LPG'Lİ ARAÇTA Tekleme ve Gaza Yüklenince Patırdama

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve Cliosymbol tarafından 4 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Endemi

Endemi Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    Sitenin adını yazdım umarım yanlış bişey yapmadım. Kural olarak yazılmaması gerekiyorsa dikkat ederim

2. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Tedarikli adamın hali başka oluyor . Arabada kocaman hortum kelepçesi ile geziyor :)

3. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Ne marka regülatör siparişi verdiniz ?

4. Cliosymbol

Cliosymbol LPG-C01a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    Beyler garip bir şekilde rolanti sorunum gitti. Dün akşam yine durmadı rolantide gaza geçti daha kötü oldu benzine aldım biraz biraz düzelmeye başladı bir 3-5 km benzinde kullandım. Akşam misafirlige gitmiştim gece eve dönerken hiç birşey yok gibi normal gaza geçti rolantide hiç bir problem yoktu. Şimdi değiştirsem mi valfi değiştirmesem mi ?

5. ersahca

ersahca LPG-C02b-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    761
    :):)

tedarikli olmak iyidir. sende bilirsin. bu egzos dusmesi adama yolda takla attırır; yine de verilmiş sadakamiz varmış.
    tedarik derken su da benim bagaj: opsiyonel olarak semaverle mangal ve 25 litrelik buzluk girer bir de buraya. :D

bugun bu egzos isini hallettim; arka susturucu dusunce onlerin lastiklerini de koparmis. 10 dakikada hallettik. neyse. sonra frenciye gittim; dedigim gibi westinghouse'umuz kaciriyor. merkezle öpüştüğü yerden kaciriyor. frenci "gittigi yere kadar git" gibi felsefik bir cumleyle ugurlayip "bir gun beklerim" dedi. "ugrayacam" dedim.

@x-calibur 'la fikir teatisi yapmistik; bu westinghouse lpg'ye de etki edermis. "bu kadar etki etmesinde bir sey yok iyi" falan dedi frenci usta. zannimca, buyuk ihtimal benim ayarsizliklar bundan da oluyor.

sonra da kabloyu bagladim:

bu degerler bayagi bayagi iyi ama vakum kacagimiz var. :) bir muddet idare edecez.

senin rolanti valfinden degil de hava akismetrenden gibi duruyor sorun.

elkmuh bunu beğendi.
  6. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Kelebek boğazının contasından hava mı alıyor ya da filtre kutusu dengesiz mi oturdu acaba ? Zaten ezelden uyuzum bizim filtre kutusuna . Sağ arka vidasını sökebilmek için kovan anahtar takımı aldım , başka hiçbir anahtar uymuyor . Ben söktüğümde bant teflon sarıyorum contanın üzerine , sıkı sıkıya oturuyor manifolta .

7. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Egzoza çekiçle bir vursaydım hazır bakarken elemana , içi mısır patlağı gibi zıngır zıngır dolmuş mu ?

8. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Simit tüp olunca bagaj hangar gibi oluyor ne güzel :)

9. Endemi

Endemi Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    Atiker sıralı sistem regülatörü. Bu arada dayanamayıp tekrar bağladım kabloyu hakikaten regülatörde basınç problemi vardı bariz. Aldım elime alyan anahtarı regülatörün üzerindeki ayar vidasından basıncı düşürdüm 1.0 bara. son değerler de aşağıdaki gibi oldu. Sanırım yeni regülatörü boşuna aldık.
    https://hizliresim.com/ldVZBg
    https://hizliresim.com/7q4DoP

10. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Gaza yüklendiğiniz zamanda gaz basıncını gözleyin , sarhoş gibi gezmemesi lazım kafasına göre .

11. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    14 gun cayma hakkiniz var.

denildigi gibi oncelikle gozleyin; her firsatta, her sartta baglayip gozleyin.

12. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    girersek cikamayiz belki. :D araba 2014 haz.dan beri bende, egzos şubatinda sifirlanmis galiba, 3 yildan fazla olmus, muhtemelen en gec seneye egzos isi acabilir. dursun.

evet simit var. ama cok bir farki yok. stepne var bu sefer de. benim bagaj da az buz degil. biraz ondan. koyacam dersen alir yani bizim araba. :)

13. Endemi

Endemi Member

Beğenilen Mesajları:
    9
    İade etsem mi diye düşündüm ama alınmış alınmıştır. Dursun elimin altında, regülatör su koyuverirse tekrar değiştiririm artık. Ayrıca map1 den de ince ayar yaptım benzin ms leri birbirine çok yakınlaştı. Gaz benzin geçişleri de yağ gibi oldu ✅. Kalibrasyon da yaptım nozul ölçüsü bir miktar küçüğe doğru yaklaştı. Gaz ms leri de 4.30 civarda geziyor. Araç 1.5 102 bg 2.4 nozul var üzerinde.

14. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    senin rolanti valfinden degil de hava akismetrenden gibi duruyor sorun.[/QUOTE]

K7j de hava akışmetre yok diye biliyorum ustad. Ama filtre kazanı sağ ikili set enjektörler yuzunden bir miktar oturmuyor o ne gibi bir dengesizlik yapar ki contaları zaten sıkılaştırmıştım daha önce bantla.

15. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    K7j de hava akışmetre yok diye biliyorum ustad. Ama filtre kazanı sağ ikili set enjektörler yuzunden bir miktar oturmuyor o ne gibi bir dengesizlik yapar ki contaları zaten sıkılaştırmıştım daha önce bantla.[/QUOTE]
    Hava filtre kutusu kekebek boğazına tam dengeli baskı yapmazsa contada tam sızdırmazlık yapamaz bence.

16. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    K7j de hava akışmetre yok diye biliyorum ustad. Ama filtre kazanı sağ ikili set enjektörler yuzunden bir miktar oturmuyor o ne gibi bir dengesizlik yapar ki contaları zaten sıkılaştırmıştım daha önce bantla.[/QUOTE]

sizin araba nasil olcuyor?

17. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    sizin araba nasil olcuyor?[/QUOTE]

Valla hocam filtre hortumunun ucundan kelebek bogazının agzına kadar herhangi bir sensör vb. yok olsa görmemem imkansiz defalarca söküp taktim. Kelebek bogazindada bir rolanti valfi birde gaz potansiyometresi var .
    Bu arada rolanti valfi yine bozuldu parçacilarda bulamadım sipariş verdim gelince değisicem.

elkmuh bunu beğendi.
  18. ersahca

Beğenilen Mesajları:
    761
    Valla hocam filtre hortumunun ucundan kelebek bogazının agzına kadar herhangi bir sensör vb. yok olsa görmemem imkansiz defalarca söküp taktim. Kelebek bogazindada bir rolanti valfi birde gaz potansiyometresi var .
    Bu arada rolanti valfi yine bozuldu parçacilarda bulamadım sipariş verdim gelince değisicem.[/QUOTE]

bir sekilde olcuyordur...

elkmuh bunu beğendi.
  19. Cliosymbol

Beğenilen Mesajları:
    1.131
    bir sekilde olcuyordur...[/QUOTE]

Herhalde..

elkmuh bunu beğendi.
  20. elkmuh

elkmuh Well-Known Member

Beğenilen Mesajları:
    858
    Bu arada rolanti valfi yine bozuldu parçacilarda bulamadım sipariş verdim gelince değisicem.[/QUOTE]
    Nasıl parçacıda bulunmuyor , reno nun parçası bakkalda bile bulunur .

Sayfayı Paylaş