Landirenzo Omegas Farkli Enjektor...

Konusu 'LANDI RENZO LPG AYARI VE PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve y.alper tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Cok sukur bir insan evladina rastladik. Samsun da baktirdim araca. Arkadas filtresini degistirdi,tesisati kontrol etti ve ince bir ayar yapti. Arabam somdi benzinden daha verimli cok sukur. Enjektorlerimin 1 tanesi %95, diger ucu %70 civarlarinda calisiyormus. Zaten cok yuksek devirli kullanmiyorum. Ustanin ellerine saglik. Burada yardimci olan tum arkadaslarada ayrica tesekkur ederim.

2. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Geçmiş olsun.

3. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10

cok gecmiş olsun alper bey
    sizin adınıza cok sevındım

4. burak erden

burak erden New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Konuyu ben devralacağım gibi kablo siparişi verdim sanalpazardan. Kablo gelince ayar yapacağım.
    Bana yardımcı olursunuz diye beklemekteyim. Gerekirse team viewer ilede bağlanabilirsiniz cihazıma.
    Benim esas sıkıntım ise aracın rölantide ayar tutmaması. Benzine geçerken silkeliyor ve tabi bazen ayağımı gazdan çekince ara ara yığılıyor. Rölanti düzelsin yeter:)
    Banada 4 enjektör arızalı dediler, dünya kadar masraf çıkardılar.
    Zaten bu dymco işini ilk ben araştırdım. Sordum soruşturdum. Nurol otogaz ben yaparım dedi. Enjektörler için birisiyle sahibinden üzerinden xxx TL'ye anlaşmıştım. 70'de Nurol'a verecektim.
    Sonra tanıdık vasıtasyıla Mocan otogaza ulaştım Dymco enjektör için bana xxx Tl fiyat verip takarım diyince ona gittim. Gidince senin sorunun enjektör değil vs. dedi. ayar yaptı biraz düzeldi gibi ama sonra sıkıntı tekrar başladı. Sonra seninkine olmazmış vb. bahanelerle ilgilenmediler, enjektörüde satmadılar ortada kaldım.
    İnce ayar için yardımlarınızı bekliyorum. Olmazsadymco alıp takacağım. 500Tl verip sonra 1 sene sonra yine aynı sıkıntıları yaşayamam.
    Montaj vb. işlere elim yatkın gözümde karadır. Ekipman konusunda yardım alacağım tamirci dostlarımda var.

Moderatör tarafından son düzenleme: 21 Eylül 2015
  5. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    merhaba
    gerek ekip konusunda gerek malzeme konusunda size yardımcı olacagım
    ankara içindesiniz sanırsam gerekirse servis işini de ben yapacagım

6. burak erden

burak erden New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Oktay bey Kırıkkale'deyim ama landirenzoya burada bakmadıkları için Ankara'ya gidiyorum mecbur.
    Kabloyu bugün kargolarlar herhalde. Kabloyla düzelmezse eğer Ankara'yada gelirim.
    Dymco veya hana enjektör mevcutmu elinizde varsa fiyatı ne kadar?
    Map sensör kütükte malümünüz, dönüştürücü mevcutmu? Atiker multifast ve prinsle aynı benim map sensör o ikisininde map sensörü filtrede
    Atiker multifastta filtreye bağlanan 1 tane T dönüştürücü var. Onunla mı yaparız yoks bir tane çıkma prins filtre bulur. Onunla mı deneriz?
    Yoksa başka yolu mevcut mu?

7. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Dymco enjektör alırsanız map sensörü için çözüm sunabiliriz.

8. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Burak bey siz olayi hayirlisiyla bi cozun sonra buradn bilgilendirirseniz sevinirim. Ama yakin zamanda yetkilide ayar yaptirdiysaniz landirenzo ayar kablosu muhtemelen ise yaramicaktir. Neyse ben Kars tan biryere gidemiyorum, hem izin yok, olsa yollar tehlikeli. O nedenle cozdugunuzde yazarsaniz bende o sekilde halledeyim...

9. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Dymco enjektorun baglanmasinda tek sikinti map sensor suan. Onuda asagidaki resimdeki aparat ile hallederiz sanirim. Dymco enjektoru ben taksam kutup basi vs sokmek gerekirmi kablolari sokup takarken.
    Donusturucude bu:
    Screenshot_2015-10-03-00-57-42_1443824973707.jpg

10. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Dymco yerine kampanyalı Hana enjektörleri tavsiye ediyoruz.
    4 silindir 300TL
    Map sensörü ve soket sorunu halledilmiş olarak gönderilecek. + 30tl
    Mevcut soketlerin kesilmesi gerekecek.
    Değişim yaparken extra bir işlem gerekmiyor.

11. y.alper

y.alper New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Peki landirenzonun kablo kullanamama sorunu devam ediyormu acaba? Yakin tarihte servise ugradik ve muhtemelen yeni yazilimla bahlandilar. Bu nedenle kablo kullanilamamasi devam ediyormu. Bi cozum getirildiyse kabloyla birlikte alalim, aksi halde ekjektoru taktigimizda ayar yaptiramayacagim.
    Tesekkurler.

12. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Elimizde omegas ecu olmadığından önceki versiyonu yüklemeyi deneyemedik.
    Geçer geçmez deneyeceğiz eğer olursa problem kalmayacak.

13. bilisim

bilisim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba
    konuya yazılmayalı uzun zaman olmuş ama tekrardan konu açmak yerine burdan yazmak istedim. Aracım 2005 otomatik civic uzun yol sonrasında rolanti de düşme meydana geldi.Bir dengesizlik gaz dan ayağımı çektiğimde tekleme tarzı bir şeyler olmaya başladı. İlk gaz ayarı için gittiğimde programda 4 enjektörde arıza vermişti. Rolantide tekleme yapıyordu. Bana subab ayarı yaptırmam gerektiği söylendi oysa yaptıralı daha 8 bin km olmuştu. Sonra sında subab ayarı yaptırdım. Subab sonrası hemen gaz ayarına gittim. Aynı rolantide dengesizlik vardı. Sıkıntıyı söledim zaten landirenzo olunca hemen bir enjektörlere bakalım dediler makine ile enjektörleri ölçtüler ve sorun yoktu. Enjektör arızası verdi program önemsenmedi ve arızalar silindi. Subab ayarından sonra rolantide herhangi bir problem yok, en son ayardan sonra vites geçişler otomatik olduğu için uzadı, çekiş düşdü. Tekrar sıkıntım için gittim rolantiye bakıldı prohgramda enjektör arızası görüldü ve dendiki enjektörlerin arızalı 1000 tl tutar, bunun yerine senin ön tarafı değiştirelim. bende deimki enjektörler arızalıysa neden ölçümde sorun çıkmadı. bu seferde kesin deil ecu de olabilir netlik yok. Bulmak için para harcama kesin çözüm 1500 tl ver atikere geç dediler. Araştırmalarım sonucunda omegas plus a farklı enjektör takılabildiğini öğrendim ne kadar verimli olur bilmiyorum ama aradım sordum kimi gold takarım dedi, kimi rail italyan takarım dedi, bizim lpg ciyi aradım ya beyindeyse dedi. Benimde keyfim kaçınca araştırmaya girdim. Sorunu sizlerle bulmaya aynı zaman da bilginizden faydalanmayı istedim.
    1- Sorunum enjektörden se ölçümde neden arıza çıkmıyor. Enjektörler arızalıysa aşağıdakiler den verim alırmıyım.

https://www.lpgkablo.com/landi-renz...--lpg-filtre.aspx?pageID=18&PID=5308&CatID=72
    https://www.lpgkablo.com/atiker-lpg...yatina-ucretsiz-kargo.aspx?pageID=18&PID=5297

2- Ecu ise tamir edilebilir mi.

Moderatör tarafından son düzenleme: 11 Nisan 2017
  14. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    landi renzo adıyl asatılan ürünler özel üretim Landi içindir.
    Diğer enjektörler uyumlu değil.
    Mevcut müşterilerimiz kullanıyorlar.
    Sorun enjektör kaynaklıdır.

15. bilisim

bilisim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Üstdaım dün makineyle enjektörler tek tek test edildi. Sadece birinde en son ayarda kesme yapıyor diğerleri normal usta da çok bilip az konuşan cinsten di kelpeten le ağzından laf aldım. Bu tek enjektörün bu sekilde bir sıkıntı yapmayacagını değişmesine gerek olmadıgını söyledi. Yakıtın bu sekilde anormal olmasına da ayarların %20 fazla olduğunu kıstığını söyledi ama ayardan sonra kasılıp kalan araba öyle bir rahatladıkı şimdilik sıkıntı yok gibi ama yakıta bakıcaz

16. sagoman

sagoman New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Birde ben hortlatayım konuyu
    Sanırım benimde enjektörlerim gidik rolantide vuruntu tekleme ve yüksek yakıt tüketimi. 100 kmde 18 litre :(
    Malum med enjektörlerde dünya para muadil olarak ne kullanabiliriz. En önemlisi benim aracım 5 silindir.

17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    5 silindir alternatif yok.
    4 silindirler için yerli üretim ilaç burda

Sayfayı Paylaş