Ranault Clio 1.4-2000 mod. Zavoli Gaz Ayarı

Konusu 'ZAVOLI ALISEI LPG AYARI VE ZAVOLI ANLATIMLARI' forumundadır ve Nurullah tarafından 11 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. Nurullah

Nurullah LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Akadaşlar merhaba
    Ranault Clio 1.4-2000 mod. Zavoli Gaz Ayarı yapmaya çalışıyorum Yardımlarınıza ve Bilgilerinize ihtiyacım var. Zavoli Alisei metal kasa sıralı kitim var ama enjektörler kırmızı atiker .
    Aslında durum şöyle havaların soğuması ile sabahları motor ısınmadan gaza geçmeme sorunu başladı
    Aracı ustaya götürdüm ecu ya bağlanmaya çalıştı birkaç kablo denedi olmuyor ecu arızalı dedi
    başka ustaya gittim oda denedi bağlantı kuramadılar hepsi ecu arızalı değişelim yada sistemi değiştirelim diyen bile oldu.Biraz araştırdım mesleğim de elektronik ile ilgili, bende ecu yu söktüm ve inceledim devre ve elemanlarını ölçtüm hiç bir sıkıntı bulamadım sonra bende MSC den bir kablo sipariş ettim ve bu gün elime ulaştı ''admin'' buradan teşekkür ederim.
    Sonuç olarak hemen ustanın her dediğine inanmamak gerekiyor yoksa bu hafta en az 500 tl masraf edecektim.
    Şimdi asıl konumuza geri dönelim benim araç benzinde de gaz da da iyi gidiyor ama biraz fazla yakmaya başladı, bu gün otomatik kalibrasyon yaptım rolanti biraz sapma yaptı buradan yaptığım arştırmalara göre map ayarları denedim üst üste bindirme oranı 2 yaptım sonra düzelmeler oldu şimdi rolanti gayet iyi ama sanki çekiş biraz düştü dediğim gibi benzin ve gaz tepkisi neredeyse aynıydı ama şimdi gazda tepkiler daha yavaş
    son ayarların resimlerini çektim map ve basınç değerleri nasıl olmalı bu konuda desteğe ihtiyacım var

Ekli Dosyalar:

2. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Hocam benim arabamda da zavoli var ve bir zamanlar bende aynı enjektörden kullanmıştım.Size tavsiyem GEÇİŞ sayfasında enjektörler seçeneğini zavoli 2 olarak seçmeniz.Aksi taktirde ltft Çok uçuk oranlarda zengin olacaktır.Ondan sonra mapı resetleyerek otomatik kalibrasyon yapın.Enj.Sürelerini eşitledikten sonra buraya hem benzinde hemde lpg de çalışırken resimleri yükleyin.Ustalarımız yardımcı olacaktır.

3. Nurullah

Beğenilen Mesajları:
    0
    Bilgi Teşekkürler hafta sonu deneyip tekrar resimleri atarım

4. Nurullah

Beğenilen Mesajları:
    0
  5. Nurullah

Beğenilen Mesajları:
    0
    enjektörleri zavoli 2 seçtim map ı reset ledim oto kalibrasyon yaptım map değerleri bana göre çok yüksek geldi
    bu şekilde bir tur attım çekiş çok kuvvetli ama fazlayakar diye düşündüm sonra map değerleri ile biraz oynadım (bu resim oto kalibrasyon)
    20161128_001913.jpg

6. Nurullah

Beğenilen Mesajları:
    0
    daha sonra map değerlerini düşürdüm ve bu şekilde bir tur daha attım çekiş yine kuvvetli sizce nasıl daha tasarruflu olur
    map değerleri nasıl olmalı 20161128_003442.jpg 20161128_003509.jpg

7. Nurullah

Beğenilen Mesajları:
    0
    bu da geçen hafta düzenlediğim map haritası
    ama bu durumda düşük viteslerde çekiş fena değil uzun yolda yüksek viteslerde araba gaz yemiyor gibi
    mesela 4 ve 5 ci vites neredeyse aynı
    benzinde 4ve5 ci viteslerde 150-170 km yaparken
    gazda 100-120 son hız
    bu map haritası konusunda yardım edebilirmisiniz 20161120_172141.jpg

Sayfayı Paylaş