ATİKER FAST LPG AYARLARI OBD BAĞLANTISI VE DETAYLAR

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve mhakank tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    bu değişiklik ile hem performansta iyileşme olmuş olması lazım, hemde arıza ışığı yanmasına engel olacaktır.

Enjeksiyon süreleri gayet iyi değerde.

2. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba isik gene yandi anlamadim gitti

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    arıza ışığı okuma imkanınız var mı? neden yaktığını anlasak bir yorum yapmak daha rahat olacak.

4. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    nasil okunur bilmiyorum ama benim kendimce bir tahminim var kalibrasyon yaptigimda gaz basinci lpg de 1.20 idi fakat sizin 8 ms ustunu 165 yapmami soylediginizde iki gun sonra tekrar dedinizi yapmak icin araca baglandigimda basincin 129 larda oldugunu farkettim bence bu sebebten oldu acaba bunu duzeltmelimiyim saygilar

5. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    arıza ışığının neden yandığını anlarsak, bu dediğiniz ile ilgili bir yorum yapmak olası ama bilmeden yorum yapmaktan kaçınıyorum şu anda.

aracın performansı nasıl en son değişiklikten sonra?

arıza kaydını okumak için model yılı uygun ise, bluetooth lu elm327 denilen cihazlardan alıp, varsa androidli telefona kuracağınız program ile arıza kayıtlarını okuyabilirsiniz, veya alternatif bluetooth olan laptop ile.

android telefon yoksa, laptopta bluetooth yoksa USB bluetooth dongle lar var elektronik marketlerde / internette satılıyor.

6. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    valla 2 saat önce yeniden kalibrasyon yaptım nedense gaz ms si 3.40 da takılıyor ve baya uzun sürüyor dediğiniz herşeyi yaparak kalibrasyonu tamamladım bakalım böyle deneyim tekrar tekrar yanarsa o cihazdan almayı düşünüyorum saygılar

7. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba meğer arıza ışığının yanma sebebi obd bağlantısından imiş yanlış bağlamış düzeltemedide obd yi kapatıp kalibrasyon yaptık ayrıca enjektörlerde arızalı imis sitenizden enjektör alıp kalibrasyon yaptık basınç 1.30 nozul 2.00 mm süre ve harita biraz yüksek çıktı süre 4.80 civarı benzin süresi hem lpg de hem benzınde 2.70 şeklinde harita 180 den başlıyor resim alamadım ne yapmam gerekli ayrıca bu obd bağlantısı doğru bağlanma şekli nasıldır saygılar

8. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ayrıca bu ayarlar ile litresi 2.06 tlden lpg ile km de istanbul ataşehir trafiğinde 28 kuruş yakıyor yakıtı nasıldır acaba litre olarak 13.5 litre 100 km de

9. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Şehir içi 13 litre normal. İstanbul trafiğinde iyi denilebilir.

HASCORUMLU bunu beğendi.
  10. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    merhaba, internetten yaptığım araştırmaya göre, aracınızda CAN tipi yeni nesil OBD sistemi var.

OBD soketinde 6 ve 14 numaralı kablolara, LPG tesisatından gelen CAN OBD bağlantı kabloları (2 ADT) bağlanması gerek.

LPG tesisatındaki 3 cü OBD kablosu (K tip eski nesil bağlantılar için) izole edilecek herhangi bir bağlantı yapılmayacak.

HASCORUMLU bunu beğendi.
  11. yillik2002

yillik2002 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    Bu konuda böyle resimli bir doküman vs. olsa...

HASCORUMLU bunu beğendi.
  12. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    merhaba dun itibari ile obd baglantisini zorlada olsa duzelttirdim ve yakit duzeltme -10 lari gordum acaba bu ne anlama geliyor

13. yillik2002

yillik2002 Member

Beğenilen Mesajları:
    5
    %10 kısıyor anlamına geliyor, bildiğim kadarıyla. Düzeltme yapıyor.
    Ne kadara düzeltebildiniz OBD bağlantısını?

14. HASCORUMLU

HASCORUMLU Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ben para vermedim çünkü lpg sistemini oraya taktırdım ve nerdeyse 3 senedir yaptığı yanlışı benimde çabalarımla düzeltti

Sayfayı Paylaş