changeover to petrol

Konusu 'BRC LPG AYARI VE BRC LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Ufuk Korkmaz tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Ufuk Korkmaz

Ufuk Korkmaz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba
    aracım 2litre 150hp + kat iptali + coldair intake + water meth injection var.
    çift o2 sensörü var. birincisi AFR ye bakıyor ve yeri yurdu değişmedi.. 2. ye de modifiye yaptım
    motor arıza lambası 40 bin km dir hiç yanmadı. Sarı kod da yok motorda..
    rölanti ve yol ayarından iyi kötü ayarlayarak ltft değerini 0-5 arasında tutmayı başardım.
    1500mbar regülatör. turncu enjektör var.

aracımın 4500 devirden sonra %100 benzine geçmesini ve 4500 ün altına indiğinde gazdan devam etmesini istiyorum.
    drivabilty / changeover ayarından deviri 4500 basıncı 700mbar şeklinde kullanıyordum...
    araç minicik bir tekleme ile benzinden devam ediyor sonra sessizce gazdan devam ediyordu.
    sonra aracıma sıfır sandık motor aldım
    şimdi saçma bir şekilde % 50 ihtimalle.. 5000-5500 devirde kesip bip sesiyle benzine geçiyor.. gösterge de kırmızı ışık yanıyor. tuşa 2 kere basarak geri gaz'a almam gerekiyor.. bazen sorunsuz çalışıyor.
    basıncı 200mbar a düşürdüm.. %50 olan gaza geçme ve bipleme ihitmali %30 a düştü..

şuanda 4500 rpm ve 200mbar.. %100 benzine geçmesini bekliyorum.. bazen sorunsuz.. ama bazen 4500 de benzine geçmiyor ve 5000 gibi bip sesiyle benzine düşüp, kesik bipliyor..

genel olarak aracın lpg de ve benzinde çekişi sorunsuz.

bu konuya bir çözüm arayışındayım..

bir de sanırım bu brc programları arasında sürüm farkı var.. eski programdan benzin miktarını % olarak seçebiliyordum ve %100 seçmiştim. şimdi nedense bu %miktarını göremiyorum. sadece devir ve basınç var. kullandığım sürüm 3.02 ve bu konuda çok fazla ayar yapmama izin vermiyor.. hatta %50 benzin püskürt desem onu da ayarlayacağım kısmı bulamadım..

2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Aracın motorunu niye değiştiniz ?

3. Ufuk Korkmaz

Ufuk Korkmaz New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    karteri taşa vurdum. biraz titiz biriyimdir. sandık motor aldım. iyi ki de almışım..
    çok çok ciddi güç artışı oldu

eski motoruma sanayide de / yetkilide de harika muazzam vs diyorlardı. 5bin de bir motul %100 yağ konulyordu.. ona rağmen sıfır ile arasında gözle görülür fark var

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Titiz adamın lpg ile ne işi olur üstad . Lpg ye en kral ayarı çeksen gene illa bir yerlerde bir miktar fakire düşersin ister istemez ; ne subap kalır ne üst kapak diyormuşum :)

5. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Araç mazda mı? sandık motor dediğinize göre.

6. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Sandık motor sanayi dilinde "sıfır motor" anlamına geliyor.

elkmuh bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş