyle

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Valla hocam bu ustacıklardan herşey beklenir. O 1.8 görünen de matkapla delinip 2 mm yapılmıştır kesin. :) kabloların ekudeki yerlerini biliyorum ölçü aletin varsa test edebilirsin ama o kadar eşşek değillerdir herhalde diye düşünüyorum :)

Aceryeni bunu beğendi.
  11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
  12. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    Ben beklerim o kadar da eşekler. 1.8 verileri ile aynı. Delmemis de değiştirmemis de. Atiker u arayıp şikayet etsem halletmez mu acaba

13. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Videoda çokta kötü görünmüyor aslında. Obd işini kontrol et yanlış ise nasıl olsa bir daha gidersin

Aceryeni bunu beğendi.
  14. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    Ben Avrupa yakasında oturuyorum lpg taktirdigim yer bostancı sanayi sitesinde yani Anadoli yakasında. Benim oraya gidip gelmem sadece yol olarak 2 saat sürüyor. Birde köprüden geçiş ücreti ödüyorum (7tl oldu yol git gel 70km). Bu kadar sıkıntı çekmeme rağmen adamlar bunu bildiği halde yine bu şekilde iş yapıyorlar. Ben bu kadar uzak mesafeyi başım ağrımasın diye bir kere gidip gelinir diye yaptım. Ama sağolsun 5 ay oldu takılali her ay gidiyoruz. Bu adamların montaj da sorunu yok sorunları teknik bilgilerinin olmayışı. Artık sorunları ve çözümlerini söyleyerek corsa yi hallettim. Şimdi bu megane da kurtarırsam ellerinden çok iyi olacak
    Lpg taktiracak arkadaşlara tavsiyem ustanız iyi olsin ve evinize yakın olsun.

15. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Ben taktırdım ve bir daha da hiç gitmedim :) gitmeye de tırstım açıkcası çünkü heryerini kurcaladım adamlar bunu bizmi taktık derler diye hiç gitmedim :) 2 saat laf anlat derdi olmasın diye. Baktım ltft ler artmaya başladı o zaman filtre falan diye giderim yada kendim cesaret edersem kendim değiştiririm onu da

Aceryeni bunu beğendi.
  16. Aceryeni

Beğenilen Mesajları:
    148
    yaptığı hatalardan dolayı ilk bakım benden dedi. zaten garanti olduğu için mecbur gidecez.diğerlerini ben yaparım hiç gerek yok :D

17. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    Arkadaslar merhaba..
    Yeni konu acamadim..burdan yazayim dedim..ilgili pek konuda bulamadim.
    Bende megane 2 1.6 16 valf 110 beygirlik arac var..atiker mikrofast obd2 kit mevcut..kirmizi 3 ohm enjektor mevcut..4 yildir takildigi gibi kullandim..uzerinde 1.8 nozul varmis..yillardir hep fakir karisim kullanmisim..lpg kablosu alip bende forumda biseyler ogrenerek bugun biseylerle ugrastim.
    Oncelikle 1.8 nozul 2 mm ile delip biraz mapta duzelme oldu ama hala fakirdi..gene forumda bilgili degerli arkadaslarin onerileriyle 2,5 mm nozul olarak genislettim..daha sonra 1.20olan gaz basincini 1.10 lara indirdim..ilk etapta araba kafayi yedi..map resetledik tekrar kalibrasyon felan filan..araba boguldu ltft -30 40.lara kadar gitti..daha sonra yolda biraz gezeledim asa yukari 20.km gittim ltft -6 -1 gibi yavas yavas oturmaya basladi..araba kafa kaldirmaya basladi..derken rolantide 57 lere cikti..1 lere dustu..derken derken iyice benim kafam yandi..aracin gidiste bi sikinti yok gibi..dahada duzeldi cekis guzel..

Yaptigim islem
    2,5 nozul genisletme.
    Enjektor hortumlari uzun du 30 cm idi gibiydi 7 ser cm kisalttim.
    Basinc 1,2 idi..1,10 1,08 ler civarina indirdim..
    Yaklasik 30.dakika video kaydi yaptim..
    Ltft deki bu denli degsiimleri cozemedim..zengin karisima kaymisken bir anda 57 fakire kaymasina anlam veremedim..yarin uzuuuuun yola cikacagim..ne yapsam..ekran goruntulerini yukleyecegim..

powerkırk3 bunu beğendi.
  18. rset_

rset_ Member

Beğenilen Mesajları:
    24
    ltft'deki değişimler bende de oluyor. gaz sıcaklığından büyük ihtimalle. sıcaklık düzeltmesi de yapıyorum ama henüz tutturamadım.

powerkırk3 ve Ismaildmr bunu beğendi.
  19. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    Sicakliktanda degisimler oluyor elbette..
    Yeniden 20 km kadardaha yol gittim..ltft klima acikken -40 lara kadar dayandi..stft ise -99 lara kadar dayandi..klimayi kapatinca 2,,3 km sonra gene hic birsey yokmus gibi ltft +40 lara geri geldi...fakirdeyken yabi +10 lardayken araba daha atik gidiyor..zenginde cok boguluyor. neyi yanlis yapiyorum..acaba arabanin aku kutup basino cikartsammi..benzin haritasi sanirim eski ayara gore calistigi icin asiri zengin yada asiri fakire kayiyor olabilirmi..

20. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Ekran fotoları koyacaktınız

Sayfayı Paylaş