ATİKER FAST Lpg'ye İlk Geçişte Çözülemeyen Sorunum

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve oktayoo tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. oktayoo

oktayoo Active Member

Beğenilen Mesajları:
    176
  2. ihsan

ihsan Member

Beğenilen Mesajları:
    4
    tamam

3. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Merhabalar aracim 2003 model Peugeot 307 1.6 130 000 km de, bir ay once atiker microfast obd li sistem taktirdim. Arac lpg ye ilk geciste far vs. aciksa ve haraket etmiyorsam stop ediyor hareket halindeyken bir kac kez silkeliyor sonra normale devam ediyor. Daha sonra ki gecisler hissedilmiyor.Hararetin 90 dereceye gelmesini bekleyip manuel olarak kendim lpg ye geciriyorum ayni sorun devam ediyor.Yani motor su sicakligindan bagimsiz olarak motor tamamen soguduktan sonra ilk geciste mutlaka yapiyor. Malatya da ikamet ediyorum kiti taktirdigim yer regulator ve enjektorleri degistirdi,deflarca ayar yapildi ama sorun devam ediyor.Ben forumdan takip ettigim kadariyla cok defa ayar yaptim. gaza gecis suresi vs. ama sonuc alamadim.Yardimci olursaniz sevinirim.

4. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    forumda yeniyim kusuruma bakmayin arkadaslar ekran goruntulerini ekleyemedim bu konuda yardima ihtiyacim var;)

5. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Enjektör sıralamasını kontrol ettirin.

6. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Kontrol ettim üstündeki numaralar aracın silindir sıralamasına göre ters takılmış gözüküyor (yanı 1 e 4,2-3,3-2,4-1)ama düzelttiğim zaman geçiş çok sarsıntılı oluyor ve stop ediyor

7. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Lpg de çalışırken enjektör kablolarını çıkarıp kontrol ettim üstündeki numaralarla hata veren enjektör numaralı tutuyor. İyi Peugeot ustası olduğunu bildiğim birine sordum triger tarafı 1. Silindir dedi. Yapmam gereken başka birşey, bi ayar var mi ? Soketleri değiştirdiğimde stop ediyor gaz vererek lpg ye alırsam önce gaz yemiyor sonra normal çalışıyor .

8. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Genelde o şekilde Triger tarafı 1.silindir oluyor. Siz lpg enjektörlerini bu şekilde takın. Yazılımda acaba ayarı değiştirmiş mi ki? Lpg enjektörü doğru seçilmiş ve avanslı duruma getirme açık mı ki? Yazılımdan ekran görüntüsü alıp dosya ekle kısmından fotoları ekleyebilirsiniz

9. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Ekran görüntülerim var ama dosya ekle kısmını bulamıyorum resim video ekle var url adresi istiyor. dediğim gibi forumda yeniyim tarif ederseniz sevinirim. Enjektörler ahc 3 ohm seçili ,kırmızı üstünde 3 ohm yazan enjektörler takılı, ama avanslı durum nedir bilmiyorum

10. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] [​IMG][/IMG] bunlar lpg ye gecis ve stop etme ani esimleri

11. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    [​IMG][/IMG] burasi 300 ms ayarli

12. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] bunlar lpg ye gecis ve stop etme ani resimleri[/QUOTE]

13. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Bir tek son mesajda fotolar görünüyor. Regülatör sıcaklığı 35 derece motor sıcak değilmiydi? Birde harita ekranından foto var mı

14. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761

1 aylik kit. normalde basinc problemi varken gecis problemli olur. sicaklik beklenir, manuel gecirilir. sizde basincta bir sey gorunmuyor. ama yukteyken problem var. akla aku geliyor. sizin aracin orijinal akusu kac amper, su anki aku ayni mi, kac amper? kitle birlikte? ayniysa bir ust amper deneme imkaniniz varsa oyle deneyin. ve 1 aylik kit; niye gitmiyorsunuz servise?

15. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Yorumunuz icin teşekkürler akü hakkında hiçbir bilgim yok araştırıp üstündekine bakicam. İlk 10 gün her gun gittim neredeyse deneme yanılma yoluyla tesbit etmeye çalışıyorlar artık normal bu demeye başladılar. Bu forumdaki arkadaşlar kadar teknik bilgileri olmadıgından eminim. Sizin yorumlarınız sayesinde bir fikir edinirsem onlarada yol gösteririm belki. Problem her zaman var yükteyken daha hissedilir.

16. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    en kısa zamanda onlarida yüklerim. Motor soğuktu sabah ilk çalıştırmada kaydettim. orada da ayni fotolar. Önce yükleyemedim. Bu arada teşekkür ederim yorumlarınız icin

x-calibur bunu beğendi.
  17. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Akü orjinali 50 amper üstünde 60 amperlik akü var akşam iş çıkışı bide sanayiide olcturucem

18. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    50 amper. o_O dusukmus. sigarsa ve imkan varsa 60'tan fazlasiyla deneyin. kagidi duruyorsa bir yerinde, ustunde yazar. benim lada vega'nın orijinali 60, su an ustunde 72 amper aku var.

maalesef bir cogu deneye yanila, ve sorunu bulamayamiyor da. ve oyle bu normal dedirtmeyin. ayipli mal da olabilir?

elkmuh bunu beğendi.
  19. fatiholmez

fatiholmez New Member

Beğenilen Mesajları:
    3
    Aksamı bekleyemedim yetkili servise gidip akuyu olcturdum. aku %25 cikti.:(. Aklimdaki tek soru neden sadece ilk geciste yapiyor araci hararet 90 a gelene kadar calistirip manuel geciriyorum yine stop ediyor. Ama kendi gecip stop edince tekrar calistiriyorum hic bir sorun yok. Ilk gelen gazin nispeten daha soguk olmasi mi problem yaratiyor? Aku degismeden galiba kusuru lpg ye bulmak yanlis olacak ne zaman olur bilmiyorum ama degistirince sonucu buradan yazarim.
    Enjektor siralamasinin ters olmasiyla ilgili bir yorumunuz var mi? Bugun olmasi gerektigi gibi takip ayarlarla oynayarak benzin lpg gecisini yumusattim ama lpg benzin gecisinde kesinlikle stop ediyor duzeltemedim.

Degerli yorumlarinizdan dolayi hepinize cok tesekkur ederim.

20. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    yetkili serviste aku vardir. denemiyorlar mi? yoksa da bir arkadasinizdan edinebilirseniz oyle deneyin.
    ayar icinse haritadan ayarlayacaksiniz. youtube da atikeri anlatan lpgkablo'nun 21 kusur dakikalik bir videosu vardi. onu bulursaniz bir inceleyin, faydasi olacaktir.

Sayfayı Paylaş