Mimgas lpg seviye karmasasi.

Konusu 'MIMGAS LPG AYARI VE MIMGAS LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Safaks tarafından 27 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. alusta

alusta LPG-C03b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    93
    Mimgas SGİ hemen indirip inceledim. Verilerini " .par" olarak yedekliyor. T4blue special yedeğinde " .var" olan uzantıyı .par olarak değiştirdim, aynen okudu. Yarın bir el atarım.

powerkırk3 bunu beğendi.
  2. Safaks

Safaks LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    67
    Ben lpg seviye ayarindan hic birsey anlamadim. Tip olarak 1050 olani sectim. Islem ters duruyor. Assagida varsayilan 3.9v yaziyor. Yani tankin icindeki gazi gosteriyor. Yanliz 3.9v de tek isik secenegi var. Assagu dogru dustukce isik sayisi artiyor. En son tip 1050yi secim varsayilan yapip biraktim. Gostergemi bozuldu anlamadim. Ama ben elleyince bozuldu :)

3. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    Deneyin bakalim. Cok alengirli, bol secenekli bir program degil gerci de, isinize yararsa...
    Sanmam bozulsun. Ben bir ara baglanirsam da unutmazsam gorselini alirim ayarin da. tabi unutmazsam.
    Benimkini soyle soyleyeyim, bugunden ornek vereyim; depo 32 litre, susurluk'tan gectim bugun, litresi 2,88'den 50 liralik aldim (ben hep 50 liralik almiyorum tabi :rolleyes:),
    Ne yapti, 17 kusur litre almisim, icinde de bi 3-5 litre olsa, duz 25 litre varken anca 1. işigi duz yakti.
    7 litre daha alsak diger 2.-3.-4. işiklari yakacak
    gibi.
    Bu kadar zam ve degisken fiyatlarla depoda ne var ne yok o da belirsiz artik ya, o da bambaska bir konu...
    Bugun misal, biraz daha fazla ş.dişi ama karma da sayilabilecek, dur kalki bol, surati de yuksek bir 350 km falan yaptim, 25 litre civari yakmisim. Normal gibi ama cok gibi de. Ne diyeyim, hayirlisi...

4. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Bir ekran goruntusu alirsan cok iyi olur valla. Senin araba su an gayet iyi yakmis. 25ltye 350km gittiyse. Nerdeyse 200krsa gelir ki harika bi deger bence. Ben 260krs dan assagi dusemiyorum. Dedigin gibi son zamlardan sonra zaten ne yaktigimi bilemez oldum.

5. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Bakalim yakin bir zamanda baglarsam cekerim.
    Dun bir tur yaptim iste o kadar yol. Her bindigimde degisiyor genelde yakit zamlardan. :rolleyes::rolleyes:
    Sizinki turbolu 16 valf degil mi? o kuruslar da iyidir.

Safaks bunu beğendi.
  6. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Yok turbosuz 8valf olan motor. Turboludan normalde daha cok yakan hitler motoru :)

7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Hiii biraz cok o zaman. Ayarla, surusu biraz degistirmeyle falan (bilmiyorum nasil kullaniyorsunuz da) falan da dusebilir. Ben biraz suratli kullanirim. 90 sabitte bu yakitim biraz daha duser yani.
    Az evvel boş kaldim biraz hadi baglayayim bakayim suna, nasilmis benim yakit seviye, soyleymis;
    Bu belki biraz daha kisisel olarak degisebilir.

Sonra biraz gecis devir, sicaklik vs. degistirdim. Bu gecikme, zorunlu gecisi falan motor calisirken yapmak lazim aslinda. Neyse. Acmisken kurcalayalim... :rolleyes:

Safaks bunu beğendi.
  8. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Cok tesekkur ederim. Senide ugrastirdim. Allah razi olsun. Seviye ayari varsayilanda bu sekilde oluyor. Bende en son dayanamadim bu sekilde biraktim. Benim basincim yuksek. Regulatorden alyan bulursam bos bi zamanda dusurmeye calisicam. Simdilik 1.5 barda. Belkide ondan cok yakiyordur dicemde benim motor genel olarak cok yakan bir motor zaten. Allahtan lpg icat edilmisde kullanilabilr hale gelmis :)

9. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Eyvallah. Uzun sure binmeyin o basincla. Kolay gelsin.

10. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Ya dun ugrastim 4 numara alyan oluyor sanirim. Yanliz regulator oyle bir konumda ki alyani takamiyorum. Alyani taktim biraz basinci kismaya calistim cok ceviremesemde yarim tur dondurebildim en fazla basincta cok bir dusme olmadi. 0.20 bar anca dustu. Bu seferde bir sensore denk geliyor alyani cikaramiyorum. Ugras ugras alyani dusurdum motora :) arac altinada dusmedi led isikla baktim bulamadim. Sanki basinc cok dusmucekmis gibi geliyor. Baska bir alyan daha bulup tekrar denemem lazim ama o vidayi nasil ceviririm valla cozemedim. Sensor sokulmedi. Musur gibi bisi sanirim. Regulatoru hafif gevsetsem ise yararmi denemek lazim. Simdilik 1.5 barda kaldik. Birde bisi danisiyim. Yolda arac stft olarak -8 -2 arasi dolaniyor. Bunu biraz daha + ya yaklastirmam icin grafigi yukarimi kaldirmam gerekiyor assagimi. Su an arac zenginde biraz fakirlestirmek gerek sanirim. Yanliz assagimi fakir yukarimi kafam karisti :)

11. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Dikkat edin, hareketli aksama veya motor icine dusmesin. :eek: valla bilmiyorum bir sekil tornavida sapli alyanlar falan var, oyle bir seyle belki ulasirsiniz? O ltf stf islerinden diger arkadaslar anlar; bizim kiza obd uyduramadik. :rolleyes:

elkmuh bunu beğendi.
  12. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Baya bi kullandim araci sikinti cikmadi. Birde aracin sag tarafinda kayis vs bisi olmayinca cok takmadim. Ayar programindan oto kalibre yapinca kalibre sonunda ayarlariniz tamamlandi ama nozle capiniz ufak uyarisi veriyordu. Basincin fazla oldugundan veriyor olabilirmi?

13. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    O uyariyi cok takmayin. Bende de her zaman verir.
    Ama siz basinci dusurup noxulu buyuteceksiniz tabii.
    Bir de bu kalibrasyondan cok haritadan, alfa-offsetten ayarlayarsan daha iyi, ince ayar olur. Alfa-offset degil de dusey konum vs. diye geciyor ya. Deneyimlerime gore kalibrasyonla tam ayar olamiyor. Kilavuzda bu alfa offset ayar hikayesi de vardi. Inceleyin.

Safaks bunu beğendi.
  14. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    857
    @ersahca Hacı hacıyı mekkede , mimgaz cı mimgazcıyı forumda bulurmuş :)

powerkırk3 ve Safaks bunu beğendi.
  15. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    He valla napak... :rolleyes:
    Valar dohaeris... :rolleyes:

powerkırk3 ve elkmuh bunu beğendi.
  16. Safaks

Beğenilen Mesajları:
    67
    Mimgazci olarak azinliktayiz. Buldukmu birakmiyoruz:)

powerkırk3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş