düşük enjeksiyon zamanlı araçlar

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve ibocan76 tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    maycicek dostum denemem hüsran gazda gaz yemedi 1.5 pullarla ama bişe dikkatimi başka bir bölümden baktığımda değerler resimdeki gibi bakarmısın anormal bişe varmı

gaz

benzin
    gaz
    benzin bu 3.30 aslında ama ilk geçince çekince bu değer çıktı

2. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bide gaza geçince neden benzin ms sıfırlanmıyor benzine geçince gaz sıfırlanıyor

3. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Su programin butun menulerinin ekran goruntulerini yuklermisin. Ama fotograf cekip yukleme, klavyede printscreen tusu vardir, ona bas paint programina yapistirip jpeg olarak kaydedebilirsin.

Programda ayar bolumu olmasi lazim oraya bakma ihtiyaci hissediyorum carpanlar cok yuksek gibi. Bunun anlami su lpg enjeksiyon suresi cok yuksek tanimlanmis. Yakit fazla geliyor benzin beyni kendi suresini kismis %50 kadar

Kalibrasyon nasil yapiliyor bu programda?

4. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Daha oncede yazdim aracin kendi beyni halen calisiyor, lpg beyni o sinyalleri okuyup belli oranda arttirip azaltir ve benzin enjektorunu kapatiyor.

Benzin suresi sifirlanmaz.

Lpg ayarinda amac lpg ye gecince bile benzin suresinin degismemesini saglamak. Senin benzin suren %50 dusuyor, kalibrasyonunda bir anormallik var.

5. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    biz en iyisi tabi siz kabul ederseniz ben ve siz müsait olduğunuzda teamwierle bağlanıp bakarmısınız?

6. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kalibrasyon için map sensörü lazım bu merette?

7. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    programda tablo gibi bir bölüm var mı? print screen tuşu ile ekranın görüntüsünü alın , painte yapıştırın basit bir işlem.

Yardım forumu burası, başkaları da faydalanır yazılardan.

8. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    kalibrasyon sayfasında var oda map sensörü takılmadan çalışmıyor gazcıya neden map takıp kalbrasyon yapmıyorsun demiştim geçenlerde gerek yok demişti map ince ayar sayfasından rölanti ve vites düzeltme sayfasından ayarlamıştı rölanti ayarını sağa doğru çekince ne oluyor gazmı artıyor acaba benim denemelrimde sağa çekince araç gaza geç tepki veriyor sola çekincede tepki artıyor ama bu seferde ilk gazlamada ateşle keser gibi oluyor yolda giderken sorun yok benim tek sorunum araç rölantide çalışırken gaza aniden yuklenınce boğularak gaz yiyor bunu çözebilen usta çıkmadı düzcede gezmediğim brc bayisi kalmadı adapazarında erbirlik otogaza yolladım aracı my24 programı yok dedi ilginç oda yapamadı bende kablo aldım kendim çözmeye çalışıyom ama map sensörü olmadan nasıl yapılır çözemedim kafama takılan ayar sayfasında gördüklerimi ayzayım

1.tüketim sınırı 11400 yazıyor bu nedir anl4amadım
    2.onun altında bi enjektör ms si var elle yazılan ona2.60ms yazılmış
    3.araç 1600cc tanıtılmış onu 1200e ayarladım
    4.enj.kabloları yanlıştı 2.1 4.3 olarak takılmış ama üzerindeki yazılar 1.2.3.4 dü bende programdan tek tek test edince 2.1.4.3 olduğunu buldum ve onları 1.2.3.4 olarak düzelttim
    5.regülatör 1980mbar dı 1200cc 80 gb turuncu enjeksiyon arabaya bunu nasıl becerdiyseler onu 1150de sabitledim

sonuç:şimdi arabaya 1.2.3.4.viteslerde sert dahi kullansan en ufak atlama kesinti yok yolda vites ayarını 26 sağa çekerek buldum bu ayarı

şimdi başka sıkıntı baş gösterdi aracı çalıştırınca benzinde rölantide sorun yok ısınıp gaza geçtiği zaman anahtardan benzine alırsam gaz vermezsem stop ediyor yani gazdan benzine alınca rölanti çok diplere düşüyor gaz vererek düzeltiyom

gazabasınca boğulmasını ise rölantiyi 24 sağa çekerek düzelttim ama şimdide benzine göre rölantide hemen devirlenmiyor sağı kalıyor acayip sorunlar içindeyim şimdi herkes diycekki git iyi bir ustaya bnezinde git map bağlat iyi bir ayar yaptır 1.si iyi usta yok buralarda 2.side mapa bağlayıp yaptılar eve zor geldim yine kendim düzelttim

ALLAH RIZASI İÇİN BİRİ BENİ BU DERTTEN KURTARSIN ARACI ALALI 3 AY OLDU DAHA BİR KERE ZEVKLE BİNEMEDİM ÇILDIRACAM ARTIK

9. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    Ekran goruntusu koymak zor mu gercekten bu kadar? Bilmiyorum bu programi..

Ama teorik olan bi tablo olmasi lazim devir ve enjeksiyon ms olan.

O kismin goruntusu lazim..

Senin problemin ayarlar ile ilgili oldugunu dusunuyorum artik

Cunku lpg enjeksiyon suresi makul seviyede.. Benzin enjeksiyon suren ise %50 azaliyor lpg ye gecince..

Bunun anlami sudur carpanlar/katsayilar yuksek.

10. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
  11. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    bu katsayıları ben ayarlayabilirmiyim yada nereden nasıl ayarlanır?

12. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
  13. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    tmm resimleri ekliycem ama örnek videodaki sayfayımı görmek istiyorsunuz bide yine söylüyorum brc de haricen map sensörü takılmadan kalibrasyon yapılmıyormuş şimdi bu çappanları ayarlamak için otomatik kalibrasyon gerekiyorsa o zaman yandık çünkü ayar map sensörü 250 liracık yok önceden yapılan üzerinde oynayabiliyorsak o zaman tmm

14. maycicek

maycicek UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    866
    videoyu izledim ama net degil telefonda, aksama bakabilicem.

Bir cozum vardir mutlaka.. En kotu ihtimal 150-200 tl map sensorune yatirim yaparsin..

Map sensor kite neden dahil degil? Yetkili servisinde neden map sensoru yok? Atikeri tercih ettigim icin bir kere daha memnun kaldim..

15. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    yetkili serviste ayar mapı var ama ayardan sonra söküp alıyor

16. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Birde bu videoya göz atın.

[YOUTUBE]98ytvgMlirc[/YOUTUBE]

17. Destek

Destek Administrator Staff Member

Beğenilen Mesajları:
    1.102
    Yazışmalara Brc-Mtm için müstakil bir başlık altında devam etmeniz isabetli olacaktır.
    Alakasız bir başlık altında arandığında bulunması güç olabilir.

18. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    video görünmüyor hocam

19. albea81

albea81 Member

Beğenilen Mesajları:
    0
    hocam bu plug drive benımkı seguent24

20. maycicek

maycicek UZMAN