Map sensörünün içi

Konusu 'SIRALI SİSTEM LPG AYARI GENEL BİLGİLER' forumundadır ve symbol tarafından 11 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. powerkırk3

powerkırk3 UZMAN

Beğenilen Mesajları:
    2.311
    Vanayı kapatmaya tabi ki gerek yok ama hortumda kalan gaz sizi tedirgin edebilirdi.

x-calibur bunu beğendi.
  2. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Ben de gerek yok yazacaktım ama şimdi senin dediğin gibi olur yada gaz kesici bozuktur sıkıntı olur diye yazmaya korktum.

powerkırk3 bunu beğendi.
  3. Burak

Burak LPG-C02a-pro Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    246
    Selam Arkadaşlar,
    konusu madem açılmış, hemen soruları sıralayayım.
    LPG Map sensörünün arızalı olduğu nasıl anlaşılır? Rölantide veya yükte okuması gereken değerler hangi aralıkta olmalı?
    LPG ecusu bu map değerine göre lpg arttırıp azaltıyor mu?

4. x-calibur

x-calibur Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    3.067
    Ben arabanın kendi map sensörünün okuduğu değerle LPG map sensörünün okuduğu değeri karşılaştırıyorum. Normalde aynı olması lazım, benimkisi farklıydı bir zamanlar çünkü LPG map sensörüne giden hortumdan yada manifolda takılan nozülden hava alıyormuş.
    Kitine göre değişiyor herhalde, brc map basıncını kullanıyor diye biliyorum

powerkırk3 bunu beğendi.
  5. symbol

symbol LPG-C04a Pro Brc Kullanıcısı

Beğenilen Mesajları:
    969
    Eski tip kitler sadece enjeksiyon süresine göre lpg yü ayarlıyor.

Aslında map değeri = benzin enjeksiyon süresi gibi düşünebilirsiniz.

6. ENSKHRMN

ENSKHRMN New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Benim araçda lpgde boşa atınca stop sorunu var. 1 aydır uğraşıyorum sorunu bulmak için. Rolantideyken pcye bağlıyorum herşey normal basınç 1.15. Bugün pc bağlıyken gezintiye çıktım. Giderken gazı bırakınca regülatör basıncı 2.5-3 lere kadar çıkıyor boşa atınca araç boğulup stop ediyormuş. Sorun regülatördemi yoksa map sensöründemi ? (Regülatör suya gaz kaçırdığı için yenisiyle 4 ay önce değiştirildi. Regülatör atiker. Sistem vikars fast.)

7. Ismaildmr

Ismaildmr Active Member

Beğenilen Mesajları:
    220
    Bence regulator bozuk..map sensoru sadece olcum yapar..gerisi fiziksel olay oldugu icin regulator cekvalfi gaza basmayi birakir birakmaz diyafram odasina fazla gaz kaciriyor.
    Ayni soruna benzer benim aractada vardi..ama bendeki sabah benzinden gaza gecmede stop sorunuydu.sabah gaz basinci 3 barlarda oldugu icin gaza gecer gecmez araba bogulup stop ediyordu.regulator degistirdim simdi iyi.regulatorun yeni olduguna bakmayin, benimkide yeni takildiginda ayni sorunu yapiyordu 5 yil o sekil kullandim..en son dayanamayip burdaki bilgisini esirgemeyen ustadlarin sayesinde olayi cozdum..eger butceniz uygunsa atiker harici baska regulator tercih edebilirsiniz..sr07 atiker cok cabuk bozuluyor sanki.

8. ENSKHRMN

ENSKHRMN New Member

Beğenilen Mesajları:
    1
    Önceki regülatörün aynısını alcam vikars 916. Cevabınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş