zavoli kiti romano obd ile değiştirmeyi düşünüyorum

Konusu 'DİĞER LPG MARKALARI AYAR VE PROGRAM ANLATIMI' forumundadır ve seydiekici tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Arkadaşlar msc den aldığım zavoli kablo ile çok ayar denedim ama p0420 katalitik hatasından kurtulamadım.Yaptığım araştırmalar ve aldığım tavsiyelere göre lpg kitimin obd li olması gerekiyor.Ben ekstra olarak sisteme girilen hata kodlarını silebilen bir lpg kiti istiyorum.Zenit pro lpg obd li kit tam istediğim yazılıma sahipti ama olmadı kısmet.Romanoda da böyle bir özellik varmış galiba.Bugün bir ustayla görüştüm mevcut zavoli kitine Romano obd ecu ve tesisat alıp diğer kısımlar zavoli kalacak şekilde bir kit yapalım dedi.Bütün sistemi değiştirmek çok maliyetli oluyor.MSC den isteğim bu şekilde olur mu? Eğer oluyorsa Bana özelden fiyat verebilir misiniz.Romano obd ecu ve tesisat ifyatını verebilir misiniz?

2. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    Seydi bey siz sanırım enjektörlerden kuşkulanıyordunuz. Bence komple kit değiştirmek yerine öncelikle valtek enjektör alıp deneyin.(Recep Bey @Destek çok uygun fiyattan temin ediyor.)

3. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Merhaba,
    işin içerisinde montaj vs olacağı için yaptıracağınız ustadan almanız yerinde olur.
    Bizden aldığınızda usta işçilik olarak fiyat farkını size ödetecektir.
    Sadece enjektör isterseniz yardımcı olabiliriz.

4. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ennektorler sağlammış hocam.obd kite gecmek istememin sebebi ayar tutturamiyorum.butun ayarlarda p0420 katalitik hatasi veriyor.

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    seydi bey bu sorun LPG ayari ile ilgili değil.

katalitik konvertör hatasiymis bu.

2 seçenek var.

ya 2 ci oksijen sensoru hatali olcuyor
    ya da katalitik konvertorunuz artik görevini yapmiyor demek bu.

LPG sistemini degistirseniz hataları otomatik sildirsenizde durum değişmeyecek.

emrahdt bunu beğendi.
  6. RomanoyaAyarVerenAdam

RomanoyaAyarVerenAdam LPG-C03a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    670
    Hocam bence kitte obd var ama benimki gibi bağlanmamis olabilir. İyi inceleyin derim. Benim kitin üzerinde de obd vs yazmiyir ama kitte obd özelliği varmış. Ama sisteme müdahale edip arıza ışığını silme vs onun olduğunu sanmıyorum bu anlık yakıt düzeltme için cunku

7. lampard

lampard LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    33
    Arkadaslar mscsi den aldigim kablo ve cd nin icinden cikan yazilimin kablolama diyagramlarinda kitten gelen 3 lu obd baglantisinin aractaki soketin hangi pinine baglanacagina kadar bilgi var bunu neden denemiyorsunuz.ornegin bendeki romanonun tesisatindan gelen bir kablo aractaki ariza tespit soketinin 7 nolu ucuna baglanip diger ikisi körleniyormuydu neydi.diyagrami inceleyip deneme yapabilirsiniz.
    Ayrica uzun zaman once aldesa montaji yaptirdigim bir aracta usta bir tane kabloyu arac icine sokup sokete bagladi obd baglantisi tamam demisti..

8. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670

tam nerede var yardımcı olur musunuz?

9. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    hocam benim kit obdli değil maalesef kesin bilgi.keşke olsaydı ama değil.sizin açtığınız konuyu inceledim.Sizin ekran görüntüsü aldığınız yazılım romanonun eski yazılımı galiba.Yeni yazılımı netten indirim incelerseniz hata silme özelliği eklenmiş.

10. RomanoyaAyarVerenAdam

Beğenilen Mesajları:
    670
    H9cam nereden indirebilirim?

11. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Beyler sapla samanı karıştırmayalım.
    Seydiekisi Romano AIS lpg kitinden bahsediyor.
    Sizde bulunan Romano Risn.

12. karatech

karatech Member

Beğenilen Mesajları:
    48
    Bahsedilen OBD kite aracın orjinal ECU'sundaki hatayı sildirmenin, arıza lambası ampülünü sökmekten bir farkı yok bence. Arızayı teşhis ettirebilseniz daha iyi olurdu, umarım kısa zamanda çözülür.
    Konu faydalı oldu, böyle bir kitin varlığından haberdar oldum sayenizde. Bu özelliğin ne kadar kullanışlı olduğu düşündürücü.

13. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    evet romano AİS kitten bahsediyorum.Yazılımı inceledim.Otomatik arıza silme özelliği var ancak eksileri de yok değil.Hangi arıza kodlarını sileceğini siz belirleyemiyorsunuz.Herhalde LPG ecusuna yüklenmiş hazır kod listesi var yanınca söndürüuor.Yani fakir de verse zenginde verse biz göremiyoruz.Bu eksiklik bence.

14. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Aslında enjektörlerden şüphelenmiyor değilim.değişmeyi düşünüyorum hana veya dymco ile.Ama aeb ile iyi çalışmaz diyorlar da falanda filan.Bu lpg işinde usta mı yok arkadaş kafayı yiyecem kime gitsem başka bişey söylüyor.Aracım 6.vites 2300 devirlerde 100-110 km hızda giderken p0420 katalıtik konvektör hatası veriyor.o2 sensörü diyen de var katalitik diyende var senaryo o kadar çok ki bitmiyor.Aracımı çok seviyorum ve bu şekilde satmam da vicdani olmaz.Ustanın bir enjektörler bozuk diyor diğeri enjektör sağlam obd olmazsa olmaz diyor.Diğeri obd siz de olur diyor vs...Deneme yanılma tavsiyesi dışında hiçbir adamakıllı nokta atışı yapan yok.Birinin bozuk dediğine diğeri sağlam diyor velhasıl.
    TEk aklıma yatan bir usta oldu yolda giderken enjektörlerin bitanesi bile dengesiz yakıt püskürtürse lamba yakar diyor.
    sevgili destek aracım için hangi renk hana enj.Tavsiye edersiniz.Bu linkten mi sipariş ediyoruz
    http://www.lpgkablo.com/hana-4-silindir-lpg-enjektor-sok-fiyat.aspx?pageID=18&PID=5111

15. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
    Aracınız nedir?
    Kaç hp, hacim ne kadar?
    Linkte ki fiyat guncel değil.
    Sitemizde kredi kartı ile ödeme dönemi başladı.
    Artık mecburi olarak fiyat guncellemelerini takip etmek zorundayız.
    Fiyatlar bir iki güne elden geçmiş olacak.

16. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    aracım 2010 toyota avensis 1.6 132 hp valvematic motor.fiyat verirken dymco içinde fiyat verirseniz sevinirim.

bu arada bu enjektörler zavoli obdsiz kite uyumlumudur.Nasıl çalışırlar.menüdeki enjektörler kısmı var aşağıdaki resimde hangi seçenekte çalışacak bu enjektörler.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Ocak 2016
  17. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
  18. seydiekici

seydiekici Member

Beğenilen Mesajları:
    19
    Sevgili destek.deneme amacli dr.arrican arkadasimizin tavsiyesine uyarak valtek tip enjektör almaya karar verdim.ustalar deneyip yanilacagina ben denerim.daha az maliyetli olur.onlar taktigini zaten geri almiyor.bana zavoli uyumlu valtek linki verirseniz sipariş edecegim.eger sorun enjektordense ilerde dymco ile degisirim.

19. Destek

Beğenilen Mesajları:
    1.097
  20. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    864
    Nozzle 2.5 mm basınç 1 bar olarak ayarlayıp montaj yapın seydi bey.

Sayfayı Paylaş