ATİKER FAST Lpg'ye İlk Geçişte Çözülemeyen Sorunum

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve oktayoo tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Selamunaleykum kardeşim. Benim araç ta Atiker safefast kit 3 ohm kırmızı enjektör vardı. Ben enjektörü 2 ohm valtek albien marka enjektör ile değiştirdim kendim taktım ve gazciya ayara gittim. Gazci ayarladı sıkıntı Yok fakat senin gibi sabahları soğuk motor iken çalışıp gaza geçtiği anda titreme ve devir düşmesi olup az sonra düzeliyor ve bir daha yapmıyor. Tam olarak ne yaparsambu sorun çözülecek söylerseniz kısaca gszciya da belirtir ve bu sorundan kurtulurum. Yardımıniziçin şimdiden teşekkürler

2. hondamurat

hondamurat LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    86
    regülatörde herhangi bir sıkıntı yok ise sıcaklık düzletme yapabilirsiniz. oktayoo dan alıntı yaptığınızda konunun devamında sıcaklık düzletme ile problemini çözmüştü
    diye hatırlıyorum

3. mt_44

mt_44 Active Member

Beğenilen Mesajları:
    58
    @Durmuş Şahin
    Araçta benzin pompa rölesi varmı
    Ve bu röle lpg servislerinin taktıkları zaman ayarlı değilde normal bir röle takılmış ise bu duruma neden olabilir

4. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Aracın sadece enjektörü değişti. 3 ohm Atiker enjektör vardı 2 ohm albien enjektör takıldı. 3 ohm kırmızı enjektör de ne kadar soğuk olursa olsun benzinden gaza geçişte ve gazdan benzine geçişte gösterge olmasa anlaşılmıyordu. O derece sorunsuz idi. Atiker 2 ohm ahc seçilerek kalibrasyon yapıldı, motor soğukken gaza geçtiği anda sorun var , sonrası yine sorunsuz. Buradaki usta yapamadı, olmadı eski enjektörü takalim diyor. İnce ayar yapamıyorlar, Ankara'da olsam üstün otogaz yada Quattro garage çözer sorunu. Oktayoo arkadaşın çözümünü burda ki usta anlamıyor. Bartın da.

5. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    S
    sıcaklık düzeltme nedir bilmiyor buradaki ustalar. O derece yani. Bana burdan yardımcı olacak birisi olsa kablo alır görüntülü tarif ile hallederim aslında

6. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    Bunu defalarca yazdik . Sicaklik düzeltme ekraninda ahc secili ise arac soguk iken arac lpg gecis yaptigi anda gozlem yapilarak benzin ms degerleri takip edilerek sari cizgi sicaklik degerleri uzerinde arttirma ya da azaltma secenegi kullanilarak belli bir harita oluşturulur
    Ahc enjektör secimlerinde genelde soguk taraf arti degerler verilir ve sicaklik arttikca eksi degerlere gore bir dogru oluşturulur

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

powerkırk3 bunu beğendi.
  7. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
  8. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Kardeşim kablo siparişi verdim. Benim kit safefast obd2 destekli. Geldiğinde bana yardımcı olabilir misiniz sizi arasam görüntülü müsait bir zamaninizda. Telefon numaranızı alabilirmiyim mümkünse

9. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    Kablonuz gedikten sonra ekran goruntulerini paylasin. Ayrica sisteminizde obd olmasi cok cok daha guzel. Keske bizim sistemlerde de olsa. Umarim lpg montaji yapilirken obd bağlantısı yapılmıştır. Obd li sistemlerde kullaniciya bir sey yapmak gerekmiyor . Cunku sistem benzin degerlerini surekli lpg ye entegre etmeye ve hataları sifira indirmeye çalışıyor

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Durmuş Şahin

Durmuş Şahin New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    Montajının yapılıp yapılmadığı ni bilmiyorum valla. Tek sıkıntı 3 ohm kırmızı atiker enjektör den 2 ohm albien e ( aynı kırmızı enjektör gibi ama rengi gri ve üzerinde 2ohm yazıyor) geçiş yaptıktan ve gazcida kalibrasyon yaptırdıktan sonra motor tam soğuk iken benzinden gaza geçişte silkeleme yapıyor rölanti yi düşürerek 5 sn sonra normale dönüyor. Geçiş esnasındaki değerler de bi sıkıntı var. Orayı nasıl yakalayacam kablo geldikten sonra bilmiyorum. Uzaktan yardımsız çözebilir iz inşallah.

Sayfayı Paylaş