BRC Enjektör Kronik Enjektör Kaçırma/İşeme Sorunu

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve tuner tarafından 20 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Senin düşündüğün hipotez manifolda LPG doluyor da MAP basıncı yüksek mi çıkıyor acaba idi dimi:) eee geriye ne kaldı?

2. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    üstad malesef sürüşte vs hiçbir sorun yok, rampalar vs çok iyi, herhangi bir kesinti yok akıcı bir hızlanma ve sürüş mevcut. bugün aracı teslim aldım bu arada, sabah teklemiş araç yine, usta bakmış basınç fazlalığı teşhisi koymuş, basıncı düşürüp yeniden ayar yapmış, bakalım yarın sabah yapacak mı. tekrar yazarım sonuçları.

3. adeministrator

adeministrator LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    12
    Durum nedir? bende manifoldda gerçekten bir basınç var. freni pompalayarak bunu tahliye edersem hemen normale dönüyor.(fren westinghouse'u manifoldtan basınç çektiği için.) PCV valfi ve karter havalandırma borularımda sıkıntı var. Yarın değiştirip bakacağım. Hararet müşürüm ve emiş hava sıcaklığı sensörü aynı sıcaklığı gösterdiğinden sıkıntı yok diye düşünüyorum.

Sizin durum nedir?

4. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Bende durum düzeldi şu an, usta 1350 Mbar civarına çekip sıfırdan kalibrasyon ve yol ayarı yaptı. Basınç fazlalığından olmuş bu tekleme, şu an dört beş gündür sabahları saat gibi çalışıyor araç çok şükür, genel çekişte çok az bi düşüş var gibi hissediyorum ama psikolojik de olabilir basınç düştüğü için, ilk gaz tepkilerinde o da sadece, ama stabil çalışsın sabah teklemesin de razıyım :) ltft değeri +3 -3 aralığında şu an, hız sabitleyiciye alınca ltft 0.8 falan görünüyor hatta, sadece rolantide biraz +8 +10 civarında, tekleme olmadığı için onun için bi daha gitmedim. Ama olay basınç ve ltft değerlerinde yani. Sızıntı durumlarında mutlaka geç çalışma olur diyor usta, iki farklı türde yakıtı aynı anda araç yakamazmış.

5. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Bende de sabah teklemeleri oluyordu, ltft değerleri -5 +5 aralığında olmasına rağmen sabah sarsıntılı çalışıyordu araç, sonra ustaya bıraktım sabah bakmış aynı dediğiniz gibi basınç fazlalığı mevcutmuş, regülatör üzerinden 1300 mBar civarına düşürüp sıfırdan ayar yapıldı şu an düzeldi çok şükür.

6. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Arkadaşlar merhaba tekrardan, astra 1.4t aracımda takılı olan brc turbo kit'in turuncu enjektörleri bozuldu, hep temiz ve kaliteli gaz almama rağmen cortladı. Rolanti ve hızlanmalarda teklemelerle belli etti. Daha 5 bin km yapmış bir kit bu, umarım garantiden değişirler ve bi daha bozulmaz, daha önceki aracımda KME/Akl sistem kullanmıştım , 100 bin'i devirdi hiçbişey olmamıştı. BRC'nin özellikle enjektör kalitesine güvenip fazladan en az bin lira para ödüyoruz sonuca bakın, müşteri ilgisi de zayıf bence. Sormak istediğim eğer gelen enjektörlerle de verim alamazsam kit'i komple söktürüp paramı geri alabilmem mümkün mü, bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?

7. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Filtre ne durumda idi? Eğer ki değişim talep edecekseniz bence elinizi kuvvetlendirin ama sanmam değişeceklerini

8. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Filtreye bakılmadı açıkcası, usta yazılımdan enjektörleri tek tek devre dışı bırakarak ilerledi, sadece 1.enjektörde pürüzsüz bir gaz yeme var, 2-3-4 tekleyerek gaz alıyor. Memnun olmadığımı belirtip tüketici haklarına mı başvursam.

9. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Kaç gün oldu? Yasal bir süre vardı bunun için

10. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    4800 km olmuş, 5 bin'e yakın, temmuz ayında taktırdım, ama o günden beri ayar sorunları, sabah teklemeleri falan şikayetleriyle bayiye sürekli gittim, gerekirse sosyal medyada rezil ederim, o kiti söker atarım parasını da alamasam onlara daha pahalıya patlar, 50 bin üyeli astra j team'de hatrı sayılır bi paylaşımcıyım, orda bi yazsam brc'nin imajına zarar verir, bundan çekinip iade alırlar diye düşünüyorum.

11. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    244
    5000 km'de filtre değişmez zaten. tamamen üretim hatası. sorunlu enjektör takmışlar. garanti kapsamında değiştirilmeli.

12. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Ya hocam doğru diyorsun da,burası maalesef Türkiye. Elinde bu gidip gelmelere ait belge var mı? Bildiğim kadarıyla e devletten de başvuru yapabiliyorsun hakem heyetine ama işte sanmam ki haklı çıkasın,aracına bile bahane bulurlar. İnşallah gönlünce olur diyeyim

ugur86 bunu beğendi.
  13. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Sorunlu enjektörü değiştirip yeniden ayarlamak işi çözecekse tamam, ama bu teklemelerden dolayı şarj dinamosuna yük binip voltaj dengesizlikleri sebeiyle zarar gördü ve değiştirmek zorunda kaldım, turbo balans bozdu 500 lira ona gitti, katalitik konvertör de saçmalamaya başladı, araca zarar bu lpg olayı ya, çok pişmanım, bi daha araç alırsam dizel alırım kesinlikle, arkası toplanmıyor lpg'li aracın...

leoncu bunu beğendi.
  14. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Uğur hocam senin rolantide mi +8 gösteriyor? Sende elm cihazı varmı? Ltft stft görebiliyormusun?

15. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    tüketici mahkemesıne şikayette bulunun faturanız varsa canlarını okurlar.brc de nasıl bılmıyorum ama atıkerde dırek adamın kapısının önüne sök at.daha bır aylıkken enjektor bozuldu anında bırebır degısım yapıldı.muhtemelen brc dede olay bu sekıldedır.ayrıca lpg candır üzülmeyin bir kasaba denk gelmişsiniz maalesef..başka brc bayi yokmu iletişim kurmanız için ?gecmiş olsun..

x-calibur bunu beğendi.
  16. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Evet hocam elm327 ve torque pro ile görebiliyorum herşeyi.

17. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Hocam Çorum Özençlere götürcem zaten, naktım hala düzen tutmuyor, söktücem mahkemeye vercem sonra da arabayı satıcam :)

18. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Benzinde nasıl araç onda ltft stft değerleri nasıl? Gözlemsel olarak baktınız mı çıkık sökük yırtık hortum falan var mı? Yağ kapağı yağ ölçüm çubuğu takılı ve sıkımı?

19. ugur86

ugur86 Member

Beğenilen Mesajları:
    15
    Hocam benzinde seyir halinde 2.3 civarı ltft , rolantide bazen 0.8 bazen de 4.7'ye kadar çıkan değerler veriyor. Gaza biraz yüklenip hızlanınca -4.7 civarını görüyor. Ama araç her ne koşulda olursa olsun -5 ila +5 arasında çalışıyor benzinde. Rolantideki o çok hafif ara ara gelen tekleme benzinde de yapıyor ama, lpg için şu an birşey diyemiycem çünkü enjektörler sökük durumda, garantiye gitti değişim için. Ben de kaçak olayından çok şüpheleniyorum. Manifolt bağlantı noktalarını nasıl kontrol edebilirim, balata spreyi sıkın falan diyorlar ama yangın çıkarma riski var diye güvenemiyorum.

20. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Hava alıp almadığını en iyi sıcak motorda benzinde çalışırken rolantide ARTI yönde stft ve ltft değerleri görerek anlarsınız. LPG enjektörleri takılmadan bakmanın anlamı yok takıldıktan sonra kesin kontrol amaçlı bakarsınız. Balataspreyi vb şeyleri öyle çok sıkmanıza gerek yok, manifoldda delinen yerler belli zaten oralara hafif sıkarak STFT değerine bakın artı değerde iken bir anda eksi aşağıya doğru düzeltme yapmaya başlarsa oradan alıyordur.

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş