düşük enjeksiyon zamanlı araçlar

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve ibocan76 tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    benim enjektör bu turuncu enjektör 36kw lık yani 49bg silindir başına oysa benim arabam 1200cc 80 bg yani 15 kW olmalı 20 bg silindir başına acaba deliği kaç mm turuncu enjeksiyonun ona göre hesaplardık birde benim regülatör 1200mb lık ve istediğin gibi ayarlıyabiliyorsun ben 1150mb da kullanıyorum bunu 900 de yaptım 1700 de ama deişen olmadı lpg 1.98ms yukarı çıkmıyor

2. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    peki manifolddaki memelerin deliğini küçültsek olmazmı aslında bu işin bi çaresi var mavi enjektör ama 1 adeti 140 lira buda baya sıkıntı o yüzden türk icatları peşine düştüm allah izin verirse çözerim benim sorunum araç rölantide ani gazlayınca boğuluyor sakin sakin gazlayınca sorun yok şimdi bu deliği küçültsek olrmu yani benim lpg ms 1.98 yukarı çıkmadığındanmı bu sorun oluyor

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Regulatorun ayarlanabilir olmasi iyi olmus is kolaylasacak.

Benim onerdigim parcada sizin belirttiginiz gibi manifolddaki nozzle deligini kucultme etkisi yapacak zaten.

4 tane ortasi 1.5 mm delik olan parca yaptirip enjektorlerden manifold nozzle larina giden hortumlarina takilacak. Boylece fazla gazi engellemis olacagiz.

Bu parcalari yaptirip hortumlara takin enjeksiyon suresindeki duruma bakip regulator basincini ayarlarsiniz. Amac enjeksiyon suresinin lpg veya benzinde ayni olmasi.

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Surenin 1.9 dan asagi dusmemesi aracin kendi beyninin duzeltme limitlerine ulasildigi icin olabilir. Belki daha da dusmesi gerekiyor surenin.

Siz onlem olarak basinci 900 mbara alin, nozzlelari yaptirana kadar o sekilde kullanin.

Nozzlelar yapilip hortumlara takinca basinci uygun sekilde ayarlarsiniz.

5. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    şimdi bi yanlış anlaşılma olmasın benim benzin enjeksiyonları 3.30 ms lpg ise 1.90 ms ben benzin gibi 3.30a çıkarmak istiyorum yani benzinle eşitlemem için 1.90 olan lpg ms'sini 3.30a çıkarmam lazım yukarıda düşmüyorsa demişsinizde

6. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Basinci dusurmenize ragmen sure yukselmedi demekki hala zengin karisim oluyor aracin kendi beyni duzeltmek icin enjeksiyon suresini kisiyor..

Fakat bunun bir limiti vardir. Bu nedenle uygun nozzle enjektor ve reg basinci secimi onemlidir.

Biz hortumlara 1.5 mm capinda nozzle koyarak sureyi arttiracagiz. Regulator basincini degistirerek sizinde belirttiginiz gibi lpg de calisirken sureyi 3.3 ms olmasini saglayacagiz.

7. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    benim gaz ayarlarına baktığımda lambda bağlı deil map bağlı deil yazıyor bu ne deiştirir aracın beyni düzeltmek için kısıyor dediğiniz acaba lambda mı bağlı olması lazım

8. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Aracin kendi benzin beyni yakit karisimini surekli olcer ve duzeltmeler yapar.

Sizin durumunuzdada 3.3 ms den 1.9ms e dusurerek bir duzeltme yapiyor zaten.

Ama aracin kendi beyninin yapacagi duzeltme kisitlidir. Benzin ile lpg karisminda anormal bir fark varsa yeterince duzeltme yapamayabilir.

İlk secimler bu nedenle onemli. Daha sonra hassas ayar ile farki minimize etmek gerekir.

9. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    işte merak ettim aracım beyni lpg karışımını hangi sensör sayesinde anlıyor lamda ve map kapalı yazıyor gaz ayarlarında!

10. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Baktiginiz gaz sisteminin beyninin ara yuzu..

Aracin benzin beyni aktif olarak calisir, oksijen sensoru araciligi ile karisimi olcer be gerekli yerlerde duzeltme yapar.

Aracin benzine gore urettigi enjeksiyon sinyallerini lpg beyni lpg sistemine uygun sekilde arttirip azaltip lpg enjektorlerine sinyal olarak gonderir.

11. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Senin enjektorde nozzle yok. Brc de 3 kapasitede enjektor var.

Su anda sectigin enjektor buyuk basinci en dusuge alsan bile buyuk, yakit fazla geliyor.

Bizde videodakine benzer sekilde nozzle cozumu yapacagiz.

Delik 1.5 mm olacak, muhtemelen yeterli olacaktir.

13. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    acaba turuncunun deliği kaç mm

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Bilmiyorum ama o detay artik onemsiz olacak cunku yapilacak yeni parca gaz akisini kisitlayacak. Basinci degistirerek en uygun miktarda gaz akisi saglanacak.

15. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    pilot kalem tepesindeki plastiği 1.5mm uçla deldim bu deneme amaçlı olacak sonuç alırsam hemen söküp tornacıda enjeksiyonun ucuna takabileceğim dişi erkek uçlu 1.5mm özel nozul yapacağım cnc de

16. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0

17. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    resim boyutunu en küçükte çektim ama böyle oldu kusura bakmayın

18. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Hortumun icine sıkı girecek capta tahta plastik olabilir aslinda tam ortasindan bu matkapla delin..

4 hortumda takmaniz gerekiyor unutmayin, enjektorden manifolda giden 4 hortuma.

19. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    ben enjektöre vidalanan hortumu enjektörün ucundan söküp bir conta gibi bu plastik parçayı içine yerleştirip sıkıcam ölçüsü tam uyuyor enjöktör dış çapı 7.60 bu plastik ise 7.55 geliyor olması lazım deneyip sunucu buraya yazarım

20. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    7.6 , 7.55 mm olculerden bahsettigunize gore eliniz kumpas tutuyor :)

Siz bu isi cozersiniz cok surmez :)

Sayfayı Paylaş