1996 alfa 164 2.0 v6 turbo lpg takılacak

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG TAVSİYE MARKAYA GÖRE' forumundadır ve ertugrul tarafından 25 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. ertugrul

ertugrul New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    arkadaşlar düşüncem atiker grand'tan yana bunun dışında fikir verecekler varsa mükemmel olur. Bütçem 1800 lira bir yer 1800e yaparım dedi. Araç 204 beygir yazın turbonun basınç açıp 240a getiriceğim. Bu sistem yakıtı yetiştirebilir mi? Nozul çapı hakkında bir sürü şey yazılmış ne olduğunu dahi bilmiyorum benimkinin boyutu ne olmalı v6 turbo 240 beygir gibi düşünün aracı. Atiker grand'ın regülatörü yeterli olur mu? Şimdiden çok teşekkürler

2. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    merhaba, ustadlar daha iyi fikir verirler ya, turbo dolayi super regulator takilir, nozulu de muhtemelen 3 mm'nin ustune cikarir altina dusurmezler, olur. servis coklugu yonunden, butce de buysa iyi. hayirlisiyla...

3. tuner

tuner LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    12
    21 yaşında turbolu bir aracınız var. Üstelik, öyle ya da böyle kırılganlığı yüksek bir markaya ait. Motorun toleransı zaten düşükken, yaş dolayısıyla daha da düşmüş. Siz şimdi bu olmayan toleransı motorun gücünü 240bg'e çıkarıp tüketiyorsunuz, akabinde LPG ile de toleransı daha da aşağı çekiyorsunuz. Bence tolerans yeterli gelmez eksiye düşer, motor elinizde kalır benden söylemesi.

Şahsen atmosferik 58bg aracımı bile 4500rpm üstünde LPG ile çalıştırmıyorum.(Ayar dolayısıyla otomatik olarak benzine geçiş yapıyor. Bana ek bir zahmet yaratmamakla birlikte, sürüşe negatif etkide de bulunmuyor.)

İlla motorla oynayacaksanız 4000rpm üstü karakteri değiştirin ve araç LPG'de 4000rpm üstünde asla çalışmasın bence. Alfa Romeo, 21 yaş, turbo motor, chip tuning, LPG, Atiker bir araya gelince 2 yıl içinde patlama olasılığı %90'ın üstünde gibi görünüyor. Şu sıra risk analizi ve simulasyonu üstüne çalışıyorum ona göre :D

Cliosymbol ve x-calibur bunu beğendi.
  4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    6 silindir kitlerin regulator kapasitesi 280 hp, dolayısıyla yeterli olacaktır.

Samandıra konusu hassas, çoğu atiker bayi, 8 mm bakır boruya uygun Samandıra kullanmiyor. Şamandıralar in 2 tipi var. 8 mm boru için olan kullanılmalı.

Yedek lastik bagaj içindeyse ve LPG tankı simit tank olarak takılacaksa, sorunsuz kullanım için LPG tankının yönü Samandıra aracın arkasına bakacak şekilde olmalıdır. Montaj yapması kolay olduğu için genelde Samandıra hep aracın önüne doğru bakacak şekilde monte edilir

Bu fotoğrafta görüldüğü gibi Samandıra öne doğru monteli, olması gereken arkaya doğru olması.

Nozzle 3 mm uygun olacaktır, basınç 1 bar.

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Atiker Nanofast bulabilirseniz Turbo araçlar için tavsiyemizdir.

6. ertugrul

ertugrul New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    atiker grandı 1800e takacak yer önerecek var mı? kendim buldum fakat yardımcı olursanız daha iyi olabilir?

7. ertugrul

ertugrul New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ayrıca yazan herkese teşekkür ederim alfanın motorları kırılgan diyen arkadaş v6 12valve turbo alfa motoru alfanın en sağlam efsane olmuş motorudur bi google kullanırsan görürsün kardeşim

8. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Grand a takilmayin.

Atiker nanofast gayet ayar yeteneği iyi sistemdir.

Nozzle olcusu ve basınç değeri belirttigim şekilde ayarlanıp, sonra nanofast sistem yeteneği ile ayar yapılırsa gayet güzel sistem olur.

Sayfayı Paylaş