Hangi Programı Kullanmalıyım-Lovato EXR direkt enjeksiyon OBD

Konusu 'LOVATO LPG AYARI VE LOVATO LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Hasan Şahin tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Maşallah maşallah işte budur yahu. Aralarda hiç ellenmemişler var onları da çevreye uyumlu hale getirebilirsiniz. Nasıl oldu bu ayarlardan sonra arabanın durumu? Birde rolantide bakın,video da yok ama sanki o kısım fakir kalmış gibi open loopa girince%10 falan gördüm çünkü

leoncu bunu beğendi.
  2. Hasan Şahin

Hasan Şahin LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    26
    Teşekkürler üstadım sayenizde öğreniyoruz :D bu arada rölantide benzinle çalıştığı için o 500 sütununu değiştirsemde birşey değişmiyor 1.000 devirden sonra LPG ye geçiyor diye biliyorum , rölanti benzin olunca daha iyi zaten titreme vb olmuyor hiç o yüzden oraya hiç dokunmuyorum.

Şimdi bunun gibi birden fazla video çektim ltft stft "0" olacak şekilde diğerlerinide not ediyorum sonra yazılıma yüklüyorum ertesi gün yükleyip tekrar bir kontrol edeceğim.

Bir sıkıntı gözlemlemediniz demi? Dikkat edeyim diye soruyorum.

Birde o ellenmiş bölgeleri top gelmiyo :D klimayı açıyorum rrezistans far şu bu yokuş araıyorum yinede bazı noktalara bir türlü getiremedim. Onlar için ne önerirsiniz ? Yanındaki kutucuklardaki değerlere yakın değerlermi vereyim ? Yüzde olarak ne kadar değer vereyim ?

Teşekkür ederim

leoncu ve x-calibur bunu beğendi.
  3. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    Sürüş olarakta daha rijitleşti . Benzinde hani böyle kusursuz akar giderya maşallah öyle aynı :D ama merak ettiğim şimdi bu kadar uğraşıyoruz bu kutucukların hepsini 0 a ayarladık diyelim zamanla bozulacakmı bu ayarlar ? eğer bozulacaksan nasıl engelleyebiliriz ? bu arada yazdımmı bilmiyorum ama dh forumda lovato yetkilisiyle görüştüm bu kitteki OBD düzeltme yapmıyormuş sadece verileri okumamızı sağlıyormuş.

4. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    1000 devirden sonra LPG ye geçiyor da daha sonra her 1000 devir altında LPG den benzine mi geçiyor?
    Sağındaki solundaki değerlere uygun bir değer verin hocam olaki yolda o kutulara gelir o zaman en azından uyumlu olur.
    Evet sizde obd adaptasyon yok,sadece verileri okuyor.iyi bir ayarla aslında çokta gerek yok adaptasyon yapmasına. Sizin obd portuna bağlı başka bir cihazınız yok değil mi? Bazı videolar da sanki obd bağlantısı hatası gibi ünlem işareti çıkıyor üstünde.
    Birde bu ayarları laptopa kayıt edin ki yarın öbür gün bişi olursa tekrardan ayarlı halini yüklersiniz. Birde çok dert etmeyin bu şekilde düzgün ayarladıktan sonra bozulmaz kolay kolay bakımları yaptıktan sonra.zaten kablo var arada bağlanıp bakarsınız durum ne diye

Hasan Şahin bunu beğendi.
  5. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    Doğru söylüyorsunuz yarın bakayım o rölanti sütununa. OBD cihazım var elm327 ama takmıyorum. Taktığımda zaten hemen obd üzerinde ünlem işareti çıkıyor ama anladığım kadarıyla obd verilerini okuyor sadece yani LTFT ve STFT leri bildiriyor herhangi bir müdahalede bulunmuyor. Ciddiye almam gerekir mi o ünlem işaretini ? Geçen yine vardı üstüne tıklayınca gidiyor. OBD arızalarının yazdığı bölüme tıklıyorum zengin yada fakir gibi bişiler yazıyor o ünlem çıktığında.

6. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Elm cihazını takmayın hocam, bazı elm cihazları bağlantıda sorun oluşturuyor. Özellikle v2.1 olanları.

leoncu bunu beğendi.
  7. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    V1.5 aldım zaten lpg programında yazdığı için değerler takmıyorum, arıza lambası söndürmek için kullanıyorum sadece.

8. leoncu

leoncu LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    855
    bende yenı aldım arabayı stop ettırıyor :) benzıne alınca normal lpg alıncada normal ama arac lpg de calısırken baglanmıyor 2-3 deneme sonra stop edıyor :) versıyon 2,1

9. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    OBD almadan önce baya araştırmıştım v.1.5 önermişlerdi hiç yoksa 50 kez takmışımdır :D şükür tık demedi :D v.1.5 olanı almıştım ki hepsinin üretimi aynı ya tipi bile aynı dedim pahalısını alalım :D en pahalısını almıştım belki ondandır.

Birde torque pro programıylamı kullanıyorsunuz ? Sanırım o programda sıkıntı çıkmıyor.

10. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    yok hocam bende torque lıte ve obd doctor var programdan oldugunu sanmıyorum.cıhazdan tahmınımce 2006 cıvıcde sorun cıkarmadı benımkınde cıkarıyorda ara sıra baglandıgıda oluyor :) parasından zıyade uyumlu olup olmadıgını test etmek ıstemısdım obd protokolunu bulamadım aracın vw boranınkıyle aynıymıs meğer :)

11. x-calibur

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Cihazdan kaynaklı,bendeki 2.1 i arkadaşımın arabaya taktım adamın tüm gösterge göçtü kapılar kilitlenmedi :) o derece dengesiz bir cihaz virüs gibi. Sonradan 1.5 aldım LPG obd bağlantısını engellemedi hiç.

Hasan Şahin ve leoncu bunu beğendi.
  12. leoncu

Beğenilen Mesajları:
    855
    Laf aramizda araba yolda giderken stop bile etti rampa cikarken :) tüm gostergeler sarj lambasi dahil yanmadi bi vites kucultttum calisir diye yag lambasi yandi saga cekdim kontagi kapadim acdim hersey normal hakkaten virusden beter :) ariza lambasi siliyorum sadece omur billah yol testine cikmam :)

powerkırk3, Hasan Şahin ve x-calibur bunu beğendi.
  13. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26

buda bugünün ayarı yorumlarınızı bekliyorum

Yaklaşık 200 km yol yaptım :D Bir arkadaşım kullandı ben devirlerde ayarları yapmaya çalıştım ama ilginç olan ise vidyoda bazen %9 felan gösteriyor uzun yolda baktığımda o değerler tam 0.8 oluyor. Ayar sonrası şehir içi çektim bu vidyoyu ondanmı acaba ? Uzun yolda bütün devirlerde 0.8 en kötü -1 -2 değerlerini yakalıyorum ama şehir içi kullanırken böyle oluyor.

Son düzenleme: 18 Ekim 2017
  14. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    Ayarlarınız hayırlı olsun. Bu pahalı bir karma kit, ben yazılımının daha iyi olmasını beklerdim, Atiker DI karma kitini kullanıyorum, ben ayar yapmıyorum oksijen sensörünü uyuttukları için ama meraktan bağlanıp baktım. Bu yazılımdan daha fazla ayar ve gösterge var. Anlık olarak ne kadar benzin, ne kadar gaz yaktığına kadar gösteriyor. Belki benim kullandığım kit yeni çıktığı için böyledir, umarım kullandığınız yazılımın daha detaylı yeni bir versiyonu çıkar.

15. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    Ayar menüsünde dikkat ettiyseniz benzin karışım tablosuda var ama çok bilmiyorum daha lpg ayarlarıyla uğraşıyorum diğer taraf hiç bakmadım. Eleştirel gözle bakarsak bende 3.700 küsür lira verdikten sonra en azında OBD nin ayar yapması felan beklerdim ama yok . Tasarruf iyi en azından temennimiz o yönde :D

16. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    O tabloya ek olarak anlık yakılan gaz ve benzini gösteriyor, OBD adaptasyonu, yani o bahsettiğiniz otomatik düzeltme de var kitte. Becerebilirsem eklerim fotolarını.

17. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    Distribütörün söylediği sadece verileri okumaya yarıyormuş düzeltme seçeneği yokmuş ki programı iyice kurcaladım hiçbiryerinde düzeltme yok. Eminmisiniz ? düzeltme yaptığına, bir de nereden vardınız bu kanıya?

18. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    Atikeri yazdım hocam, sizin kitte ben de göremedim. Belli ki özellikle koymuyorlar, önünde bir engel yok çünkü verileri aldıktan sonra düzeltme yapması için. Benim kitte de kapatmışlar, demekki düzeltme olunca başka bir sıkıntı oluyor.
    Şu karma kitler yaygınlaşsa da forumumuzda bilen birileri çıksa ortaya keşke.

19. Hasan Şahin

Beğenilen Mesajları:
    26
    sizin mesajınızdan sonra kaydettiğim ayar vidyolarını bir kez daha izledim acaba gözümden kaçan bir yermi var diye ve şunu farkettimki ltft+stft eksi ye düştüğü bazı anlarda benzin takviyesi yapıyor. Bu yüzden yakıt düzenleme koymamış olabilirler mi ?

karatech bunu beğendi.
  20. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    Videodan gorebilirsin hocam nasıl yakıtı karıştırdığını. Boşta olduğu icin pek benzin püskürtmüyor.

Sayfayı Paylaş