Mimgas lpg seviye karmasasi.

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Safaks tarafından 27 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Safaks

Safaks LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    67
    Arkadaslar merhaba. Daha onceden ayarlarla ilgili konu acmistim. Fakir karisim ariza isigimiz yaniyordu cok sukur ltft degerimizi -0.8 e dusurduk. Arizamizdan kurtulduk. Yanliz soyle bi problemim var. Lpg seviye ayarimi reserve sekmesini secerrk ayarliyorum. O an guzel oluyor. Atiyorum 3.78v su anki dolulugu diyor. 3.78i iki isik yanicak sekilde ayarliyorun. 2 isik yaniyor. Aradan bir iki gun geciyor isiklarin 4u birden yaniyor. Diger sekmeleride sectim onuda beceremedim. Tankin ustundeki seviyeye bakiyorum nerdeyse bitmek uzere. Ama bende 4 isik birden yaniyor. Mimgas kullanicisi olup seviye ayarini benimle paylasicak arkadasimiz varmi. ?
    Bir sorunum daha var. 3 oldu bu sorunu yasiyorum. Ltft degerim -0.8 de. Rolantide +0.8 de calisicak sekilde ayarliyorum. O an yola cikiyorum tam gazda yarim gazda -6 -3 lerde geziyor. Rolantide durdugumda 0 a yakin duruyor. Yani problem yok sorunumu cozmus oluyorum. Arabayi parkediyorum. Bir kac gun sonra tekrar kullanmaya basladigimda kontrol ediyorum stft -20 lerde basliyor duruma gore -11 lere kadar dusuyor. Yolda giderkenki gaz ayarlarim eskisi gibi kaliyor. Ama rolantide bi turlu ayarladigim degerde kalmiyir. Sanki arabayi kapatip gittigimde ayarlar sifirlaniyor. Bu normalmi kafayi yediricek bana. @Destek @maycicek @x-calibur @Cliosymbol

2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.065
    Seviye kısmında ters işlemi seçin, o zaman 4 ışık yanmaz bittiği zaman. araba benzinde çalıştığı zaman ısınma sırasında bile stft değerleri eksi yazar zaten. LPG geçiş ısısını arttırın araba tam ısındığında sıkıntınız kalmaz. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
    Ekleme birde LPG enjeksiyon süreniz nedir rolantide?

leoncu bunu beğendi.
  3. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761

Son foto kilavuzdan. Sizin de boyle sanirim.
    Bu ayar mevzuu bence kisisel tecrubeyle alakali. Benim 4 ve 3uncu isiklar cabuk soner, 2-1inci isik daha uzun yanar, yanip sonmeye basladiktan sonra 85-90 km daha gider. Ottukten sonra zaten 20 km falan gider.

Kilavuzda boyle gostermis; isterseniz boyle deger girin, deneyin. Ya da fulleyin, kmyi sifirlayin, isiklar kac kmde sonuyor, ona gore kurgulayin. Belli bir sistem tutturunca alisirsiniz. Tabii bunlar samandira vs. arizasiz farz edip yaziyorum. Bazen isiklar ful yanip, 1e dusup, sonra yanip sondurebiliyor, duzeliyor da...
    Diger obd'lik degerleri cok bilemeyecegim... :rolleyes:

Safaks ve alusta bunu beğendi.
  4. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Merhaba ersahça. Bahsettiğin kılavuza nasıl ulaşabilirim? Tomasetto t4 blue special programı ile mimgas pro aynı gibi. Bu akşam, daha önce special programı ile kaydetiğim .var uzantılı ayar kaydını kayıpsız açtı. Yarın araç üzerinde deneyeceğim.

5. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Safaks kardeşim gaz ayarını varsayılan yapsan olmuyor mu?

Safaks bunu beğendi.
  6. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Hay Allah razi olsun ya. Yarin bi deniyim. Az once gaz aldim gaz alinca bendeki isiklar sondu. Gaz bitmeye yakin 4 isik birden yaniyor. Yani sistem ters isliyor :) bu gaz seviye sensorundeki tip olaran ney secili sende ?

7. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Kabloyla gelen cd de var. Egerki bulamazsan eve gecince ben sana upload ederim kilavuzu. Programi denersen olursa bizimlede paylasirmisin. Bizde mimgas da deneriz.

8. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Yok varsayilan yapinca yine olmadi. Biraz daha karistirmak lazim.

9. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Bende 1050 veya 1060 olarak seçiliyor. Fakat şamandıranın üzerindeki göstergeye bir bak, belki seçimde yardımcı olur. Bu arada göstergenin vidalarını, kablosunu soketini de kontrol edersin.

10. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Bende 1050 mi 1060mi ne vardi onu secince sistem ters oluyordu. Gaz bitince 4 isik birden yaniyordu. Reserveyi sectim yine oyle oldu. Ohmlu secenegi secincede 4 isik surekli yanik kaliyordu. Emanet bilgisayarla deniyorum o yuzden ha deyince bakamiyorum. Yarin firsat bulursam iyice denicem. Her seferinde tamam oldu diyorum. Bi kac gun sonra yine sapitiyor.

11. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Sabah ola hayrola. Basit bir sorun vardır. Fakat bulana kadar epey terleyeceğiz. Şu bir gerçek ki: Bu veya benzeri sıkıntıların için sanayiye gitsen, her seferinde insafsızca cebine le atan hırsız kaynıyor. Gerçekten dürüst çalışana henüz rastlayamadığım için kablo alıp kurcalamaya başladım. En fazlası bozarım, yeniden tesisat döşerim..

Safaks bunu beğendi.
  12. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Böyle işler için 2-300 tlye düşük seviyeli, celeron işlemcili 2. el bir dizüstü alınabilir. Hatta biraz soruştursan çevrende kullanılmayıp bir kenara atılmışı bile olabilir.

Cliosymbol ve Safaks bunu beğendi.
  13. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Valla aynen oyle. Sanayiye her gittigimde sadece oto kalibre yapip gonderiyolardi. Isin garibi yaz ayri gidioduk kis ayri. Birde severim merakliyim bu islere. Parasindanda degilde sanki ben yapinca daha bi mutlu oluyorum. Dizustu bilgisayar buldumda pili cop. Sarjsiz calismiyor. Letgo denen uygulamada baktimda harbiden 200 tl ye diz ustu pcler var. Oyle bisi almak lazim aslinda.

14. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Elindekine pil temin etsen daha hesaplı olur. 2. el alırken pili sorunlu olma ihtimali yüksek fakat baryası piyasada bulunan bir şey olursa daha iyi olur.

Safaks bunu beğendi.
  15. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Windowslu tablette alabilirsiniz ben denedim brc nin plug play ve scanmaster calısıyor ikiside usb den araca bağlanıyor

Safaks bunu beğendi.
  16. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Bi arastiriyim bakiyim nasil bisimis.

17. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Celeron meleron ugrasmayin, programda agir magir sikinti olabilir. Bulursaniz tablet daha mantikli olur.
    Ya da pil cop de olsa uclu prizle uzatip fişe taktiniz mi calisir. Tabii ev arac arasi ne kadar bilemem...
    Kilavuz denildigi gibi cd'de var, bulamazsaniz yollariz.
    Bizk program Pro degil yalniz, SGI'ya S2000U diye geciyor. Kisayolu sarı butonlu.
    ...
    Bende de 1050 seciliymis. Diger ayarlar biraz daha farkli su an. Eski bir goruntu:

18. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Bende 1050 olarak seciyim onu. Birde oyle deniyim. Cok saolasin.

19. alusta

Beğenilen Mesajları:
    93
    Bugün mimgas pro ile t4blue bağlanmaya çalıştım. Fakat ECU il bağlantı sağlayamadı. Demek ki olmuyor. Yazılım içriğine bir şey yapamaycağıma göre uğraşmıyacağım.
    Ersahça yaızlım CDde var diyorsun, lakin bendekinde yok. Forumdaki kaynakta da bir şey yok. Yani, kullanma kılavuzu isterim. Çünkü hangi değer ne manaya geliyor, .. bilmek istiyorum. Mimgas ile tomasetto arayüz ve değer girişi benzer.

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Deneyin bakalim...

Mimgas SGI'yi deneyin. Dedigim gibi bizim kullandigimiz o, yukleyince sari galiba alevli bir kisayol duser masaustune. Tabii yine baglanmayadabilir...

Sayfayı Paylaş