BRC FLY AYAR HAKKINDA

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve karaefe tarafından 30 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. karaefe

karaefe LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    46
    222.jpg 444.jpg 888.jpg 5555.jpg 6666.jpg 7777.jpg Merhaba,
    bir kaç haftadır ayarla ugrasıyorum yardımcı olan herkese minnettar olurum.Resimlerdeki değerleri yorumlar mısınız? olması gereken değerler nelerdir?Arac: OPEL ASTRA 1.6 MOTOR 105 BG

Son düzenleme: 30 Aralık 2016
  2. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Adsız.jpg 3333.jpg özellikle bu son resimdeki 3333 nolu resimdeki yani değerler ne olmalı kırmızı kutucukla işaretledim.Saygı ve Sevgilerimle...

Son düzenleme: 30 Aralık 2016
  3. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    acaba map basıncım dogru mu?
    bugun 50 tl gaz harcadım daha tam içime sinmedi ayar.map refinemen deki idle kısmını -5 de diğerini ise 91 e kadar cektim.bıraktım.
    -5 ve -15 yaparsam bu sefer bi iyi oluyor tamam buldum diyorum ancak bir muddet sonra araç gaz bile yemiyor sanırım zengin/fakir karışıma düşüyor.harita cıksa mubarek ona göre yorum yapacam ama yokki canına yandıgım sisteminin...İyice afallamış durumdayim bana bir akıl verin arkadaşlar...Lütfen
    bu arada lpg regülatörümü uyumlu olan cangas ile değiştirmiştim.basıncı recep beyin tavsiyesi üzerine 1-1.1 bar arasına almayı düşündüm ama nafile ayar vidası(sanırım tam ortadaki alyan)ne kadar oynasam da programda değişiklik göremedim.Acaba bu regülatörde mi sıkıntı var???Her türlü tavsiyenize ihtiyacım var arkadaşlar ve öyle bir yerdeyim ki ustayı bırakın çırak bile yok...

4. cihan841

cihan841 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    3
    aynı ecu bendende var aracım çok yakıyor ama bende iyi bir usta bulamadım.kendim ayar yaparım diye kablo almıştım ama nafile.sitedede bu programdan da anlayan yok.ayrıca bende cangas regülatör taktım vidayı çevirdiğimde basınç değişimini görüyorum

karaefe bunu beğendi.
  5. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    teşekkurler
    deneye deneye bulacağız sanırım yapacak bişi yok.

6. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    son olarak enjektörlerimi değiştirdim fark ettim ki manifolta baglanan yerdeki uclar cok gevşek çıkarıp sıvı conta sürüp taktım.1 hafta bu sekilde ayar yapmadan gezdim sonra ayar yapabildim ancak ince ayar yapmadım adım adım ayarda ne deniyorsa onu yaptım sonra bir kaç gün stop etme olmadı bakalım deneme aşamasındayım.resimdeki enjektör sürelerini ekliyorum ayar yapmadan önce bu degerler 4.85 civarıydı.enjektör değişiminden sonraki ayarsız süre için de araç çok ama çok yaktı bu normal mıidir? basıncı da nihayet düşürebildim 1.0 ile 1.1 aralığında geziyor rölantide.. Adsız.jpg

7. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    tabiki değerli yorumlarınızı sabırsızlıkla beklemedeyim :oops::oops::confused::confused:

8. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Kalibrasyon sonrası yakıt düzelir.
    Çok yakması normal. Ecuyu komple sıfırlayıp yeniden ayar yapmanızda fayda var. Tabi bunu ayar mapı varsa yapabilirsiniz.

karaefe bunu beğendi.
  9. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
  10. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    tesekkur ederim fazlasıyla okudum o klavuzları :)

ayar mapı mıdır bilmiyorum ama sistemin üzerinde p1 map sensörü var.zaten ayar mapı da bu değil mi? benzin mapini görmeye çalıştım ama göremedim aktif değildi o kısım aktgif etmek istediğimde bir sürü bişiler istedi ingilizcemde cok iyi olmadığından çok ugrasmadım.şuan arada bir yuksek devir-hız da aniden durmak için debriyaja basınca veya boşa lınca devir 1000 rpm altına düşüyor stop edecek gibi oluyor sonra toparlıyor bunu arada yapıyor her zaman değil?anlam veremedim yine...

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Brcx sistemlerde manifolt vakumunu ölçen cihaz montajda araca yapılmıyor.
    Servis takıp kalibrasyonu yapıp alıyor. Kullanıcı kendi başına bu olmadan ayar yapamıyor.
    Bireysel kullanıcılar için pahalı.

karaefe bunu beğendi.
  12. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Tekrar merhaba
    son olarak ben bu ayar mapı olmadan lft sft değerlerine göre ince ayar ( ilk mesajda en son resimdeki yerlerde ride ve idle yazan kısımlar) yapsam sorunum düzelmiş olur mu?yoksa ayar mapı olmazsa olmaz mı?birde bu lft stf olayını anladığım kadarıyla lft ve stf nmin toplanıma göre yapacağız değil mi? mesela lft -10 stf +20 ise düzelmeyi (idle veya ride de) +10 mu yapmam gerek?

13. femre

femre New Member

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ben de bu işleri öğrenmeye çalışıyorum. Öğrendiğime göre ;amacın LTFT değerini SIFIR veya sıfıra yakın bir değere getirmektir.
    Ton Petrol Injection: Benzin enjektörü açık kalma süresi mili saniye cinsinden.
    DC Inj Gas: Duty Cycle injector Gas- LPG enjektörüne gelen sinyalin % cinsinden pulse genişliğini belirtiliyor diye düşünüyorum.

karaefe bunu beğendi.
  14. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    teşekkurler

ancak suanda farklı bir sorunum var aracım cok yakıyor :( 0,44 krş malesef...
    en son aracın map sensörünün hortumu çürümüş onu değiştirdim.şimdi yeniden ayar yapsam durum değişir mi acaba?

15. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    normalde brc sistemde regülator basıncı kaç olmalı?

16. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    önceden üzerinde 1200 mb regülatör vardı cangas reg. ile değişti basıncı 1,20 ye mi çekmeliyim ?amam bu sefer araç daha da fazla yakmaz mı? of kafam cok karıştı yine :((

17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Basınç 1.2 bar yapılabilir.
    Basıncın artması yakıtı artırmaz. Ayar yaptığınızda çarpanlar basınca göre düşer.

karaefe ve femre bunu beğendi.
  18. karaefe

Beğenilen Mesajları:
    46
    Şimdilik araç sehiricinde 100 km de 33 TL yakıyor bu değer normal midir?

19. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Kaç litre?

karaefe bunu beğendi.
  20. burhan59

burhan59 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    51
    Hocam pompa farkı vsvs nasıl oluyor arkadaşımın aracı geçen hafta 90 tl lik gaz ile 27 krş yakıt yaktı 8,5 litre 100 km şehir içi dşı karısık halde geçen gün gazın ucuz oldugu bir opetten aldı 20 tl lik ve 35 km yol gitti pompa farkımıdır fazla basıncmı basıyorlar sebebi ne olabilir

Sayfayı Paylaş