Hortumun İki Yüzü - İyi Hortum Kötü Hortum

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve elkmuh tarafından 1 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857

leoncu, Destek ve x-calibur bunu beğendi.
  2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Memleketten misafirlerim vardı ,istediğim tadilatların hepsi bekliyor bir süreliğine . Arabanın enjektör kablolarından birinin kilit mekanizması kırılmış , cırtla onu sabitliyordum , arabanın üstüne abanırken kolum yanlışlıkla bu hortuma değdi , cırrrtttt cooorttt ses geldi . Birden dedim ne oluyor , nerden geliyor bu ses diye aramaya başladım . Orayı salla burayı salla sonunda bu hortumu buldum , LPG regülatörüne giren sıcak su hortumu . Üstten gayet sağlam , alttan çatlamış . Allahtan arabada hortumsuz gezmem , hemen değiştirdim hortumu , çok korktuğum hava alma mevzunu da mecburen yapmak zorunda kaldım . Hortumu da değiştim , havayı da aldım çok şükür . Gezen tilki yatan aslandan iyidir demişler , uygulamalı gördüm :)

karatech, Destek, Bayram ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    hava alınmazssa ne gibi zarar verir acaba ben desistemi boşalttım antifiriz ile baştan doldurdum ancak hava işine bakmadım.vectra a araç 1992

4. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    Hava suyun dönmesine hem bazı noktalarda direnç etkisi yapar hemde motor soğuması istenen seviyede olmaz . Hararet sensoru de suya temasla ölçüm yaptığı için eğer hava olan kısım buralara denk gelirse değerde okuyamaz ne oluyor falan dersiniz.

x-calibur bunu beğendi.
  5. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    hava alma olayını nasıl yaparız peki veya hava olup olmadığı konusunu nasıl anlarız.

6. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Lpg sisteminde kullanılan lastik hortumların max 5 yılda değişmesi gerekir.
    Nereye kadar giderse dersek bu şekilde oluyor:)

7. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Araca gore ya yedek hazneden, ya radyatorden ya da hava somunu veya valfi vardir, ondan alinir. Sizinki nasildir arastirin, alin. Bazi araclar da -genelde yeni nesil- kapaktan mapaktan havayi kendi atar. Hararet yapabilir; sonucunda da baska sorunlar cikar. Kolay gelsin...

8. muammer yaşar

muammer yaşar Member

Beğenilen Mesajları:
    18
    teşekkürler.

9. zeybek

zeybek New Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    Regülatör değişimi ile birlikte hortumların da değiştirilmesi için dün servise gittim. Regülatöre bağlı iki sıcak su hortumu büküldüğünde ikisi de çubuk kraker gibi kırıldı. Aracın soğutma sisteminde kullanılanlar kadara uzun ömürlü değiller.

Hsn63, elkmuh, powerkırk3 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş