ATİKER FAST SIRALI SİSTEM LPG AYARLARI RESİMLİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve hondamurat tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. hondamurat

hondamurat LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    86
    merhabalar ,
    son durum bu ama bazı bölgelerde zengin karışım mevcut ve buraları aşağıya çekeceğim ama 10 ms den sonra fakire kaçmış buraları yükseltmem lazım .sürdükçe onlarıda hallederim .
    haritanın son resmi yerine aynı resmi 2 defa almışım
    en yakın zamanda onuda paylaşırım

2. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    bugün aldığım son değerler aşağıda ama 2 gündür araç lpg ye geçerken devir düşüyor yükseliyor tekrar düşüyor ve toparlıyor . elle lpg yi kapatıp açtığımda böyle bir sorun yok rolantide çalışırken yok . lpg ye geçiş süresini 3.5 sn düşürdüm aynı 12 sn çıkardım aynı . hata zamanı ile oynadım yine aynı . geçtikten sonra herhangi bir problem yok. neden yapar acaba.

3. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    bu arada en son 3. vites 6000 d/d kadar çıkardım aracı 130 km hıza ulaştı . ama 1. viteste bi tutukluk yaptı. 2. ve 3. viteste herhangi bir durum söz konusu değil.

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    865
    sıcaklık düzeltme çizgisini diğer tarafa eğimli olarak deneyebilirmisiniz, belki bir fayda sağlar.

EGR bunu beğendi.
  5. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    nozullarımı 2.1 mm olarak değiştirdim.sonra basıncı 1.18 olarak yukselttim . Yolda suruş esnasında noktsal müdahale ile ayar yaptım. Ortuşme başarılı 1 sonra tekrar baktım lpg çizgisi çok ayrılmış . Ne oluyor derken olmadı olmadı . Basınç 1.04 duştu. 4.0 ms olan lpg enjektorleri araç ısındıkça 4.5 lere çıkıyor.lpg çizgisini sildim şimdi tekrardan noktsal mudehale ile ortuşmeye başladı .sıcaklık ve basınç düzeltmelerini yaptım. Üst ms lerde ayrılmalsr var zamanla onuda ayarladım. Bindikçe gaza tepkiye göre ayar yapıyorum ama basıncın duşemesini bir turlu aklım ermedi.birde valtek rail enjektorleri zorlamak beni korkuttu açıkçası.ondan geriye donuş yaptım. Sizce neden yapar basınç ve ms değerleri

6. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    Merhabar,
    son değerlerim aşağıda . nozullarım 2.1 mm basınç 1.06 civarında. basıncı yükselttiğimde ilk geçişte saçmalamalar yaşadım .basıncı kısında herşey daha iyi oldu.nozul çapını büyüttüğümde de aynı saçmalama ve tutukluk yapmıştı. aracımı ilk aldığımda ki performansına ve sesine ulaştım . rolantide herhangi bir şaçmalama yapmıyor . farlar ve kalorifer açıkken herşey gayet yerinde . şehir dışı tüketimim çok iyi ama aynı durum şehir içi için geçerli değil . bundan sonra da ellemiyeceğim . sadece yaz basında kalibrasyon gerekirse yaparım . herkese iyi cumalar

mahirK ve powerkırk3 bunu beğendi.
  7. EGR

EGR LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    211
    Ayar harika.

hondamurat bunu beğendi.
  8. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    teşekkürler .umarım herkes bu şekilde ayar yapar ve işin mantığını çozer .kablomu aldığımda hatırlıyorum bu sitede yazılanlar bana o kadar zor şeymiş gibi geliyordu ama hepinizden Allah razı olsun bana yardımcı oldunuz ve artık hiç bir konuda kimseye muhtaç olmadan istediğim şekilde ayarımı kendim yapıyorum.bu haritaları koymam daki amaç bir çok kişinin bakıp cesaret kazanıp inat ile böyle sonuçlar çıkarmasını sağlamak ve ister o.m ister konu içinde istedikleri şeyleri sorarak iyi sonuçlar çıkarmaları konusunda elimden geldiğince yardımcı olacağımı bilmelerini istijorum. İyi akşamlar

Yunus ACAR, emrahdt, mahirK ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    Merhabalar ,
    bir şey sormak istiyorum . dün araca bağlanıp değerlerde değişme var mı diye baktım ki bundan önce lpg bitti ve 14 km benzinde bindim . 5 ms den sonra araçta doğru orantılı şekilde zengin karışım mevcuttu. değerlerle oynama yapmadım . bugün akşam bir daha bağlanıp bakacağım ama bu değişim neden olur . yani biz bakmadığımızda sürekli oynamalar olur mu . ?

10. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Evet. Oynamalar oluyor..
    Şöyle bir yorum yapsam Biz aracımızı benzin ecu sıfırlayıp, benzinde kullanıp (benzin ecusunun en az veya hiç düzeltme yapmadığı şekilde) sonra lpg ayarı yapıyoruz. obdli sistem gibi anlık düzeltme yapmayan Otomatik adaptasyonu açıyoruz sizin gibi ayarları en ideal noktaya getiriyoruz..Havalar biraz ısınınca zamanlamalar düşüyor lakin otomatik adaptasyon düzeltmeyi hemen yapamıyor.siz o anda lpgyi zengin karışım görüyorsunuz..Ama zaten bizim ilk ayarımız en ideal şekilde yapıldığından benzin ecusu bu durumu tolere edebiliyor.
    Biz kontrol edince görüyoruz..

11. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    otomatik adaptasyon kapalı .hiç açmadım. Noktasal mudahele ile değerleri yakaladım. Akşam baktığımda sonuç ne olacak merak ediyorum.açıklama için teşekkürler

12. scubakerim

scubakerim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    MERHABA...
    forumu, aracıma lpg filtresi ararken keşfettim. ve gaza gelip interface kablosuyla birlikte sipariş ettim. yazılarınızı okuyunca kapsamlı bi olay olduğunu anladım. umarım bende sizler gibi işin mantığını kavrarım. birkaç sorum olacak, şimdiden teşekkürler. eğer yanlış yere yazdıysam affedin.
    araç: 2004 focus 1.6
    lpg: atiker 2010 yılında takılmış...

aracımda filtre değişim zamanı sesli ikaz ile uyarı veriyor. filtre değişimi sonrası bu ikazı nasıl resetlerim?

TEŞEKKÜRLER....

13. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Merhaba,
    hayırlı olsun. Acele ettiniz. Programı görmeden anlatmaya çalışmamız zor.
    Parametre sayfasında turkuaz renkte sağ üst köşede i harfi var ona tıklayıp servis kur diyoruz.
    Km veya saat seçerek ok diyoruz.

14. scubakerim

scubakerim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    çook teşekkürler... kablo ve filtrem kargo da... tekniğide öğrendim geriye sadece ince ayar kaldı... :)) onu da sayenizde öğrenicem inşallah... bu arada bluetooth lu obd cihazım var. arıza ışığı söndürmek ve o2 sensor durumlarını kontrol için kullanıyorum. lpg ayarları için de işime yarar mı?

cihazın linki aşağıda...
    http://www.ebay.com/itm/Super-Mini-...hash=item3f38e18538&item=271537243448&vxp=mtr

15. hondamurat

Beğenilen Mesajları:
    86
    lpg ayarları için yarar ama doğru ayarları yaptıktan sonra obd cihazı ile uzun ve kısa yoldaki değerleri benzine yakın ya da aynı yapmakta yarayacak.siz kablonuz ile aracınıza bağlanıp ekran görüntüsünü paylaşın sonrasında zaten bizim yonlendirmemiz ile iyi yerlere gelecek.iyi geceker

scubakerim bunu beğendi.
  16. scubakerim

scubakerim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kargomu aldım yarın inşallah filtremi değiştirip sisteme bağlanıp görüntüleri paylaşıcam. bu arada sanalmarketim sitesinde bir sürü link gönderilmiş. hepsini yüklemelimiyim? sistemim: Windows 7 - lpg : atiker 2010 kablom: lpg-C01a-pro

çok teşekkürler....

17. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Lpg ecu'su üzerinde yazılı model ile aynı dosya ismini taşıyan linki kurup bağlanmalısınız.
    Bilmiyorsanız hepsini denemenizde sakınca mevcut değil.

18. scubakerim

scubakerim New Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    teşekkürler. az önce bağlantıyı yaptım sayfaların görüntülerini ekliyorum. bu arada filtre değişim ikazını yeniden kurdum. çok teşekkürler...
    araç: 2004 ford focus 1.6
    atiker lpg montajı nisan 2010
    bağlantıyı yapıp rölantide ki veriler aşağıda...
    2.resimde kalibrasyonu başlat dedim bağlantı yarıda kesildi ???
    tekrar tekrar teşekkürler....

Son düzenleme: 1 Mayıs 2015
  19. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    lpg çalışma basınç aralığı 1.01 girmisin onu yükselt basınç yüksek hatası ortadan kalacaktır

20. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    max basınç 1,01 den 1,2 yap
    min basınç 0,46 dan 0,65 yap

daha sonra kalibrasyon yap

Sayfayı Paylaş