LPG ENJEKTÖR TAVSİYESİ

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve trn87 tarafından 19 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. trn87

trn87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

2003 model honda accord 2.4, 195 bg aracım var. Üstünde okcan marka lpg sistemi var. Fakat enjektör olarak 3ohm luk atikerin valtek enjektörleri var. Enjektörlerini değiştirmek istiyorum. Bu lpg kitine uyumlu olacak enjektör önerilerinizi almak istiyorum.

Biraz araştırmalarıma göre keihin, brc ve dymco enjektörler tavsiye ediliyor. Yani aslında valtek yada rail enjektör takmak istemiyorum. Birde enjektör başına akış debisi yüksek bir enjektör seçmek istiyorum. Sanırım araştırmalarıma göre ortalama 80-100 cc enjektör ve 1 ms açma hızına sahip enjektörler silindir başına 60 bg'e kadar güç verebiliyor.

Sizce hangi enjektörü almalıyım bu araç ve lpg kiti için? Özellikle bu aracı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Selamlar.

2. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
    sanırım dymco önerilecek.

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Enjektore para yatirmadan önce mevcut enjektor nozzle lari 3 mm deldirip, regulator basıncını da 1.3 bar yapıp sıfırdan bir kalibrasyon yaparak denemenizi tavsiye ederim.

Eğer yeterli gelmezse, enjektor seçeneklerini değerlendirebiliriz.

4. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Son düzenleme: 7 Mart 2017
  5. trn87

trn87 New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Merhaba hocam Öncelikle değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. bu işlemi nerede yaptırabilirim ya da kendim nasıl yapabilirim İstanbul Avrupa yakasında yapabilecek bir yer var mı ? Yada kendim 3mm matkap ucu ile açabilir miyim?

6. Mustican05

Mustican05 LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1
    Rail enjektorler fbr icin kirmizi enjektorumden farkı ne olur degistirirsem

7. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Rail (ithal) daha uzun ömür ve stabil çalışma sunar yerli enjektörlere göre.

8. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Eliniz yatkinsa çekebilirsiniz, veya lpg servisine giderseniz orda hemen işlemi yaparlar.

9. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamunaleykum, oncwlikle hepinize merhaba. Adım Durmuş ŞAHİN, 34 yaşında öğretmenim. 2007 Honda Civic aracımı yeni aldım. 1.8 140 HP exutive sedan. Araca Atiker kırmızı enjektör lu sistem takılı. Ben ise enjektörleri forumdan takip ettiğim kadarıyla dymco olarak değiştirmek istiyorum. Otogazciyi aradım Gold takalim dedi, bende dmyco taktiemak istiyorum dedim, burda gelip bilgisayarda bakmamız lazım dedi uyarmı uymaz mı diye. Bende çok guvenemedim işin açıkçası. Sizce En verimli hangi tipi olur, yardımcı olursanız sevinirim. Uyumlu olurmu ve elime alıp gitsem otogazci takıp ayarı düzgün yapar mı. Saygılarımla

10. cihan841

cihan841 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    3
    nacizane sana fikrimi söylemek isterim.bende senin gibi sistemin atikerken başka enjektör taksak zavoli iken yine başka enjektör taksak diye çok araştırdım.sonra zavoli sisteme khein enjektör alıp denemelere başladım ama bir türlü bırak lpg den tasarruf etmeyi adam akıllı sisteme uyum bile sağlamadı sonra taaaaki amcamın volvo s 80 225bg lik aracına ve arkadaşının 200 bg lik audi a4 quadro aracına atiker sistem takılıp sorunsuz ve gayette ekonomik sürüş keyfi sağlayana kadar yani kitin ne ise sen onun enjektörünü kullan en iyisi bu yoksa yaptığın her masraf sana fayda değil zarar edecek.

Durmuş Şahin bunu beğendi.
  11. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

12. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Eyvallah değerli kardeşim, peki sadece keihin enjektör Lemi deneme yaptın. Bildiğim kadarıyla onun ohm değeri 1,2 mevcut Atiker in ise 3 ohm. Atiker 2 ohm ye kadar ECU dan ayarlanabiliyor. Dymco 1,9 ohm bildiğim kadarıyla. Yetisememis olabilir mi. Birde Audi ve Volvo ya takılan kit Atiker safefast mı Gold mu. Foruma bakarsan on numara uyumlu dymco vs. Lakin siz de hiç bulaşma diyorsunuz. Ne yapsam bilemedim şimdi.

13. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

14. cihan841

cihan841 LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    3
    şimdi sen enjektör değişince aracında ne olacak zannediyorsun.eğerki şu anda aracında bir sorun yoksa.... enjektörün 1.2 ohm olsa ne olur 3 ohm olsa ne olur.sadece üst devirlerde atiker açık kalır.atiker eğer 225 bg lik turbo bir aracı birkaç saniyde 100 çıkarıp kadranı en sona dayıyorsa bana kimse enjektörüm yok 1.2 yok 2 ohm dan bahsetmesin.gördüm kullandım brc prins vb. kitler bana göre sadece kullanılan malzemeler kaliteli ve uzun ömürlü gerisi fasa fiso.

15. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

16. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Atiker in hangi kiti takılı şu anda cihan bey.

17. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76

18. Bayram

Bayram LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    76
    Hayırlı geceler Durmuş hocam benim 2004 HYUNDAI elantra aracıma kme marka obdli sıralı sistem var ben de sizin gibi merak ettim araştırdım ve valtek enjektörleri Keihin Enjektör ile değiştim bu revizyonuda kendim yaptım bu forumdan aldığım ayar kablosu ilede ayar yaptım bana göre on numara oldu enjektörleriniz çok ses yapmıyor ise araç lpg düzgün çalışıyor ise bence gereksiz ama kalite illaki fark ettiriyor çalışma ms aracın enjektörlerine yakın artı çok sessiz uzun yolda ve yüksek devirde mutlaka ekonomik

19. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0

20. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Teşekkür ederim Bayram bey, size de hayırlı geceler. Ben işin açıkçası sesli çalışmasından şikayetçiyim. Hanı gaza geçtiğini hissetmeyeyim diyorum. Ben yüksek devirde kullanmayı sevmem, düzgün normal kullanırım. Siz memnun kalmışsın iz, yakıtta daha az yakmasını beklemiyorum, fazla yakmayacagi kesin ama sanırsam değil mi. Ben keihin değilde dymco düşünüyorum, sizin mevcut kitiniz bendeki atiker fasttan daha üst kalitede yanlış bilmiyorsam.

Sayfayı Paylaş