ATİKER NEW MULTİFAST SIRALI SİSTEM LPG AYARI RESİMLİ

Konusu 'ATİKER LPG AYARI VE ATİKER LPG PROGRAM ANLATIMLARI' forumundadır ve Necmi Işıklı tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Necmi Işıklı

Necmi Işıklı LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Oktay bey cevap için teşekkür ederim. Lambda 1 açacağız o zaman değilmiş. Açtığımda karşıma voltaj çıkıyor. Kaç voltu işaretlemeliyim. Hayırlı geceler

2. Oktay DOGAN

Oktay DOGAN UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    10
    necmi bey system desteklıyor ama baglantısı var mı yani tesisatdaki gri kablo baglımı eksoz sondajına baglımı
    Voltaj olarak 0 .5 volt yada 5.0 olarak secıınız

3. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Ok. Müsait bir vakit kontrol edeceğim teşekkürler.

4. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63

aracın kapalı olarak gözüken lambda sensörlerini açtığımda değerlerin geldiğini gördüm. Kullanmış olduğum sitemde nasıl kullanılır yada 1 ve 2 nin görevi nedir. Düzgün çalışıyormu. amacına uygunmu bilgilendirirseniz sevinirim. İyi geceler.

5. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Buda rampa yukarı 3. vitesten 4. vitese geçmeden hemen önceki son durumu sizce nasıl.

6. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Bu resimde ısıımış ve yaklaşık 25 km. yol yaptıktan sonraki 40. derecede enjeksiyon süreleri.

7. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Cevap verecek yorumlayacak ustaların yokmu. Çırak Necmi çalışmalarımı yavaş yavaş toparlıyorum. Nasipse burada Paylaşacağım. İyi geceler.

8. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Forumdaki arkadaşlar yorum bekliyorum. Rica etsem.

9. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Bu ELM cihazı bluetoothlu olan Aracım 2004 corolla torque programı ile birlikte kullanmak istiyorum. Acaba aracıma uygunmudur. Kullanabilirmiyim. Teşekkürler. (başka bir başlıkta yazdım ama arkadaşa sıkıntı olmuş galiba.)

10. dr.arrican

dr.arrican LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    132
    Aracın model yılına bakınca uygundur diye düşünüyorum. Belli bir yıldan sonra standart obdii oluyor zaten.

11. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Arkadaşlar bilginize başvurmak istiyorum. Ben bu multifast sisteminden pek memnun değil gibiyim. Çünkü aracı her çalıştırmamda farklı farklı titreme çalışma sesinde falan değişiklikler oluyor. (yerinden oynatmadan rolantide çalışırken) sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Az önce bir lpg'ciden fiyat aldım. tanıdık vasıtasıyla AKL'ye 900 TL fiyat verdi obdli olursa 100 tl fazla olur demiş. Aracım için bu sistem uygunmudur. Tavsiye edermisiniz. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler

12. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Arkadaşlar bilginize başvurmak istiyorum. Ben bu multifast sisteminden pek memnun değil gibiyim. Çünkü aracı her çalıştırmamda farklı farklı titreme çalışma sesinde falan değişiklikler oluyor. (yerinden oynatmadan rolantide çalışırken) sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Az önce bir lpg'ciden fiyat aldım. tanıdık vasıtasıyla AKL'ye 900 TL fiyat verdi obdli olursa 100 tl fazla olur demiş. Aracım için bu sistem uygunmudur. Tavsiye edermisiniz. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler

13. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    865
    OBD li sistem muhtemelen çalışacaktır.

arabanın kullanım klavuzu var mı? kullanım klavuzunda bu araç eobd uyumludur ifadesi varsa, bağlatabilirsiniz.

benim hyundai sonata eobd özellikli, obd li kit kullanıyorum, kayınpederin 206 2006 model, oda eobd uyumlu onada akl eobd taktırdık.

bu arada fiyat çok güzel ben 1200 tl ye aldım 206 ya OBD li kiti :)

14. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Hocam az önce microfast obd'li kit için Ankarada yeni üstün otogazla görüştüm. Özellikle OBD'li sistem üzerinde durdum. sıkıntı çıkmayacağını söylediler. gold sistemine 1.500, 00 tl istediler microfast için obd li olana 1.100 tl dediler. LPG tankının süresi olduğu için sosis tank dediklerinden tank hariç olsun dedim. 200 tl aşağı indiler. regülatör de yeni onuda değiştirmeyin dedim onun içinde 100 tl indiler yani toplamda 800 tl fiyat ve 9 taksit dendi, multifast sisteminin çok eski olduğundan falan bahsetti. başka yere de yine obd li microfastı sorduğumda OBD ye gerek zaten toyotalar arıza lambası yakmaz dedi. Ama ben obd li olsun istiyorum. Kolay gelsin

15. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    865
    sanki araba LPG kiti beğenecek, takan usta ayarını düzgün yapınca hiç bir kitte arıza ışığı yanmaz zaten.

forumda konuları görüyorsunuz işte, OBD li kit, OBD aktif arıza ışığı yanan arkadaşlarımız vardı.

araçta OBD özelliği çalışabilecekse, uyumlu ise, tercih etmemek büyük kayıp.

Ben 206 ya taktırırken de bana da ne gerek var dedi montaj servisindeki arkadaş :) kendi aracıma taktırırken anlatmıştım OBD bağlantısının ne işe yaradığını ikinci sefer anlatmadım artık, anlamak isteyen zaten ilk seferde anlıyor :)

sizin araçtada %99,9 obd li kit çalışacaktır, çok doğru tercih olur.

16. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Cevap için teşekkür ederim. Bütçeyi ayarlayıp atikerin obd li microfast taktırmayı düşünüyorum. İnşallah pişman olmayız.

17. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Arkadaşlar. Hafta sonu multifast gitti microfast geldi. nasipse yeni konu açacağım ama ilk önce microfastta hangi programı kullanıyoruz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

18. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    maycicek hocam iyi akşamlar. Araca hafta sonu bahsettiğim gibi microfast obd kiti takılması için ankaraya gittim montaj falan süper oldu. ayar yapıp gönderdiler. Birkaç seferde obd li kit takıldı değilmi diye sordum teyit ettim. bakmadan tekrar eve dönüş yaptım. dün tatil olması münasebeti nedeniyle arabanın şurası burası derken lpg ecu suna baktım bide ne görüyüm. Normal microfast. Akşam oldu gece 12 durdum duramadım. başladım mail yazmaya. hatanın düzeltilmesi için yolladım. Sabah 10 gibi telefon Necmi bey bir hata olmuş. Yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın obd li takılması lazım hatamızı düzeltelim diye. insanlık hali olur dedim. Dilediğiniz zaman gelin halledelim dedi. Teşekkür ettim. Muhtemelen bu hafta sonu yine Ankara gözüktü bize. sağlık olsun. Dikkat etmem gereken hususlar varmı. Kısa bir bilgi verirseniz sevinirim. Montajdan sonrada illaki eksikler olur o konuda da tecrübeli bir forumdaş olarak yardımlarınızı talep edeceğim. Tabi diğer arkadaşlarında. (maycicek usta obd2 li kiti kullandığı için.) Daha önceki kullanmış olduğum proramdan farklı. gerek benzin ve gerekse lpg sürelerinin eşitlenmesi düşürülmesi konularındada desteklerinizi bekliyeceğim. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. (Not yeni başlık açacağım :))

19. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    865
    hayırlı olsun diyecektim ama yarım kalmış :)

safefast programında map1 menüsü var, tablonun olduğu

orda 3 kutucuk olur OBD aktif olunca

1 - hızlı yakıt düzeltme
    2- yavaş yakıt düzeltme
    3-gaz kesme

enjeksiyon süreleri ile ilgili anlatılan detaylar aynen geçerli.

LPG süresini 3.5 ms civarına yaklaşmalı, benzin gaz geçişinde benzin ms değeri değişmemeli.

OBD li sistemde ayarı 1 kere yapınca, daha müdahale gerekmiyor, çünkü benzin sistemi LPG ayarlarından etkilenmiyor.

Yeni konuyu açınca, map1 tablosunu yayınlarsınız, performans için ufak bir müdahale gerekecektir.

Necmi Işıklı bunu beğendi.
  20. Necmi Işıklı

Beğenilen Mesajları:
    63
    Sayın hocam. Şuanki sisteme 2.1 mm nozul kullandılar. basıncı 1.10'a ayarladılar motor tam ısınmamıştı. kalibrasyon esnasında lpg 3.9 ms. civarlarıydı. Ancak dün akşam baktığımda 3.20 benzin ve 4.60 civarları LPG süreleriydi. basınçda 0.95 civarında geziniyordu. Ben şayet söz geçirip yaptırabilirsem 2.4 veya 2.5 nozul taktırıp. lpg ms lerini 3.6 veya 3.7 civarlarına benzinin orjinali olan benim gördüğüm 2.6 ve 2.7 civarlarına indirtip öyle kalibrasyon yaptırmayı düşünüyorum. Tabi itiraz etmezlerse. Saygılar.

Sayfayı Paylaş