LPG'Lİ ARAÇTA Tekleme ve Gaza Yüklenince Patırdama

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Cliosymbol tarafından 4 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    @ersahca üstadıma uzaktan yardım için bir teşekkür ederek konuya gireyim.:) Az önce hanımı kuzenlerden almak için stop ede ede fren gaz yapa yapa gittim geldim. Sensör falan deyince üstteki mesajında evin önüne yanaşmışken şu laptop u bir bağlayalımda önümüzü görelim dedim kendi kendime gazda o tekleme sarsılma sallama gaz sensöründenmiş bir bağladım ki lpg sıcaklığı -30 da takılı kalmış. Kurcaladım kabloyu çekiştirdim nafile . Neyse onuda hallederiz ya Allah sağlık sıhhat versin ne diyelim :) Ben birazda regülatörden korktumda Allah yüzüme güldü basınçla çok oynadım.bu ara ;)

elkmuh bunu beğendi.
  2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Silikon yapmayı denesene belki kaçağı keser .Seninki şöyle bir şey mi ?

3. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858

İzleyip yarılabilirsiniz :)

4. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    eyvallah. kul yapisi bu. oluyor iste. en fazla 40-50 sıkışmış. :) hayirlisi diyecen.

elemani biliyorum, arada izliyorum, izmir'de. bogazin icine bir bok atmadigi kaldi. :D

bircogu degil hemen hepsi bu sekilde zaten. valla dusundum, dusunmedim degil de, silikon falan tutacagini sanmam. su sıktık, merkezin yapistigi hidrovakin duvarindan kaciriyor iste. belki merkezin yuzeyine sivi conta surup tekrar kapatip birkac saat bekleyip denenebilir de, sanmiyorum valla o vakumun kacirmasina. en iyisi degismek zannimca.

Cliosymbol ve elkmuh bunu beğendi.
  5. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761

bu contadan kaciyor iste...

6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Sıvı conta denesene abi ya :)

7. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    ters basinc var bunda. pedale bastin mi buyuk ihtimal cortlar. bir biz miyiz akilli? :D o degil, tamir takimiyla degisiyorbunlar da o da yenisinin ceyrek fiyatina falan malolur. ne kadar randimanli olur bilmiyorum. 120 lira falan. al kurtul. :)

Cliosymbol ve elkmuh bunu beğendi.
  8. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Eskinin derdiyle uğraşacağına yeninin borcuyla uğraş demişler :) Ama hiç sorun çıkarmayan yeni araba da hiç eğlenceli olmaz kanımca , yıka yıka nereye kadar :)

powerkırk3 bunu beğendi.
  9. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    nasilsa acar baska bir sorun. :) sorun acmasa sigorta, mtv bilmem ne cikar :cool: saglik olsun ne yapalim...

powerkırk3 ve elkmuh bunu beğendi.
  10. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Senin yaş kaç üstadım ya , ben bu lafları ancak bülent ersoydan duyuyorum benzetmek gibi olmasın :)

11. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Yahu üstad bunun normal yöntemi nedir Allah aşkına , hiç lpg ci yaparken gören yok mu :) İptidai olarak çekiçle tıklayalım tamam da bunun legal yöntemi nasıldır :)

12. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    40'a merdiven dayadik. :) para da onemli de, daha onemli olan saglik...
    az once bir bakayim dedim su west. pedal tarafi nasil benim arabada, bir somun goremedim ya. :D bunun montaji icin atik su izgarasi vb. de sokuluyorsa is b*k. :)

elkmuh bunu beğendi.
  13. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Hocam ben sana ilmini anlattım. Sen ister çekiçle vur ister 1 tur çevir bir tur bin gel. Valla bende bilgili bir zatı muhteremden okuduğumu uyguladım oldu :) Yaparsın ya zor birşey değil.

elkmuh bunu beğendi.
  14. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Eyvallah ilk önce ısı sensoru bakmam lazım şehir merkezine gidince . Benim anlamadığım başka bir mevzu da var. Debriyajı yaptırınca sanki direksiyon hafifledi. Yahu debriyaj hidrolik değil ki bildiğin telli turna :)

Cliosymbol bunu beğendi.
  15. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Mübarekler şu resme bakın bir. Oksijen sensörümü cartı çekiyor anlamadım.

Ekli Dosyalar:

16. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Atmasyon bir yorum yapayım . Bu max ve min gerilimleri oksijen sensörünün besleme gerilimindeki değişimleri gösteriyor herhalde ki senin hiç sapma yok mu acaba.

17. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Minimum olan az olması gerekmezmi rich falan diyo acaba sadece zengin karışım mı ölçüyor bizim sensör. Tevekkeli LTFT yine sapıttı ayarlayana kadar akla karayı seçtiriyor. Hayır sensör buldum 125 TL ye bozuk olduğunu bilsem anında alırım acımamda eğer çalışıyor ve sağlamsa o zaman acırım.

18. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Salla boşver ya . Ben sana egzantrik bir şey söyleyim . geçen gün regülatörü bağladım hala basınç ayarsız duruyor ve ayarı 0,55 de . Bu basınçta bile inanmazsanız inanmayın yürüyor araba ama benzin enjeksiyon süreleri 4 ü aşıp gidiyor . Gayet güzel de gaz yiyor . LPG sistemlerinin % 80 i iyi bir enjektör . İyi enjektörün yoksa tepinir durursun . Yarın şehirde bakalım 10 k sensör arayacağım , önce onu bağlayıp arkasından 1 bar a gaz ayarı yapmam lazım .

Cliosymbol bunu beğendi.
  19. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Motor iç sıcaklığın tavan yapar anlayamazsın . Ne enjektör kurtarır ne regülatör ustad kullanma öyle :) Doğru yakıt karışımıda bir soğutma aracıdır biliyorsun .Benzin süren 4 ü aşıyorken motorun yanıyorum çığlıklarını duymadın mı ?

elkmuh bunu beğendi.
  20. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Zaten kullanmıyorum , kaç gündür benzinde kullanıyorum lpg ayarsız diye ciğerin yanıyor :)

Cliosymbol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş