Ayarlarım nasıl üstadlarım ?

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve wakabayashi tarafından 18 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. wakabayashi

wakabayashi New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Forumun değerli üstadları ve bu işe gönül veren arkadaşlar. Bende Lpg kablomu alarak aranıza katıldım. Yardımlarınız ve sizden bu işi öğrenebilmek için ayarlarımın oto kalibrasyon yapılmış durumu aşağıdaki , zaten lpg taktırdığım yer sağolsun bunu yapıp bıraktı. Bu dakikadan sonra ne yapmam gerek beni yönlendirir ve yardım edermisiniz.

Gaz modundaki ayarlarım aşağıdaki gibi.

Benzin modundaki ayarlarım aşağıdaki gibi.

2. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Merhaba, iyi. Biraz zengine dusmus. Lovato'dan anlayanlar yazilim konusunda, ince ayar hakkinda daha iyi bilgi verir. Lpg suresi biraz fazla, onu da basinci biraz arttirip dusurebilirsiniz. Sıkıntı var mı aracta? Yoksa cok da kurcalamaniza gerek yok bence. Kolay gelsin...

3. wakabayashi

wakabayashi New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Şu an her hangi bir poblemi yok. Zengine düştüğünü neren anladınız

4. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    İlginç siz hiç araç ecusu sıfırlama yaptınız mı? LPG de iken ltft stft sıfır mükemmel yani ama benzinde 9.3 ltft var. Aracınız kaç model markası ve motor özellikleri nedir? Ya vakum kaçağı var yada benzin sisteminde sıkıntı var. Benzin filtresi yada pompası. Ama öncelikle bir test edin benzinde rolantide 9.3 olan ltft gaza basınca kaç oluyor diye. Eğer düşük ise vakum kaçağı olma ihtimali yüksek.

5. wakabayashi

wakabayashi New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Aracım 2016 1.4 otomatik 10500 km de corsa üstadım.

lpg geçen hafta takıldı. Buda otomatik kalibrasyonu yapılmış hali.

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    9.4 ltft nasıl oldu? Dediğim gibi LPG de değerleri iyi ama benzinde sıkıntılı. Araç yeni olduğundan benzin sistemi sıkıntısı yok diyelim ama bu aracı benzinde sıcak motorda çalıştırıp rolanti sabitlendiği zaman kontrol edin. Ltft 9.4 olması bir sıkıntı olduğunu gösterir. Ve dediğim gibi aracı benzinde yürütün gaz verin ltft sıfır yakın ise kesin vakum kaçağı vardır. Ve vakum kaçağı düzeltilince LPG de ayarı düzeltin

7. wakabayashi

wakabayashi New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bu arada iki kere peşpeşe yazdım kusura bakmayın.

lpg ecusu sfırlama hiç yapmadım daha lpg toplasak 450 km yol yaptım. Test yaparken kaç devire kadar gaz vereyim.

8. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    LPG ecusu sıfırlama yapmayın zaten. Araç ecusu sıfırlama demiştim bazı araçlarda akü kutup başı sökünce ltft değerleri sıfır oluyor ondan demiştim. Devir fark etmez zaten kendini belli eder ama benzinde test edeceksiniz sıcak motorda rolanti sabitlendiği zaman

9. wakabayashi

wakabayashi New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tamam x calibur hocam sıcak motorda benzinde ltft değerini kontrol edecem. Kpg değerleri iyi dediniz otomatik kalibrasyon ile bu şekilde başarılı bir sonuç almak mümkün mü ?
    Tamam x calibur hocam sıcak motorda benzinde ltft değerini kontrol edecem. Lpg değerleri iyi dediniz otomatik kalibrasyon ile bu şekilde başarılı bir sonuç almak mümkün mü ?

10. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    İyi dedim ama zaten sadece rolantide ki verileri biliyoruz:) yolda giderken bakın yukarıda gaz ayarı yazan yere bakın orası en fazla +-5 % gibi olsun ve alt tarafta yavaş ve hızlı düzeltmeleri kontrol edin. Araç dip gaz yapınca nasıl tepki veriyor? Dip gaz direk normal giderken dibine kadar basın

Sayfayı Paylaş