Landirenzo Omegas Farkli Enjektor...

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve y.alper tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba arkadaslar. Siteye yeni uye oldum. Arracimdaki lpg sorununa yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.
    Aracim;
    Astra H Sedan 1.6 115 ps Z16XER motor. Uzerinde landirenzo omegas kit var.
    Sorunum gecen gun ayar icin Kars taki tek lpg ustasina gittim. Sorunumu anlatmadan ayar yapilacak dedim. Usta enjektorlere bak dedi ve 4 enjektorunde arizali oldugunu soyledi. Saka zannettim ama ciddiydi:))
    Neyse 650 tl ye enjektorleri degisirim dedi, 350 tl ye rail enjektor takarim garanti yok dedi, istersen kaputun altini 700 tl ye atiker ile yenilerim dedi. Neyse simdilik kalsin dedim ciktim.
    Sorunum gaza gecerken hafir silkeleme, ve 2000 devir civari ayagimi gazdan cekince silkeleme. Baska sorun yok.
    Hatta enjektoru isaret eden; sabah gec calisma, stop etme, performans dususu, yakitin artmasi sorunlari yok. Hatta enjektore giden borulari pense ile siktim, arac stop edecekmis gibi tepki verdi.
    Soruma gelirsek;
    Bu sisteme dymco enjektor takip verim alabilirmiyiz, med njektore yakin degerleri var, ve herhalde daha sessiz. Ve daha ucuz.
    Bu konuda onerilerinizi ve yardimlarinizi bekliyorum.
    Simdiden tesekkurler...

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    Dymco uygulaması zor olabilir. Landirenzoda map sensörü kütük üzerinde olduğundan problem yaşanabilir.
    Landi kütük üzerinde bırakılarak, t ile diğer enjektörler kullanılabilir ama motor üzerinde kalabalık görüntü olacaktır.

3. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

Selamlar
    Dymco enjektör degerleri landı enjektörlerı ile uyumlu oldugunu farketdim Ohm ları tutuyor map sensörünüde kütükten önce takılır onun için aparatlar mevcut piyasada ama sizin aracın arızası pek enjektör oldugunu sanmıyorum daha iyi bir inceleme gerekir

4. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Tesekkuler cevaplariniz icin.
    Adminim kalabalik onemli degil, sikintisiz calisacaksa ne ala.
    Oktay hocam haklisiniz. Bu nedenle suan arastiriyorum. Enjektoru isaret eden emare yok. 50 tl yakit ile sehir ici 260 km yol yapiyorum,1360 kg astra h ile. Tekleme, stop etme, calismama vs sorunum yok. Ama maalesef Kars ta baska ustada yok. Ayar icin gittim, buna ayar olaz illa degisecek diyor.
    Sizce ne yapmaliyim. Bayramda Samsun a memlekete gidecem. Uzun yol vs bu sekilde daha buyuk problemler cikarirmiki? Orada en azindan daha iyi kontrol ettirebilirim..

5. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Şuana kadar Dymco alan müşterilerimiz pişman olmadılar.
    Uzun yolda sorun yaşamazsınız. Samsunda kontrol ettirip ona göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

6. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Pisman olmayacagimdan eminimde hocam, map sensoru problem cikarmadan dymcolari baglayabilsek cok iyi olur. Neyse kontrolleri yapip ona gore hareket edeyin. Cok tesekkurler...

7. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Landirenzo omegas için enjektör teknik verileri aşağıdaki resimde olduğu gibi;

Dymco enjektörün teknik verileride aşağıdaki resimde;

Yine aşağıda rail enjektöre bağlanıp, map sensörünün takılabilmesine yarayan aparat var.Bu aparat zannedersem dymco enjektörede takılıp, map sensörü kullanmamıza yarar diye düşünüyorum.

Buda map sensörümüz;

Şimdi bu teknik veriler ışığında bana yardımcı olabilirmisiniz acaba? Bu şekilde aracımın med enjektörlerini, dymco enjektörler ile değiştirebilirmiyim acaba?
    Aklıma takılan asıl soru, landirenzoda ayar yapabilmek için bayi olmak şart, yani yazılımı kullanmak için.Ve landirenzo bayileride hazır bulunan motor kodlarına göre yapılmış ayarları yükleyip gönderiyorlar.Ben bu enjektör değişimini yaparsam, ayar konusunda bana yardımcı olurlarmı acaba? Değerli fikirleriniz benim için önemli.
    Şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafından son düzenleme: 12 Nisan 2017
  8. nebil

nebil LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Ayar icin landirenzo bayii ne gitmenize gerek yok.Ben burdan kablo aldim , ayarlarimi kendim yapiyorum ,sagolsunlar site uzerindende cok yardimci oluyor ayar konusunda arkadaslar.

9. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Landirenzo kullanıcıları son 6 ay içerisind eyetkili serviste pc ye bağladıktan sonra artık kendi ayarlarını yapamıyorlar.
    Enjektör ile ilgileneceğini düşünmüyoruz bayinin. Bütün lpg ciler gibi onlardan almadığını ziçin afra tafra yapabilir, işi zora sürüklemek isteyebilirler.
    Sıfır regülatöre, enjektöre bunlar arızalı deyip müşteriye bizi arattıran lpg ciler var.

10. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Peki bu sisteme rail enjektor taktirsak verim alabilirmiyiz, yada kaput altini 650-700 tl ye atiker ile degistirsek , yada orjinal enjektorleri 500 tl ye degistirsek hangisi mantikli olur.

11. nebil

nebil LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    15
    Nasil yani tam anlayamadim, simdi yetkili servise gidip aracimi baglatsam bidaha kablo ile baglanamiycakmiyim kendi kablomla.

12. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Kullanırsınız fakat orjinal gibi olmaz.
    Düzeltme: Landi renzo lpg sistemlerinde farklı enjektör kullanılamıyor.

Son düzenleme: 12 Nisan 2017
  13. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Malesef evet, yetkili serviste omegas 3xx versiyonu ile bağlantı kurduktan sonra alt versiyonlar bağlantı kurmuyor.
    3xx versiyonuda korumalı.

14. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Rail enjktorler orjinal gibi olmaz herhalde. Siz hangisini onerirsiniz.
    Düzeltme:
    Orjınal ya da landi renzo için uretilen enjektörler kullanılabilir. Başka seçenek yok.

Moderatör tarafından son düzenleme: 12 Nisan 2017
  15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Elbette olmaz. Fakat aracınızı yürütür.
    Orjinal ya da Dymco öneriyoruz.

16. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    merhaba alper bey
    Kesinlikle waltek tarzı enj araca uygalanyınız
    landı yada en yakın ohm olarak dymco onerecem
    ve dymco montaj yaparken size bir bilgi verecem o şekilde montaj yapacaksıınz ki sorun yaşamayın
    map sensörüne gelince de onun ıcın de fıltre li map olanlar var onu montaj yapacagınız

17. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Peki Oktay hocam, haftaya samsuna gidip son kez enjwktorden olduguna kanaat getirdiklerinde sizin bahsettiginiz sekilde yapacam.
    Birde aklima su geldi. Landirenzo bayileri bu islemi muhtemelen yapmazlar. Ben bu islemi baska markalara bakan lpg cilerde yaptirip, direk ayar icin landirenzoya gitsem herhalde yardimci olurlar. Yada bu montaj islemini kendim yapabilirmiyim. Elim alet edevata yatkindir...

18. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

Ewet landi servisi yapmaz siz dısarda bi yerde lpg ci montaj yaptırıınız sizin elinizden gelmez dediklerimi yapmanız
    landi servisine yada ben burdan yardım edecegim

19. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Suan dymco enjektor fiyati nedir acaba?
    Birde Oktay hocam, montaj icin enjektorden baska hangi parcalarri almam lazim. Yarin sanayiye gececem. Samsun sanayide bu is icin tanidigi onerebilecegi ustasi olan varmidir...

20. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bugun samsun sahin otogaza gittim. Enjektorlerin saglam dedi. Lgp sisteminde sikinti yok dedi. Ya buji yada atesleme bobini dedi. Buji degistik ayni, bobin denedik ayni. Simdi bujiler kaldi ustunde. Yarin enjektir takip deneyecek, bide genis genis bakacak cok yogundu cunku. Sizce bu bilgiler isiginda baska ne olabilir acaba?

Sayfayı Paylaş