ATİKER NEW MULTİFAST SIRALI SİSTEM LPG AYARI RESİMLİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necmi Işıklı tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132

Bu resimdeki manifold vakum karışım seçeneği ve manifold vakum karışım off olarak seçilmiş. orada başka hangi seçenekler var? Acaba map basıncının gözükmemesi burası ile ilgili olabilir mi?

2. Necmi Işıklı

Necmi Işıklı LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    63
    valla onunla ilgili hiç bir bilgim yok. onu ancak hafta sonu mevcut ayarları kaydettikten sonra kurcalayarak öğrenebilirim. Yada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. İlk kalibrasyon işlemleri bittikten sonra bu kısımla uğraşmayı düşünüyordum. Nettete araştırdım ama herhangi bir bilgiya rastlayamadım yada denk gelmedim.

3. mahirK

mahirK LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    82
    necbi bey ayarla ilgili bir şeyler yanlış lpg sistem elemanlarıda olabilir lpg enj ms. ms yeşil yazıyor sırasıyla 20,43 ms 20,48ms 23,62ms 23,67 ms bu değerlerde olmaması gerkiyor bu ekran görüntüsünü birde benzinde be oluyor yazabilirmisiniz benzin enj süreniz ?

4. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    benzinde araçın çekişi nasıl benzinde benzin enj süreniz süreniz yüksek ise 15,00 aracı iyi bir motur ustasına götürüp cihaza baglayıp benzinde neden benzin enj süresi yüksek onu bulmanız gerekiyor bu sorunu hallettiğinizde lpg tarafına bakılacak

5. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Mahir bey bu gördüğünüz anlık videonun 11.07. dakikasından ekran görüntüsünü aldım. bu fotoğrafı görebilmek için çok dikkatli olmak lazım. Çünkü anlık olarak o seviyeye çıkıyor ve zannedersem ECU müdahale edip düşürüyor. Videonun yazdığım dakikasını incelersen daha net görürsün. Benzin ve gazda araç aynı gidiyor gibi bana öyle geliyor. Çarpanlardan yapıyor olabilirmi. otomatik kalibrasyonda tüm harite 7 olarak çıkmıştı. ben kısmi oynamalar yaparak maksimum yükün olduğu kısımları 16 civarlarına getirdim.

6. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    bide düşürmeyi denedinmi ?

7. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
  8. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    işin gerçeği düşürmeyi hiç denemedim. İşten fırsat buldukta kafa yoruyorum. bildiğim kadarıyla bu kısım zenginleştirme ve fakirleştirme ile ilgili nasip olursa yarın bu değerleri - yönde indirip tekrar kontrol edeceğim. Sizin ifadelerinizden anladığım sağ üst köşedeki lpg enjeksiyon süreleri ile yanındaki benzin enjeksiyon süreleri birbirine ne kadar yakın olursa okadar iyi olur. Doğrumu anladım. Çünkü bu şekli ile düzeltmelerde bulunacağım yarın. Daha önceki bir kaç sayfa önce paylaştığım videoya baktım onda o kadar yükselme yoktu. enjektör tipi orda ahc 3 ohm olarak seçili ile bunda ise atiker 3 ohm seçili. yaptığım kalibrasyonlarda geçenki yaptığımda araç daha performanslı gelmişti. Kolay gelsin,

9. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Evet enj sureleri bir birine yakin olmasi gerekiyor
    Arac yukteyken ikiside de degerler ayni bu seferde fakir karisim meydana geliyor bunuda araci benzin lpg yapiyorum benzin enj . suresinden anliyorum
    Afr cihazim olmadigi icin obd de baglanmiyor mecburen yol testi her devir ve yukte benzin lpg yapip benzin enj surelerini ayni yapiyorum bu ayarin saglikli oldugunu aracin calisma sesi ekzoz dumani bide km yakit miktari bunlarda

10. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Kablo var program da var her sekilde dene her ayari dene ideal ayari bulursun

11. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    Karisim var resimde paylasmisti o ne ise yariyor o bolmeyi tamamen sifir yapip yapman gerekeni map uzerinden yapsan nasil olur

12. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    O kısımlar zaten kapalı. Mahir bey LPG enjeksiyon süreleri benzine göre yüksek olması veya düşük olması zengin karışım veya fakir karışım hangisini etkiliyor acaba.

13. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    ikiside sakıncalı. benzine göre lpg benzin enj süresi düşerse zengin karısım yukselirse fakir karısım.
    map taki değerler yüksek ise benzin lpg yapınca lpg benzin enj suresi duser ECU mudehale ediyor ve sureyi kısıyor belli bir seviyeye kadar senin arabanda zengin karısım var

14. mahirK

Beğenilen Mesajları:
    82
    genelde tupculer ayar yaparken hep ayarı fakir yaparlar bizim insanımız genelde hep yakıta bakar buda zamanla tuplu arabanın cekişini etkiler yavaş yavaş motur bıter halk arasında lpg moturu bıtırır lpg düzgün ayarlanırsa ideal ayarda moturunuz zamanla zarar görmez benzinde ne kadar yıpranıyorsa onunla hemen hemen aynı yada onun bırazcık fazlasıyla yıpranır benzinde aldıgınız keyfin aynısını alırsınız

maycicek ve powerkırk3 bunu beğendi.
  15. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Kafana göre ayar yaptım bazı yerlerde çok az benzin bürelerinun altında bir kısımda üzerinde (0.60 - 0.15 gibi) ama fark ettiğim bir durum otomatik araçta vites geçişlerinde enj. Süreleri anlık olarak yükseliyor. Map 1 ve map 2 arasında geçiş yaptığında enjektör süreleri her iki yakıt için değişiyor neden acaba cevap verir misiniz.

16. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Arkadaşlar fark ettiğim bir konuda anlık dip gazyaptığımda anlık ms. lerin yükselmesi aracın otomatik olması nedeniyle vites geçişlerinde ms'ler tavan yapıp. vitesi büyüttüğünde ise tekrar düşüyor. Rolantide ms.ler gaz sıcaklığı 40 derece civarlarında iken 3.6, 3.7 ve 3.8 civarları. durduğumda ise gaz sıcaklığı 50 derece civarlıranı çıkıyor ve ms. ler yükseliyor. map 1 de ayarları düşürüp map 2'ye (çarpanlar kısmı) geçtiğimde araç stop edecekmiş gibi rolanti düşüp tekrar yükseliyor. hafta sonu sıcaklık 70 derece ve gaz sıcaklığı 35 - 40 derece olduğunda tekrar kalibrasyon yapıp deneceyeceğim. yola çıktığımda aracın regülatör sıcaklığı 70 civarında ve gaz sıcaklığı ise 39 - 40 derece civarlarında oluyor. Herkese kolay gelsin.

17. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Ustalarım size bir konuda danışmak istiyorum. Aracım 2004 corolla 1.6 New multifast sistemi kullanıyorum. Parametreler kısmında ise lambda 1. ve lambda 2 kapalı. Sormak istediğim kullanmış olduğum kit bu sensörleri destekliyormu. Cevap verirseniz sevinirim.
    [​IMG][/IMG] [​IMG]

18. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Aracımda bildiğim kadarıyla her iki sensörde var biri filtre üzerinde hava akış metre debimetre dedikleri diğeri ise eksoz çıkışı üzerinde

19. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.:(

20. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    merhaba necmı bey aracınızda 1 tanesını desteklıyor o da eksoz cıkışındaki
    6 veya 8 silindir araclarda genellikle 2 tane destekler
    map 1 de nasıl ms dengeleme yapıyorsanız map 2 de de dengeleme yapmalısınız bircok ustamız orda yanlışlık yapıoo o da yakıt çekişi etkiliyor
    LPG de Min. Çalışma Basıncı nıda 1.06 dan 0.80 cekın daha iyi olur

Sayfayı Paylaş